خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:

افزایش 4.1 درصدی تمایل دانش آموزان برای ورود به رشته‌های کاردانش

جمعه 19 آبان 1396 - 10:57
چهارمین روز غرفه آنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد: استقبال دانش آموزان برای ورود به رشته‌‌های کاردانش نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و این امر نویددهنده آینده خوبی برای آموزش‌های مهارتی در کشور است.

مصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از افزایش گرایش دانش‌آموزان برای تحصیل در رشته‌های مهارتی کاردانش خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته ثبت نام در رشته‌های کاردانش 4.1 درصد افزایش داشته است و جمعیت دانش‌آموزی ما از 44 هزار نفر در سال گذشته به 194 هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان در سراسر کشور امکان ورود به رشته‌های کاردانش را دارند، افزود: کشور ما سرشار از فرصت‌های کارآفرینی است اما آنچه موجب کارآفرنی می‌شود شامل محیط کارآفرینانه، فرصت کارآفرینی و فرد کارآفرین است که در رشته‌های کاردانش تمام این عوامل در هنرستان‌های کاردانش و ارائه آموزش‌های لازم با نگاه کارآفرینی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید براینکه آموزش‌ها در رشته‌های کاردانش مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: دانش آموزان در رشته‌های کاردانش می‌آموزند چگونه کالایی را تولید، بازاریابی و به فروش برسانند.

آذرکیش خاطرنشان کرد: افزایش استقبال دانش‌آموزان از رشته‌های کاردانش و نوع آموزش‌های ارائه شده به دانش‌آموزان نوید آینده خوبی را برای آموزش‌های مهارتی در کشور می‌دهد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.