خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نماینده مردم رباط کریم در گفت‌وگو با آنا:

مخالف حذف رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستیم/ ایجاد محدودیت برای فعالیت‌های دانشگاه آزاد مغایر با اصل 44 قانون اساسی است

شنبه 24 تیر 1396 - 18:50
حسن نوروزی

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با حذف رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی مخالف هستیم، گفت: نصیحت بنده به دولتمردان این است که از تعصب دولتی کردن علم، دانش، صنعت و... بپرهیزند.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره حذف رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط حساس و حاد در طول سه دهه گذشته به کمک نظام آموزش عالی کشور آمده و بار بخش زیادی از آموزش عالی را به دوش کشیده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش آموزش عالی پیشروتر از دانشگاه‌های دولتی بوده است

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش آموزش عالی پیشروتر از دانشگاه‌های دولتی بوده است، گفت: شرایط حساس کشور ایجاب می‌کند که علم و دانش، مهارت‌های فنی و فناوری‌ها را به مناطق محروم کشور بکشانیم.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان‌هایی همچون رباط کریم، شهریار، بهارستان و همه شهرستان‌های محروم کشور که آموزش عالی دولتی توان کار و بودجه کافی برای فعالیت در این مناطق را ندارد، حضور پیدا کرد و دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل بودند را جذب کرد و فارغ‌التحصیل پرورش داد.

دولتمردان از تعصب دولتی کردن علم و دانش بپرهیزند

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: اگر محدودیت برای دانشگاه آزاد اسلامی و سایر بخش‌های خصوصی ایجاد شود، مخالف با اصل 44 قانون اساسی و برون‌سپاری است و نصیحت بنده به دولتمردان این است که از تعصب دولتی کردن علم، دانش، صنعت و... بپرهیزند.

نوروزی تصریح کرد: به عنوان مثال وزارت آموزش و پرورش که بخش عمده فعالیت‌های آن دولتی است، همه بودجه آن صرف حقوق معلمان می‌شود و مدارس تقریبا رها شده‌اند به‌طوری‌که آموزش و پرورش رو به خودیاری مدارس آورده است که توفیق چندانی هم نداشته است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: ما با حذف رشته‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی صددرصد مخالفیم و بنده به همراه بیش از 200 نماینده مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی استفساریه قانون تائید رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون سال 1367 را امضا کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.