خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:

تعیین شاخص‌ برای توزیع عادلانه تسهیلات به دانشجویان کم‌بضاعت

شنبه 23 دی 1396 - 15:00
یزدان مهر

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: طی بخشنامه‌ای از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خواسته‌ایم تا نظرات و پیشنهادات خود را برای پکپارچه‌سازی روش‌ها و توزیع عادلانه، هدفمند و موثر تسهیلات به دانشجویان کم‌بضاعت تا پایان دی‌ماه به این صندوق ارسال کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ذوالفقار یزدان‌مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان به منظور ایجاد زمینه مناسب برای رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم‌بضاعت تاسیس شده و در همین رابطه تمام سعی و تلاشمان در این است که بتوانیم بیشتر به این موضوع بپردازیم.

وی ادامه داد: برهمین اساس از دانشگاه‌ها خواستیم کمک کنند تا شاخص‌هایی تعیین کنیم و کمک‌ها هدفمندتر ارائه شود و دانشجویان کم‌بضاعت بتوانند از تسهیلاتی که در نظر گرفته می‌شود استفاده کنند.

مشاور وزیر علوم تصریح کرد: صندوق رفاه از دانشجویان کم‌بضاعتی که توسط دانشگاه تائید و معرفی شوند حمایت می‌کند، اخیرا هم در بخش‌نامه‌ای از موسسات آموزش‌عالی و دانشگاه‌ها خواستیم تا در راستای تاکید نهادهای نظارتی و اجرای قوانین و مقررات پرداخت تسهیلات دانشجویی و توزیع اعتبارات وام بین دانشجویان نیازمند و همچنین براساس شاخص‌های تعیین‌شده دانشجویان کم‌بضاعت را معرفی کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشگاه‌ها تا پایان دی‌ماه فرصت دارند تا نظرات و پیشنهادات خود را برای پکپارچه‌سازی روش‌ها و توزیع عادلانه، هدفمند و موثر تسهیلات به دانشجویان نیازمند، راهکارها و شاخص‌های شناسایی جامعه هدف را تدوین و به صندوق رفاه دانشجویان ارسال کنند.

یزدان‌مهر تصریح کرد: این بخشنامه در راستای هدفمند‌شدن تسهیلات و اینکه دانشجویی به خاطر فقر مالی از تحصیل باز نماند صادر شده و هیچ برنامه‌ای برا کاهش پوشش وام‌های دانشجویی ندارد.

مشاور وزیر علوم خاطر نشان کرد: در راستای پوشش حداکثری وام‌های دانشجویی در لایحه بودجه سال 97 ( ارسالی به مجلس) رشد اعتبار وام های دانشجویی از 21 تا 70 درصد پیش بینی شده است

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.