خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

گزارش آنا از همایش «سهم من در امنیت و آرامش»

پذیرش 30 مقاله در همایش «سهم من در امنیت و آرامش»/ تاکید بر استفاده از ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی برای تامین امنیت فراگیر

پنج‌شنبه 31 فروردین 1396 - 19:33
محمدرضا یوسفی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم از پذیرش 30 مقاله از 100 مقاله ارسال شده به همایش «سهم من در امنیت و آرامش» خبر داد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر محمدرضا یوسفی در همایش «سهم من در امنیت و آرامش» که با مشارکت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم و فرماندهی ناحیه انتظامی قم در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انتظامی پرچم دار امنیت در جامعه است، گفت: این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی قم کلید خورده است؛ با تعاملات صورت گرفته دبیرخانه دائمی آن در این دانشگاه خواهد بود.امیدواریم برگزاری همایش هایی نظیر سهم من در امنیت و آرامش، استمرار داشته تا شاهد امنیت روزافزون در سطح جامعه باشیم.

وی به کیفیت بالای این همایش اشاره کرد و افزود: پس از فراخوان مقالات و اعلام آن به دانشگاه ها، بیش از 100 مقاله به دبیرخانه ارسال و از میان آنها 30 مقاله برگزیده شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با بیان اینکه در این مقالات مباحث بسیار راهبردی و کاربردی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکت استمرار داشته تا شاهد امنیت روزافزون در سطح جامعه باشیم.

در ادامه این همایش، سردار هادی شیرزاد رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا گفت: این همایش با مشارکت سایر سازمان ها و با همت سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم برگزار شد که امیدوارم مستمر و دائمی باشد؛ برگزاری این همایش ها سهم بسزایی در امنیت پایدار خواهد داشت.

تامین امنیت فراگیر و آرمانی با بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی

یوسفی: این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی قم کلید خورده است؛ با تعاملات صورت گرفته دبیرخانه دائمی آن در این دانشگاه خواهد بود

فرمانده ناحیه انتظامی استان قم تاکید کرد: باید از ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی برای تامین امنیت فراگیر و آرمانی بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار آنا، سردار مجتبایی در همایش سهم من در امنیت و آرامش گفت: هدف از برگزاری این همایش، تعیین مسئولیت و سهم سازمان ها برای تامین امنیت همه جانبه است.

وی با بیان اینکه همایش سهم من در امنیت و آرامش در دو بخش علمی و عمومی برگزار شد، افزود: پس از فراخوان مقالات، حدود 100 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال که از 80 مقاله برتر، 30 مقاله به عنوان برگزیده انتخاب شد.

فرمانده انتظامی استان قم، محور دیگر این همایش را گفتمان سازی برای دستگاه ها عنوان کرد و گفت: دستگاه ها باید سهم خود را در ارتباط با امنیت و تولید امنیت آرمانی ایفا کنند.

فرمانده انتظامی استان قم، بهره گیری از روش های فرهنگی و اجتماعی در تامین امنیت را یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش دانست و تصریح کرد: تامین و ایجاد امنیت فراگیر از مسیرهای فرهنگی و اجتماعی تحقق پیدا می کند.

وی با تاکید بر توسعه امنیت هوشمند، بهره گیری از تجهیزات نوین را در امنیت پایدار حائز اهمیت دانست.

مجتبایی با بیان اینکه استان قم در احساس امنیت جزء رتبه های برتر کشوری است، از دستگاه های فعال در برگزاری همایش قدردانی کرد.

نقش تاثیرگذار سازمان ها و آحاد جامعه در امنیت پایدار

استاندار قم هم گفت: سهم مدیران و کارکنان سازمان ها و نهادها در امنیت پایدار کاملاً مشخص است؛ از سوی دیگر آحاد جامعه نیز باید سهم خود را در این راستا ایفا کنند.

به گزارش آنا، مهدی صادقی با قدردانی از تلاش شبانه روزی پلیس قم در تامین امنیت استان، اظهار کرد: با حضور مقتدرانه و مدبرانه پلیس، امنیت مطلوبی را در سطح استان شاهد هستیم.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی: فرهنگ عمومی نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ناامنی دارد و کسانی مشکلات اقتصادی داشته باشند بیشتر در معرض آسب های اجتماعی هستند

استاندار قم با بیان اینکه فضای این همایش علمی، پژوهشی، کارکردی و عملیاتی است، گفت: نتایج برگزاری چنین همایش هایی باید رسیدن به امنیت پایدار باشد.

حجت الاسلام ذوالنور نیز در سخنانی با بیان اینکه امروز مقوله امنیت با مسائل دیگر جامعه گره خورده است، اظهار کرد: نقش اقتصاد، اشتغال و فرهنگ را در امنیت نمی توان نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه تاثیر مسائل فرهنگی یکی از مولفه های امنیت است، گفت: عنصر دین در کاهش بزه نقش آفرین است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: فرهنگ عمومی نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ناامنی دارد و کسانی مشکلات اقتصادی داشته باشند بیشتر در معرض آسب های اجتماعی هستند.

ذوالنور با بیان اینکه امنیت مرهون فرهنگ جهادی حاکم در ناجاست، تاکید کرد: کارکنان ناجا با توجه به تنوع ماموریتی بیش از توان زحمت می کشند.

به گزارش آنا، همایش سهم من در امنیت و آرامش، امروز در قم با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار اشتری فرمانده ناجا، سردار شیرزاد رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا، حجت الاسلام ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم، مهندس صادقی استاندار و دکتر یوسفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد.

کد خبر: 212233
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.