خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات خبر داد؛

بررسی دقیق و علمی رشته‌ها در سامانه آموزش عالی

دوشنبه 27 فروردین 1397 - 14:05
علی معینی

مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات گفت: امکانات لازم در فضای سایبری تدارک دیده شده تا ماموریت‌ها در حوزه برنامه‌ریزی درسی و گسترش آموزش عالی با حداقل مشکلات انجام شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی معینی مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات در این نشست با اشاره به تکلیفی که سال ۱۳۹۴ از سوی دولت مبنی بر استقرار دولت الکترونیک بر عهده ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی گذاشته شد، گفت: بحث استقرار دولت الکترونیک دارای دوستون اصلی یکپارچگی داده‌ها و یکپارچگی حوزه فرآیندها است و علاوه بر این دو بخش، یکی از ویژگی‌های فضای مجازی، ایجاد کانال‌های متعدد ارتباطی است که در این مسیر ما باید اطلاعات کاملی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی داشته باشیم تا داوری‌های درستی انجام دهیم و در بحث یکپارچگی فرآیندها باید هر کاری که روی دیتاها انجام می‌شود در فضای سایبری تضمین شود و تاخیری صورت نگیرد.

وی با اشاره به نتیجه استقرار دولت الکترونیک در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: باید در هر لحظه بتوانیم وضعیت فعلی‌مان را شرح دهیم که این با کمک اتصال به اطلاعات دانشگاه‌ها در فضای سایبری امکان‌پذیر است و ارائه کار نسخه‌ای نیز با کمک کاوش اطلاعات و یکپارچه‌سازی آنها صورت می‌گیرد و در این فرآیند از سال ۱۳۹۴ در حوزه داده‌ها یک درگاه تبادل اطلاعات ایجاد کرده‌ایم و کار ارتباط با سامانه‌های آموزشی، پرسنلی و پژوهشی در دانشگاه‌های دولتی را از این طریق به انجام می‌رسانیم و در حوزه داده‌ها نیز یک تیم حکمرانی داده‌ها ایجاد شده است.

مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات افزود: در سامانه آموزش عالی (HES)، اتوماسیون دفتر برنامه‌ریزی و فرآیند دفتر گسترش آموزش عالی قابل دسترسی است.

به گفته معینی دسترسی به اطلاعات اعضای هیات علمی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دسترسی به اطلاعات ساختاری دانشگاه‌ها و تشکیلات آنها انجام گرفته و در حوزه فرآیند سامانه‌های دانشجویی و پژوهشی هم فعال هستند و اکنون به دنبال بحث هماهنگ‌سازی و متناسب‌سازی ساختارهای قدیمی با ساختار جدید هستیم تا با دسترسی به فضای سایبری و ارتباط با همه اعضای هیات علمی بتوانیم در حوزه فرایند انتخاب اعضا نیز ساختارهای جدید را جایگزین ساختارهای قدیمی کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این خصوص به خوبی پیش رفته و امکانات لازم در فضای سایبری تدارک دیده شده تا ماموریت‌ها در حوزه برنامه‌ریزی درسی و گسترش آموزش عالی با حداقل مشکلات انجام شود.

نشست روسای گروه‌های تخصصی برنامه‌ریزی درسی و گسترش آموزش عالی با محوریت هم اندیشی و آشنایی با سامانه آموزش عالی (HES) در وزارت علوم برگزار شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.