خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

امام جمعه کرج:

تقوا و چگونه فکرکردن باید در دانشگاه ها آموخته شود

یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - 17:05
دیدار با امام جمعه کرج

اعضای هیأت رئیسه و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در استان البرز با آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهرستان کرج دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در ابتدای این دیدار دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ضمن ارائه گزارش کلی از فعالیت ها، دستاوردها و موقعیت کنونی واحد کرج و سایر واحدهای دانشگاهی استان البرز، به گوشه ای از برنامه های آتی این دانشگاه در زمینه کاهش اتکا به شهریه، غنی ساختن بیش از پیش ظرفیت های علمی، پژوهشی و پیاده سازی برنامه های فرهنگی به صورت کاربردی و موثر در محیط دانشگاهی اشاره کرد.

وی از حضور دلگرم کننده نماینده ولی فقیه در امور فرهنگی شهرستان کرج و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج استقبال و تاکید کرد که این واحد دانشگاهی همواره آماده بهره گیری حضور روحانیون و علمای امور مذهبی، فرهنگی و اجتماعی بویژه نماینده محترم ولی فقیه و استفاده از راهنمایی ها و همدلی های ایشان است.

حسینی همدانی نیز با تبریک ایام شعبانیه از فرصت پیش آمده به منظور تعامل بیشتر دانشگاه با امور فرهنگی و اجتماعی استان تشکر کرد و با تاکید بر نقش بسیار اساسی دانشگاه در جامعه، آن را یکی از ارکان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولین این دانشگاه چهره فرهنگی شهر بیش از پیش درخشان شود.

وی با اشاره به رابطه بین صنعت، محیط زیست،کشاورزی و ... با دانشگاه توصیه هایی را به مسئولان واحد کرج در خصوص اولویت های مطرح روز جامعه ارائه کرد.

امام جمعه کرج با اشاره به نمونه هایی که در دین اسلام وجود دارد حل مسائل روز جامعه، تعامل بیشتر با صنعت، گسترش راه های کسب درآمد و ثروت از راه علم از طریق پژوهش و پایان نامه های دانشجویی میسر دانست.

حسینی همدانی بر توجه به نسل جوان و بسترسازی مناسب برای بروز دانسته‌ها و آموخته‌های علمی خود در جامعه و لزوم برپایی بیش از پیش کرسی‌های آزاداندیشی و کرسی های مشابه در خصوص مسائل علمی و ایجاد فضاهایی برای بحث های سازنده و منطقی در بین جوانان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: «یکی از بحث های مهم مطرح در دانشگاه بحث فرهنگی است که دانشجویان با فکر و اندیشه های مختلف گرد هم جمع می شوند و باید زمینه به گونه ای فراهم شود که تقوا در دانشگاه به آنان آموخته شود و مطلب تاثیرگذار در این مقوله آموزش چگونه فکر کردن به دانشجو است.»

در پایان این دیدار حاضران با معرفی خود برای هرگونه همکاری در امور علمی و فرهنگی با امام جمعه شهرستان کرج اعلام آمادگی کردند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.