خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس واحد زابل:

علم باید برای جامعه ثروت ایجاد کند

چهارشنبه 29 آذر 1396 - 15:15
اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل گفت: علم باید در خدمت بشریت و جامعه قرار گیرد و حلقه اتصال این موضوع می تواند تحقیق و پژوهش باشد.

به گزارش خبرنگار آنا از زابل، دکتر محمد مجوزی در اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این واحد دانشگاهی در محل سالن همایش شهید آیت الله سید محمد تقی حسینی طباطبایی با برشمردن ویژگی های هفته پژوهش و اهمیت آن در دانشگاه ها بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل سعی می کند پیشگام در بهبود و ارتقای سطح آموزش و پژوهش در منطقه باشد و هرساله با برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سعی در به نمایش گذاشتن جایگاه رفیع پژوهش می کند که هر سال بر ابعاد نوآورانه بودن آن افزوده می شود.

رئیس واحد زابل اظهار کرد: علم باید در خدمت بشریت و جامعه قرار گیرد و حلقه اتصال این موضوع می تواند تحقیق و پژوهش باشد. علم باید برای جامعه ثروت ایجاد کند و این ممکن نمی شود مگر اینکه پژوهش ها منجر به تجاری سازی و تولید محصول شود.

مجوزی تصریح کرد: هفته پژوهش فرصت خوبی است تا با برپایی نمایشگاه های دستاوردهای پژوهش به کشف ایده های جدید در بین دانشجویان بپردازیم و با معرفی آنها به مرکز رشد هسته های فناور از این ایده ها حمایت کنیم تا به تولید محصول و تولید ثروت بینجامد.

رئیس واحد زابل یادآور شد: مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل با اخذ مجوز از وزارت علوم در این واحد دانشگاهی با 15 هسته فناور در حال فعالیت است که ایده ی 5 هسته در مرحله اخذ قرار داد و تجاری سازی محصول قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که آموزش های علمی در واحد زابل به پژوهش و این پژوهش ها به خلق ایده منجر شود و در آینده ایده های خلاقانه برگرفته شده از دانش و پژوهش راه گشای مشکلات جامعه شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.