خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران:

بقای مسئولیت مسئولان به پایش و ارزشیابی دوره‌ای عملکرد آنان بستگی دارد

پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 - 12:33
برنامه استراتژیک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در کارگاه برنامه ریزی راهبردی با تصریح بر تداوم پایش نظام ارزشیابی بر ماندگاری مسئولانی تاکید کرد که در این طرح توفیق رشد داشته باشند.

به گزارش خبرنگار آنا، کارگاه آموزشی برنامه ریزی راهبردی برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ویژه اعضای هیات رئیسه و شورای برنامه ریزی راهبردی دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور دکتر سید علی ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سالن همایش شهید احمدرضا احدی واقع در ساختمان زرگنده این دانشگاه برگزار شد.

ابطحی گفت: « بسیاری از کشورهایی که در جنگ جهانی دوم آسیب دیده بودند با برنامه ریزی و تشکیل برنامه استراتژیک توانستند نه تنها بر مشکلات بوجود آمده غلبه کنند بلکه با رشد چشمگیری به حرکت خود ادامه دهند. ما نیز برای پیشرفت در اهداف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی باید با برنامه مدون و تفکر استراتژیک پیش رویم تا به اهداف غایی خود برسیم.»

ابطحی تصریح کرد: « در برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران سعی داریم تا با پایش و نظارت بر تداوم اجرای این برنامه به سمت اعتلای سطح آموزشی، پژوهشی و فرهنگی گام های موثری برداریم. یکی از مشکلات عمده ما در اجرای برنامه استراتژیک عدم پایش و نظارت آن می باشد و به همین دلیل است که در بسیاری از مواقع نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تاکید بر تکریم دانشجویان گفت: « دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با 27000 دانشجو قدرت تفکر بزرگی در اختیار دارد. تک تک مسئولان موظف هستند تا با ایجاد رابطه مناسب از این نیروهای متفکر و خلاق استفاده کنند و شرایط تعالی سازمان را بوجود آورند.»

وی اظهار کرد: « با علاقه و عشق سازمانی، همفکری، همدلی می توان باعث پیشرفت سازمان شد. ایستایی در شان ما نیست و باید با این تفکر به دانشگاه نسل سوم و چهارم گام برداریم. اتاق و تشکیلات بزرگ باعث پیشرفت نیست. تفکر از کوچکترین واحد سازمانی بیرون می آید و این برنامه قطعا باعث خواهد شد که افراد شایسته شناسایی شده و شرایط پیشرفتشان فراهم شود. یکی از وظایف ما تربیت مدیران جوان است.»

ابطحی با تاکید بر پایش عملکرد مدیران گفت: « بقای مسئولیت تک تک مسئولان اعم از کارشناسان، مسولان و مدیران به پایش و ارزشیابی دوره ای عملکرد آنان بستگی دارد و با تمام قدرت این پایش در تمام سطوح اجرا خواهد شد و مدیرانی ماندگار هستند که توفیقات رشد را داشته باشند.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.