خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

آغاز به کار جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی در دانشگاه تهران

یکشنبه 19 شهریور 1396 - 11:25
ایده پردازی

جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی به همت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران و ستاد هوایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نخستین دوره جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی و به همت انجمن‌های علمی دانشجویی کارآفرینی و هوا فضای دانشگاه تهران، با هدف فراهم کردن بستری برای توجه بیش از پیش به اندیشه‌های نو، ابداعات و اختراعات پژوهشگران جوان، در دانشگاه تهران آغاز به کار کرد.

مهدی تاج‌پور در این درباره گفت: «در این جشنواره که با حمایت ستاد هوایی و با همکاری دانشگاه تهران، از سوی اعضای انجمن‌های علمی دانشجویی کارآفرینی و هوا فضا در حال برگزاری است، پژوهشگران صنعت هوایی می‌توانند تا تاریخ ۱۵ آبان 1396، ایده‌های خود را از طریق سایت جشنواره به Ideasbazar.ut.ac.ir ارسال کنند. کمیته داوری پس از بررسی ایده‌های دریافتی، این فرصت را در اختیار افراد برگزیده قرار می‌دهد تا در حضور نماینده سازمان‌ها و صنایع فعال در صنعت هوایی و همچنین سرمایه‌گذارانی که تمایل به مشارکت در این عرصه دارند، ایده‌های خود را ارائه دهند.»

پژوهشگران می‌توانند در محورهای پیشنهادی بهینه‌سازی مصرف سوخت، کاربردهای نوین پرنده‌های بدون سرنشین در زندگی روزمره، تغییر کاربری وسایل پرنده، توسعه سیستم‌های پیشرانش، ایمنی پرنده‌های بدون سرنشین، تغییر طراحی ظاهری وسایل پرنده، سیستم‌های کنترل گروهی پهپادها، کاربرد فناوری‌های نوین در طراحی هواپیما و افزایش دقت در پردازش تصویر در شناسایی هدف؛ ایده‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره برای محدود نکردن سقف ایده‌پردازی، هر ایده‌ای خارج از محورهای پیشنهادی را نیز که قابلیت اجرا داشته و نیز کاربردی باشد، دریافت و بررسی خواهد کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.