خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان اداری و استخدامی:

وزارت اطلاعات مرجع تایید دو تابعیتی بودن افراد است

پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 - 19:53
جمشید انصاری استاندار زنجان

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه وزارت اطلاعات مرجع تایید دو تابعیتی‌ها است، گفت: طبق قانون کسانی که به استخدام دولت جمهوری اسلامی در می‌آیند باید تابعیت ایران داشته باشند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جمشید انصاری در حاشیه جلسه هیات دولت در روز چهارشنبه، در پاسخ به پرسشی درباره گزارش تحقیق و تفحص مجلس در مورد مدیران دو تابعیتی، اظهار کرد: من در جریان این گزارش نیستم و هنوز این گزارش رسما در اختیار ما قرار نگرفته است . باید گزارش را مکتوب و رسمی دریافت کنیم تا امکان ا ظهار نظر در مور د آن فراهم شود .
رئیس سازمان اداری و استخدامی در پاسخ به این پرسش که چه نهادی مرجع تایید مدیران دو تابعیتی است، اظهار کرد: از نظر ما وزارت اطلاعات مرجع تایید این افراد است.
انصاری در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا از وزارت اطلاعات یا سازمان اداری و استخدامی هم برای تهیه گزارش تقاضای همکاری شده است و مکاتبه‌ای در این زمینه صورت گرفته است، گفت: با سازمان اداری و استخدامی مکاتبه کرده و فردی را برای مراجعه معرفی کردند که هیچگاه این مراجعه انجام نشد.
وی در مورد فرزندان و خانواده برخی وزرا که در گزارش مجلس به عنوان دو تابعیتی مطرح شده‌اند، تصریح کرد: طبق قانون کسی که به استخدام دولت جمهوری اسلامی در می‌آید باید تبعه ایران باشد و قانون در مورد اعضای خانواده کارکنان اشاره ای ندارد .
رئیس سازمان اداری و استخدامی همچنین درباره راه‌اندازی سامانه پرداخت حقوق مدیران دولتی نیز بیان کرد: این سامانه تهیه و ابلاغ شده است و مقرر گردیده حقوق فروردین و اردیبهشت مدیران در این سامانه وارد شود .

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.