خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

آغاز مراسم هفته «دانشگاه باز» در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - 17:07
دانشگاه باز

مراسم هفته دانشگاه باز از امروز به مدت سه روز و به منظور آشنایی حضوری دانش آموزان با دستاوردها و فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، آزمایشگاه ها و کارگاه‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان، سالن‌های ورزشی و امکانات رفاهی نظیر سلف سرویس و شرکت تعاونی در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر میثم منسوب بصری رئیس دانشکده برق واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در این مراسم گفت: این واحد دانشگاهی دارای مرکز تحقیقات - پژوهشی و فرهنگی شامل: مرکز رشد، مرکز آموزش نیروی انسانی ، مرکز IT، کتابخانه دیجیتال و نمازخانه مرکزی است.

وی ادامه داد: این واحد دارای سوله های آموزشی، کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز بوده و دارای 24000 دانشجو در 202 گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هفت دانشکده مصوب ( علوم انسانی، فنی مهندسی، آموزش معلمان، علوم پایه، شیخ صدوق (هنر و معماری)، مدیریت و حسابداری و مهندسی برق (شهدای هسته ای ) است. واحد یادگار امام دانشگاهی با در برداشتن 4 نمازخانه، 4 سالن ورزشی، بیش از 162 هزار جلد کتاب، 7 سالن غذاخوری و رستوران اقدام به تربیت بیش از 80 هزار دانش آموخته کرده و به سهم خویش نقش موثری در پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقویت بنیان توسعه پایدار داشته است.

منسوب بصیری اظهار کرد: در این بازدید و پرسش و پاسخ با دانش آموزان مشخص شد که آنان اطلاعات عمومی مناسبی در خصوص انتخاب رشته ها ندارند و ممکن است رشته ای را انتخاب کنند که پس از سپری کردن چند ترم تحصیلی به این نتیجه برسند که علاقه ای به آن ندارند بنابراین هدف فراهم کردن فضای مناسب در خصوص آشنایی بیشتر این عزیزان بوده است.

در این بازدید دانش آموزان افزون بر بازدید از آزمایشگاه ها و کارگاه ها و دانشکده های واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری و آشنایی هرچه بیشتر در پایان به بیان خاطرات خود پرداختند و به 3 نفر از آنان هدایایی به رسم یادبود اعطا شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.