خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

درآستانه چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛

حضور اعضای فراکسیون امید در منزل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی + تصویر

سه‌شنبه 26 بهمن 1395 - 22:00
فراکسیون امید

اعضای فراکسیون امید، در آستانه فرا رسیدن چهلمین روز درگذشت یار دیرین امام و رهبری، با حضور در منزل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با همسر و فرزندان رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از ایسنا، در این دیدار محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نگاه توسعه‌ای، برنامه محور و مبتنی بر تربیت نیروی انسانی متخصص را یکی از شاخص های اصلی تفکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: ایشان همواره نگاهی منسجم و مبتنی بر برنامه ریزی و آینده نگری به وقایع و اتفاقات داشتند و این نگاه در روزهای ابتدایی انقلاب که هنوز بسیاری از حرکت‌ها شکل سازمان یافته به خود نگرفته بود، کارساز و موثر بود.

وی افزود: درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بزرگ‌مرد تاریخ ایران ضایعه‌ای بزرگ برای انقلاب است و نگاه ایشان و حضور ایشان درهمه صحنه‌های مهم تاریخ انقلاب و نقش‌افرینی مثبت ایشان ماندگار خواهد شد و همواره کسانی که با ایشان از نزدیک کار می ‌کردند بعد از هر دیدار با انگیزه و امید بیشتری به کار خود ادامه می‌داد.

عارف تصریح کرد: نگاه ایشان به آموزش و پرورش نیروهای توانمند بدون اتکا به منابع دولتی و نگاه ویژه ایشان به علم و دانشگاه، امروزه باعث پرورش نیروهای زیادی شده است و تقویت دانشگاه تهران، تشکیل دانشگاه آزاد و علمی‌کاربردی حاصل از نگاه آینده‌نگرانه ایشان بود و ما امروز در بخش نیروی انسانی متخصص از همین رهگذر بی‌نیاز هستیم. بی‌شک لحظات عمر ایشان در خدمت توسعه و آبادانی کشور بوده است.

محسن هاشمی فرزند ارشد آیت‌الله نیز در این دیدار شاخصه تفکر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را نگاه آینده نگرانه، مبتنی بر عقلانیت و توسعه دانست و گفت: این شاخصه‌ها در تمام تصمیمات ایشان خود را نشان می‌داد و از انتشار مکتب تشیع تا تدوین تفسیر راهنما و فرهنگ قرآن، این نگاه دیده می‌شد.

وی افزود: ایشان انس زیادی با قرآن داشتند و در زندان یادداشت‌های ایشان با تلاش تعداد زیادی علمای قم به تفسیری منسجم و قابل استفاده برای همه تبدیل شد.

محسن هاشمی تصریح کرد: تلاش برای توسعه کشور و آبادانی پس از جنگ و رفاه مردم در تاریخ انقلاب ماندگار خواهد بود و قطعا به این وجه باید احترام گذاشت.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.