خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در برنامه عصری با شعر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت مطرح شد:

صدور پیام فردوسی به همه جهانیان با مشارکت حداکثری در انتخابات

پنج‌شنبه 28 اردیبهشت 1396 - 11:04
دکتر تیمور آمار معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

رئیس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: با شرکت پرشور در انتخابات و مشارکت حداکثری، پیام فردوسی را به همه جهانیان صادر خواهیم کرد که:" چو ایران نباشد تن مباد".

به گزارش خبرنگار آنا از رشت ، به مناسبت گرامیداشت روز حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بلند آوازه ایران، مراسم عصری با شعر با حضور جمعی از اساتید ، دانشجویان و شاعران گیلانی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر تیمور آمار معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن گرامیداشت این روز، با برشمردن اهداف فعالیت های حوزه فرهنگی دانشگاه،گفت : افزایش توان و مهارت های دانشجویان به عنوان اولین هدف بوده است که مخاطبین اصلی در این مقوله علاوه بر آموزش های تخصصی هر رشته، زمینه هایی فراهم شود تا افزایش مهارت ها و توان دانشجویان در ابعاد مختلف زندگی و قوه تصمیم گیری ارتقاء یابد.

وی خاطر نشان کرد : وظیفه بعدی حوزه فرهنگی ، ترویج اخلاق دانشجویی است که در گروه زبان وادبیات فارسی بسیار قابل توجه است چون جزء اساسی ترین وظایف و مسئولیت های ذاتی این رشته است. استادانی که در این رشته فعالیت می کنند در جهت ارتقای برنامه های اخلاقی و اجتماعی در جامعه بسیار کمک دهنده خواهند بود .

دکتر آمار ادامه داد : سومین هدف ، غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه است و می تواند با تدوین و اجرای برنامه های مناسب و همچنین نهادینه سازی کانون ها و نشریات دانشجویی شکل گیرد.

دکتر تیمور آمار افزود : رشته ی زبان و ادبیات فارسی که یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بوده و این انتظار می رود که یک کانون و نشریه تخصصی راه اندازی شود واز مشارکت و استعداد های دانشجویان در زمینه ادبی بهره گرفت.

در ادامه دکتر اکرم رحمانی رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و رئیس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تبریک سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ، شاعر بزرگ حماسه سرای ایران و جهان ، بیان داشت: فردوسی از شاعرانی است که می دانست طبع و وقت خویش را در چه راهی صرف کند و نیاز مردم زمان خود را می شناخت. کلامش زنده و واقعی است وشعرش ، شعر مقاومت و پایداری و سلحشوری است.

وی افزود: هم پیوند ملی محکم می کند و هم برهویت تاریخی چندین هزار ساله قوم ایرانی تاکید می کند. اتکای به نفس، استقلال معنوی و حفظ تمامیت ارضی و غرور ملی را تقویت می کند و مردم را به آینده ای روشن و پر از سرافرازی و اقتدار راهنمایی می کند. او زنده کننده ملیت و نژاد ایرانی است.

رئیس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تصریح کرد: شاهکار بزرگ حماسی او شاهنامه، سند قومیت و نسبنامه مردم ایران و عصاره و چکیده تمدن و فرهنگ قوم ایرانی است و نمودار فرهنگ ، اندیشه و آرمان های ملت ایران است. این منظومه ، کتاب مردم است، حماسه بشرپوینده و شعر رنج ها و امیدها و آرزوهای مشترک انسان ها و مظهر قدرت و تفکر و اراده جامعه است .

دکتر رحمانی حضور حداکثری در انتخابات را وظیفه هر ایرانی دانست و خاطر نشان کرد: با شرکت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و مشارکت حداکثری پیام فردوسی را به همه جهانیان صادر خواهیم کرد که:" چو ایران نباشد تن مباد".

در ادامه جمعی از شاعران گیلانی با گویش های مختلف فارسی ،گیلکی ، تالش، تاتی اشعار خود را ارائه کردند و در پایان از آنان طی مراسمی تقدیر شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.