خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نوبخت در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

30 میلیارد تومان، تخصیص اعتبار حوزه سلامت در بودجه عمومی

چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:01
نشست خبری سخنگوی دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: رقم دقیق تخصیص اعتبار حوزه سلامت که در بودجه عمومی دولت تعیین شده است 30 میلیارد تومان است.

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا در خصوص تخصیص اعتبار برای حوزه سلامت اظهار کرد: رقم دقیق تخصیص اعتبار حوزه سلامت که در بودجه عمومی دولت تعیین شده است 30 میلیارد تومان است .

وی افزود: برای تامین بودجه این حوزه، یک بخش از آن در تبصره 14 مشخص شده است، که باید ما از 98834 میلیارد تومانی که به عنوان منابع اصلی در اختیار داریم برای طرح تحول سلامت از آن استفاده کنیم.

نوبخت با بیان اینکه استفاده از میزان اعتبار اصلی برای این طرح در آیین نامه اجرایی تبصره 14 آمده است گفت: بررسی ابعاد مختلف و زوایای مختلف این طرح و میزان اعتبار دقیق آن که باید در اختیار قرار گیرد قرار است در جلسه آتی هیات وزیران مطرح شود و عدد قطعی اختصاص یافته برای این طرح در آنجا به تصویب خواهد رسید .

رئیس سازمان برنامه و بودجه دو منبع را برای طرح تحول سلامت معرفی کرد و تصریح کرد: ما برای تامین اعتبارات لازم برای بخش سلامت و طرح تحول آن، دو منبع داریم، یکی از محل اعتبارات هدفمندی یارانه است و دیگری از خزانه دولت .

وی ادامه داد: از آنجایی که بخش هدفمندی از نظر میزان بودجه با کمبود و مقداری کسری روبروست و ما برای پرداخت های نقدی یارانه های مردم هم دچار دشواری هستیم، پس هر مقدار که از محل نتوانیم تامین کنیم از خزانه و بودجه عمومی پرداخت می‌کنیم .

نوبخت اضافه کرد: به عنوان مثال برای این بخش، به جای اینکه دستگاه 80 درصد تخصیصی داشته باشد ما 110 درصد تخصیص می‌دهیم که این کمبود اعتبار به نوعی جبران شود .

سخنگوی دولت در پایان تاکید کرد: عدد دقیق در بودجه امسال که از طرح تحول سلامت که از هدفمندی یارانه اختصاص می‌دهیم منوط به تصویب آیین نامه اجرایی است که قرار است این هفته بررسی شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.