خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

زهرا شجاعی: به نظر می‌رسد آشتی ملی در حاکمیت جریان یافته است

یکشنبه 24 بهمن 1395 - 14:43
زهرا شجاعی

زهرا شجاعی گفت: اگر آشتی ملی از سطح بالای حاکمیت آغاز شود که به نظر می‌رسد تا حدودی جریان یافته است می تواند به سطوح میانی و توده مردم برسد و موجب یک وفاق و آرامش در جامعه شود.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از دیده‌بان دولت، زهرا شجاعی به تشریح رویکرد اصلاح طلبان در طرح آشتی ملی پرداخت و در پاسخ به این سوال که آیا آشتی ملی به معنای عدول از اصول اصلاح طلبی و آرمان هاست گفت: هر جریانی می تواند هویت سیاسی خود را حفظ کند و در جهت صیانت از آن در چارچوب قانون اساسی و با رعایت مصالح نظام از جریانات افراطی دوری جسته و دست در دست هم در جهت اهداف بلند حضرت امام، رهبری و انقلاب اسلامی حرکت کند.

وی افزود: نمی خواهیم آشتی ملی را به اصلاح طلبی محدود کنیم اما آشتی ملی در واقع جلوه ای از جریان اصلاح گریست در ادبیات سیاسی، همچون انقلاب، جنگ داخلی و کودتا که گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی فعال جامعه را به رسمیت می‌شناسد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: آشتی ملی در حقیقت برخاسته از این نوع تفکر است که ما به جای رفتار انقلابی به معنای انتقال قدرت به ترمیم خرابی‌ها و درمان آسیب های سیاسی جامعه بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه نباید از آشتی ملی استفاده ابزاری کرد، گفت: آشتی ملی زمینه سازی در جهت مشارکت و تاثیر پذیری در راستای اهداف نظام است و با مفهوم استفاده ابزاری، تبلیغاتی و موقت کاملا متفاوت است.

شجاعی با تاکید بر اینکه آشتی ملی به معنی عدول از تفکرات سیاسی نیست افزود: آشتی ملی در حقیقت پذیرش و به رسمیت شناختن جریانات مختلف سیاسی و اجتماعی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه گفت: انتظار می رود بعد از 40 سال از عمر انقلاب آشتی ملی در عین حفظ هویت سیاسی مورد پذیرش و استقبال واقع شود.

شجاعی گفت: اگر آشتی ملی از سطح بالای حاکمیت آغاز شود که به نظر می‌رسد تا حدودی جریان یافته است می تواند به سطوح میانی و توده مردم برسد و موجب یک وفاق و آرامش در جامعه شود.

وی به شرایط بین المللی اشاره کرد و گفت: بحران ها و نگرانی های موجود در منطقه و جهان می تواند به تحقق سریع و جدی آشتی ملی کمک کند.

شجاعی با اشاره به موانع این طرح اظهار کرد: قطعا تندرو ها و جریانات رادیکال مزاحمت و ممانعت هایی ایجاد خواهند کرد. اگر این موضوع به صورت سیل خروشان در جامعه جریان پیدا کند تندرو ها مجبور به تجدید نظر در افکارشان خواهند شد.

کد خبر: 185896
0 0
کلمات کلیدی:

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.