خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

برگزاری کارگاه آموزشی اطفای حریق ویژه کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی سپیدان

پنج‌شنبه 17 اسفند 1396 - 13:22
کارگاه آموزشی در سپیدان

یک‌دوره کارگاه آموزشی اطفای حریق ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سپیدان با تلاش واحد آموزش نیروی انسانی این دانشگاه برگزار شد.

این دوره آموزشی به مدت دو روز و در دو گروه با حضور تعداد 40 نفر از کارکنان در دانشگاه برگزار شد، همکاران با اصول اولیه ایمنی و چگونگی روبرو شدن با مصدومین حادثه دیده از آتش سوزی، اطفای حریق و نحوه خاموش کردن آتش ناشی از مواد و گازهای مختلف، نحوه برخورد با آتش در هنگام خطر، آشنا شدند.

در همین راستا و با توجه به اهمیت برگزاری دوره آموزشی ایمنی و آتش‌نشانی، کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با سیستم‌های اعلام و اطفای حریق و سیستم‌های آتش نشانی و نحوه استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی بصورت تئوری و عملی برای دومین بار در این واحد دانشگاهی برگزار شد. این کارگاه با استقبال کارکنان قسمت‌های مختلف از جمله حفاظت فیزیکی، تاسیسات، خدمات و همه کارکنان شاغل در قسمتهای بایگانی و اسناد روبرو گردید و تمامی این پرسنل در کارگاه حضور داشتند.

در این کارگاه علی اکبر مجیر از کارکنان حوزه عمران و مسئول تاسیسات واحد با نمایش همه سیستم‌های اعلام و اطفای حریق موجود در دانشگاه، نحوه استفاده از آنها را تشریح کرد.

در ادامه مهندس خلیل نوروزی مربی کارگاه، درباره چگونگی شکل‌گیری آتش و نحوه مواجهه با آن صحبت کرد و به معرفی انواع کپسول‌های آتش نشانی موجود در دانشگاه و نحوه استفاده از آنها بصورت تئوری و عملی پرداخت.

این کارگاه با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی و آمادگی بیشتر کارکنان، نحوه مهار و مقابله با انواع آتش، مقابله با حوادث غیر مترقبه اجرا شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.