خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

محورهای ده‌گانه انتخاب سرباز نمونه اعلام شد

پنج‌شنبه 28 بهمن 1395 - 14:18
هشتمین جشنواره جوان سرباز

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا توضیحات جامعی در خصوص روند برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر ( ع)؛ « جوان سرباز ناجا» ارائه کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن فتحی‌زاده در خصوص برگزاری نهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) «جشنواره جوان سرباز ناجا»، اظهار کرد: برابر تدابیر ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور ارتقاء منزلت خدمت سربازی، قدردانی از تلاش کارکنان وظیفه نیروی‌های مسلح و نشاط آفرینی در جامعه سربازی، برنامه ریزی شد که این جشنواره طی چهار مرحله؛ شهرستانی، استانی، سازمانی و نیروهای مسلح برگزار و طی آن از سربازان نمونه نیروهای مسلح تجلیل شود.

وی افزود: نهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) «جوان سرباز نیروهای مسلح» در اردیبهشت ماه 96 به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، نیروهای مسلح موظف هستند که جشنواره های داخلی خود را برگزار و ضمن تجلیل از سربازان نمونه مطابق سهمیه تعیین شده، افراد منتخب را برابر محورهای تعیین شده به جشنواره نهایی معرفی کنند.

سردار فتحی‌زاده درباره اهداف برگزاری این جشنواره، عنوان کرد: تجلیل، تکریم، ارائه الگوهای موفق و برتر به جامعه سربازان نیروهای مسلح و فرهنگ سازی با تاکید بر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و ملی، ارتقا روحیه و انگیزه خدمتی سربازان و همچنین ارتقا نشاط ، پویایی و هویت بخشی به جامعه سربازان، بخشی از اهداف این جشنواره است.

وی اشاره کرد: تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در سربازان، ارتقاء سطح منزلت و قداست خدمت وظیفه عمومی در جامعه و کشور، الگوسازی مناسب برای جوانان سرباز و کمک در جهت رشد و ارتقاء هدفمند آنان، ارزش نهادن به اندیشه و کارکردهای سازنده جوانان سرباز در تمام عرصه‌ها از دیگر اهداف است.

محورهای ده گانه انتخاب سرباز نمونه

این مقام عالی انتظامی با اشاره به محورهای ده گانه انتخاب سرباز نمونه، یادآور شد: سرباز؛ دفاع، امنیت و اقتدار ملی، سرباز ؛ ایثارگری و فداکاری (شهید، جانباز) و سرباز؛ وظیفه شناسی و اقدام برجسته از جمله محورهای انتخاب است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، سرباز؛ امور فرهنگی هنری و تبلیغاتی، سرباز ؛ خلاقیت و فناوری، سرباز ؛ ورزش و تربیت بدنی را نیز از محورهای انتخاب برشمرد و افزود: سرباز؛ نظم و انضباط اجتماعی، سرباز؛ مسئولیت پذیری و خانواده، سرباز ؛ دینداری و بصیرت و سرباز ؛ سازندگی و تفکر بسیجی از دیگر محورهاست.

وی در خصوص شیوه اطلاع رسانی این جشنواره خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی از طریق سایت سرباز به آدرس www.vazifeh.ir، درج در فیش حقوقی اسفندماه کارکنان وظیفه ناجا، تهیه و ابلاغ روش جاری به منظور نحوه انتخاب و مشارکت سربازان واجدالشرایط، بخشی از این فرایند است.

سردار فتحی زاده اضافه کرد: اطلاع رسانی از طریق جلسات سخنرانی عمومی مسئولان و فرماندهان ویژه کارکنان وظیفه ، توزیع فرم های مشارکت شرکت در جشنواره در بین سربازان ناجا ، چاپ و توزیع پوستر در سطح یگان‌های ناجا و اطلاع رسانی از طریق سایت های خبری پلیس و ... از دیگر روش های اطلاع رسانی می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که نحوه فراخوان در محورهای ده گانه چگونه و چه تعداد شرکت کننده در سراسر ناجا بوده است، گفت: ضمن اعلام فراخوان برگزاری جشنواره از طریق توزیع فرم های مشارکت در بین تمامی رده های ناجا در سراسر کشور، نسبت به جمع آوری فرم های مشارکت اقدام و در نهایت 14 هزار و 34 نفر از کارکنان وظیفه برای مشارکت در جشنواره شناسایی شدند.

کد خبر: 197061
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.