خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

وزیر تحصیلات عالی افغانستان خبر داد؛

ایجاد اکوسیستم آموزشی ایران در افغانستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 12:16
دیدار وزیر علوم کشور افغانستان با دکتر علی اکبر ولایتی

وزیر تحصیلات عالی افغانستان گفت: خوشبختانه دکتر ولایتی پیشنهادات ما را قبول کردند و ما می‌خواهیم اکوسیستم آموزشی ایران را در افغانستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با دکتر خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان درباره همکاری‌های علمی این دانشگاه با موسسات علمی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ادامه این دیدار وزیر تحصیلات عالی افغانستان در جمع خبرنگاران با تشکر از دکتر ولایتی و دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ همکاری‌هایی از قبل میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های افغانستان وجود داشته است که آنها را گسترش می‌دهیم و امروز نیز برای همکاری‌های جدید با یکدیگر گفت‌وگو کردیم. خوشبختانه دکتر ولایتی پیشنهادات ما را قبول کردند و ما می‌خواهیم اکوسیستم آموزشی ایران را در افغانستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کنیم.

وی افزود: بازنگری دروس تحصیلی، روش‌های تحقیق، افزایش کیفیت، ارائه خدمات بهتر، بازنگری ساختار تحصیلات تکمیلی همگی با کمک دانشگاه آزاد اسلامی انجام خواهد شد و ما برای ارتقاء کیفیت دانشگاه‌های خود به کمک دانشگاه آزاد نیاز داریم.

خواجه عمری خاطر نشان کرد: ما برای ارتقاء ظرفیت اساتید دانشگاه‌های افغانستان بسیار به کمک دانشگاه آزاد نیاز داریم و از آمادگی دانشگاه آزاد برای کمک به ما در این زمینه‌ها تشکر می‌کنیم.

تحصیل 900 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل

مروز توفیق داشتیم که میزبان وزیر تحصیلات عالیه کشور برادر افغانستان باشیم و درباره همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی افغانستان برای کارهای سازنده گفت‌وگو داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل چند سال گذشته راه‌اندازی شد، گفت: اکنون 900 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل در حال تحصیل هستند و ما آمادگی داریم که تجربه های خود را برای رشته های مختلف علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی در اختیار افغانستان قرار دهیم.

دکتر ولایتی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که در رشته های تخصصی و فوق تخصصی دانشجویان افغان را آموزش داده تا پس از اتمام تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، به کشور خود بازگشته و به هموطنان خود خدمت کنند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پیشرفت افغانستان خواسته قلبی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: کمتر کشوری پیدا می شود که به اندازه ایران و افغانستان دارای اشتراکات فرهنگی، دینی، سنتی و... باشند. دانشگاه های افغانستان می توانند از تمامی کتاب های درسی دانشگاه آزاد اسلامی از مقطع ابتدایی تا فوق تخصص از کتاب ها و مجلات علمی ایرانی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های گسترش همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی افغانستان فراهم است، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی واحد کابل یکی از حوزه هایی است که دانشگاه آزاد اسلامی در آن توفیق فراوانی داشته است و شاخه های دیگری از این دانشگاه در کشور عراق، روسیه و لبنان ایجاد شده و قرار است واحدهای برون‌مرزی دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه راه‌اندازی شود.

دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: پس از این نشست قرار است کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت تحصیلات عالیه افغانستان برای عملیاتی کردن مذاکرات انجام‌شده، گفت‌وگو کنند ، همچنین دکتر خواجه عمری و هیات همراه به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، بازدیدی از واحد علوم و تحقیقات خواهند داشت.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.