خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

کلاهبرداری 23 میلیارد ریالی جوان 28 ساله در سمنان

جمعه 29 بهمن 1395 - 09:42
سردار قاسمی

فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف پرونده کلاهبرداری 23 میلیاردی در این استان خبر داد و گفت: عامل اصلی این پرونده، جوانی 28 ساله است که با بهانه تحویل 70 روزه خودروهای لیزینگی، مبالغ هنگفتی را از مالباختگان دریافت کرده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سایت پلیس، سردار روح الامین قاسمی به تشریح جزئیات این خبر پرداخت و اظهار کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت‌های مشکوک فردی در سمنان، موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرارگرفت.

قاسمی ادامه داد: در ابتدای تحقیقات مشخص شد متهم که یک جوان سمنانی است که در یک واحد تجاری استیجاری در ظاهر به فروش لوازم رایانه‌ای مشغول است.

وی افزود: متهم از سال گذشته تحت عنوان مناقصه و در سال 1395 با شگرد فروش خودرو لیزینگی، مبالغ هنگفتی از شهروندان دریافت کرده که تاکنون از تحویل خودرو خبری نشده است.

این مسئول انتظامی با اشاره به ورود کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان به پرونده تصریح کرد: با نگاه ویژه به این پرونده، ابعاد دیگری از اقدامات مجرمانه متهم فاش شد.

به گفته قاسمی با تایید نهایی موضوع از سوی کارآگاهان، متهم که تنها 28 سال دارد با هماهنگی مرجع قضائی، دستگیر شد و تحت بازجویی‌های فنی قرارگرفت.

وی با اشاره به کشف تعداد قابل توجهی قراردادهای تنظیمی در دفتر محل کار متهم خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر هر گونه رفتار مجرمانه‌ای بود اما اسناد و مدارک غیرقابل انکار پلیس راهی جز اعتراف را برای وی باقی نگذاشت.

قاسمی گفت: بنا بر اظهارات این کلاهبردار حرفه‌ای، وی به دلیل بدهی و بحران مالی در سال گذشته به افرادی پیشنهاد مناقصه با سود 35 الی 50 درصد داده و مبالغی را از آنان دریافت کرده و پس از دریافت این مبالغ با خرید و فروش‌های متعدد، وجوه اندکی را به افرادی که پیشنهاد مناقصه را پذیرفته بودند، پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: متهم از اردیبهشت امسال با وعده تحویل 70 روزه خودروهای لیزینگی با 30 درصد زیر قیمت بازار 40 درصد مبلغ خودروی مورد نظر مشتریان را دریافت و با بهانه‌های مختلف و وعد و وعیدهای واهی، اعتماد مالباختگان که برخی نیز از موقعیت اجتماعی مناسبی برخوردارند را جلب کرده و از این طریق، مبالغ قابل توجهی از مالباختگان به دست آورده است.

قاسمی از شناسایی 50 مالباخته این پرونده خبرداد و گفت: تمام قراردادهای منعقد شده در این پرونده به ارزشی بالغ بر 23 میلیارد ریال، غیرقانونی و صوری بوده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با تاکید بر استعلام شهروندان در این گونه موارد از نمایندگی‌های مجاز فروش خودرو تاکید کرد: کشف سریع و علمی پرونده‌های پیچیده این چنینی توسط کارآگاهان مجرب پلیس موجب ارتقای امنیت شده و قدردانی مردم را نیز به همراه دارد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.