خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پورازغدی مطرح کرد:

جناح‌بازی آفت نهادهای علمی است/ اصل‌محوری ملاک است، شخص‌محور نباشیم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 13:30
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی استادان در دانشگاه‌ها به گونه‌ای سخن می‌گویند که انسان احساس می‌کند آن استادان برای بی‌دین کردن دانشجویان مامور شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در گردهمایی مدیران و اعضای هیات علمی گروه‌های معارف دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: یکی از آفات نهادهای علمی و تصمیم‌سازی در دانشگاه‌ها این است که به جای تفکرات علمی، به دنبال جناح‌بازی‌ها هستیم. بالاخره یکی می‌آید، آن یکی می‌‌رود، شهردار می‌رود یکی دیگر می‌آید؛ اما مهم این است که نباید دین خدا از دست برود و دست به دست شود.

او ادامه داد: این جابه‌جایی‌ها تنها مختص دانشگاه آزاد اسلامی نیست، بلکه این بیماری در همه دانشگاه‌ها وجود دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآوری کرد: قبل از انقلاب تعداد معدودی از روحانیون و آقایان متدین، معارف را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کردند که جز خطر، نان و آب دیگری برایشان وجود نداشت. متاسفانه برخی با تعریف از رؤسا به دنبال تضمین خودشان در سمت‌ها و پست‌هایشان هستند، نه اینکه دغدغه دین داشته باشند، بنابراین هرکس را باید در جای خودش قرار دهیم و منصفانه قضاوت کنیم؛ نه مطلق سیاه و نه مطلق سفید.

پورازغدی تاکید کرد: از هیچکسی حتی رهبر انقلاب هم نباید بت‌سازی کرد. هیچکس بت نیست، کسی بت‌سازی کند خطا کرده است. بنابراین پیروی از امام و رهبری ملاک دارد و ما نباید شخص‌محور باشیم، بلکه اصول‌محوری ملاک است.

او افزود: همه ما خاکستری هستیم و ارزش‌های سیاسی، سیاه و سفید هستند. بنابراین عده‌ای ساکت می‌شوند، اما قانع نمی‌شوند. به خاطر دارم یکی از دانشجویانم سر کلاس قرآن را با لحنی توهین‌آمیز دچار شبهه کرد که البته از نظر من آن فرد کافر نبود، بلکه خر بود. برای همین با او صحبت کردم. به او گفتم از حرف‌هایم قانع شدی؟ گفت از صحبت‌های شما خوشم آمد، اما از خودت خوشم نمی‌آید. حتی به خاطر دارم یکی در خیابان مملکت را، همه‌ را فحش می‌داد. به او گفتم چه شده؟ گفت زاپاس ندارم. گفتم خب زاپاس نداری چه ربطی به مملکت دارد؟ گفت ربط دارد، مملکت را فحش می‌دهم.

پورازغدی ادامه داد: برخی استادان در دانشگاه‌ها به گونه‌ای سخن می‌گویند که انسان احساس می‌کند آن استادان برای بی‌دین کردن دانشجویان مامور شده‌اند. قبل از انقلاب آخوندهای مبارزی وجود داشتند که مارکسیست بودند؛ زیرا فضای دانشگاه‌ها و جامعه به سمت چپ بود. الان هم آخوندهای لیبرالیسم هستند زیرا احساس می‌کنند که فضای جامعه به سمت لیبرال رفته است؛ حتی برخی علما را می‌شناسم که قرآن و دین را قبول ندارند.

او در پایان افزود: آدم‌های غربی مشکل ندارند و با آنها می‌توان منطقی بحث و گفت‌وگو کرد، اما آدم‌های غرب‌زده در کشور خطرناک هستند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.