خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو :

داروخانه‌ها کاهش قیمت دارو را لحاظ کنند/ داروهای وارداتی گران نشده است

جمعه 29 بهمن 1395 - 11:45
دارو

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قیمت دارو افزایش نداشته است ، گفت: داروخانه‌ها موظف هستند همانطوری‌که در هنگام افزایش قیمت دارو، ارائه آن را با قیمت جدید اعمال می‌کنند؛ در زمان کاهش هزینه نیز باید قیمت جدید را ملاک اخذ وجه قرار دهند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان غذا و دارو، اکبر عبدالهی اصل، مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو اظهار کرد: داروخانه‌ها موظف هستند همانطوری‌که در هنگام افزایش قیمت دارو، ارائه آن را با قیمت جدید اعمال می‌کنند، در زمان کاهش هزینه نیز باید قیمت جدید را ملاک اخذ وجه قرار دهند.

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه در داروهای وارداتی افزایش قیمت نداشتیم، اضافه کرد: اگر داروخانه‌ای در قبال ارائه دارو وجهی بیشتر از قیمت مصوب از مراجعه کنندگان دریافت کند تخلف محسوب شده و حتما با آنها برخورد می‌شود.

عبدالهی اصل به عدم مطابقت وجه دریافتی توسط داروخانه‌ها و قیمت درج شده روی دارو نیز اشاره و عنوان کرد: در مورد داروهای OTC یا بدون نسخه، هیچ مغایرتی بین مبلغ دریافتی از مصرف کننده و قیمت روی بسته بندی دارو پذیرفتنی نیست.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو در مورد قیمت داروهای نسخه‌دار نیز عنوان کرد: برای این قبیل داروها سامانه‌ای ایجاد شده است که آخرین قیمت داروها بر آن مندرج است و به محض کوچکترین تغییری اعم از افزایش یا کاهش قیمت برای عموم قابل مشاهده و استعلام است.

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو از مردم خواست تخلفات را به 1490 گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.