خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس خانه روان‌شناسان و مشاوران:

افزایش سلامت روان جامعه، مستلزم بهره‌گیری از خدمات تخصصی روان‌شناختی است

دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:49
دکتر محمد ابراهیم مداحی

رئیس خانه روان‌شناسان، مشاوران و حرف‌یاورانه گفت: فرهنگ‌سازی و دانش‌افزایی سلامت روان جامعه، مستلزم بهره‌گیری از خدمات تخصصی روان شناختی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمد ابراهیم مداحی در همایش علمی فرهنگی روان شناسی، نیازها و چالش‌ها با نگاهی به آینده به بررسی آسیب‌های روانی جامعه پرداخت و گفت: «نخستین گام فرهنگ سازی و دانش افزایی سلامت روان جامعه مستلزم بهره‌گیری از خدمات تخصصی روان شناختی است. در همین راستا، برخی افراد به دلیل ترس از برچسب بیماری روانی به متخصصان مراجعه نمی‌کنند.»

وی افزود: «دومین گام، جریان سازی است و این یعنی باید برای مراجعان بیمه سلامت راه‌اندازی شود، جایگاه روان شناس و مشاور تثبیت و شناخته شده و ملموس باشد و در نهایت گام سوم، نهادسازی است، نهادهایی چون سازمان نظام روان و مشکلات روان شناختی جامعه داشته باشیم و نسبت به همه امور برنامه‌ریزی دقیق و مدون طراحی کنیم.»

محمد مظفری عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و رئیس خانه روان شناسان و مشاوران استان فارس نیز در این برنامه به بیان آموزش روان درمانی، موانع و راه‌کارها در ایران، نظارت عملی در فرآیند آموزش درمانگران مبتدی، نقش دانشگاه‌ها، سازمان نظام روان شناسی، وزرات بهداشت و مراکز خصوصی در تربیت درمانگر پرداخت.

محمودرضا عرب معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان فارس هم در این همایش گفت: «تضادها نباید موجب تخریب متخصصان یا سازمان‌ها شود. همفکری و تعامل سازمان‌ها با یکدیگر موجب رشد و پویایی جامعه می‌شود.»

به گزارش آنا، در پایان این همایش به فعالان عرصه روان شناسی و مشاوران هدایا و لوح یادبود اهدا شد.

این برنامه در قالب برنامه 120 دقیقه فرهنگی و با همت و همکاری معاونت داتشجویی فرهنگی واحد شیراز و با حضور استادان و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.