خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد استان قزوین:

تشکل‌های اسلامی پرچمدار فرهنگ انقلابی‌گری باشند

سه‌شنبه 16 آبان 1396 - 11:07
جلسه برگزاری در بوئین زهرا

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مورد انقلاب و انقلابی بودن و ماندن همواره تأکید دارند و تشکل های اسلامی دانشجویان و استادان نیز همواره باید پرچمدار فرهنگ انقلابی‌گری باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام حسین حیدری در جلسه هماهنگی تشکل‌های اساتید و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا با تأکید بر برگزاری کارگاه های تاریخ انقلاب اسلامی و بازخوانی تاریخ معاصر اظهار کرد: «بحث‌های جریان‌شناسی‌ها، استکبارشناسی، دستاوردهای انقلاب اسلامی و همچنین مسائل اقتصادی و فرهنگی باید مورد هم اندیشی بین استادان و دانشجویان قرار بگیرد.»

وی با تشکر از زحمات دکتر شعبان نژاد، وی را مدیری انقلابی و با تلاش در عرصه فرهنگی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که بحث‌های انقلابی‌گری بویژه در این برهه از زمان برای نسل سوم و چهارم انقلاب تبیین و روشن شود.

رئیس واحد بوئین زهرا نیز گفت: «فعالیت‌های تشکل های اسلامی از سال 93 در واحد بوئین زهرا با تأسیس تشکل اسلامی اندیشه برتر برای استادان آغاز و در ادامه تشکل انجمن اسلامی دانشجویان و هیئت های مذهبی واحد فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر رضا شعبان نژاد ابراز امیدواری کرد تشکل های اسلامی با وسعت بخشیدن فعالیتهای قانونی خود بستر جذب بیشتر اساتید هیأت علمی و دانشجویان را فراهم آورند.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور تشکل‌های اسلامی اساتید و دانشجویان استان قزوین هم اظهار کرد: «در اولین جلسه هم‌اندیشی نمایندگان رئیس دانشگاه در هیات نظارت برتشکل‌های دانشگاه داشتیم قربانی‌ها مدیرکل نظارت بر تشکل‌های دانشگاه از تاکیدات مقام معظم رهبری، دکتر ولایتی و دکتر رهبر درباره انسجام تشکل‌ها بصورت جدی، ایجاد فضای انقلابی و دینی در دانشگاه و در نظر گرفتن بودجه برای این منظور و فعال کردن تشکل های دانشجویی نام برده شد.

دکتر محسن علی اکبری ادامه داد: «رئیس هر واحد دانشگاهی رئیس هیات نظارت است و تشکل ها باید در کنار آنها به فعالیت اجرایی بپردازند. در قدم اول باید تشکل‌هایی که مجوز گرفته فعال شوند در گام‌های بعدی باید تشکل‌ها واقعی باشند نه ظاهری و تشکیل کارگاه‌های آموزشی برای اعضا تا با آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های اعضا آشنا شوند و نسبت به برگزاری انتخابات اقدام و کارهای اساسی در راستای تقویت نظام و انقلاب انجام شود.»

نماینده رئیس دانشگاه در هیات نظارت بر تشکل‌های استان قزوین با دعوت از استادان و دانشجویان برای حضور در تشکل‌ها تاکید کرد: «اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه باید در اساسنامه تشکل ها در نظر گرفته شود.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.