خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عارف: جریانی می‌خواهد فضای انتخابات آینده سرد و بی‌رمق باشد

شنبه 23 بهمن 1395 - 16:55
نشست خبری محمدرضا عارف

رئیس فراکسیون امید نسبت به تلاش‌هایی که در جهت خمودگی فضای دانشگاه‌ها برای انتخابات صورت می‌گیرد، هشدار داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران به نقش انجمن‌های اسلامی دانشجویان در دوران‌های مختلف جنبش دانشجویی در کشور اشاره کرد و گفت: به گواه تاریخ و با نگاهی به سیر تاریخی جنبش دانشجویی در ایران می‌بینیم که انجمن‌های اسلامی دانشجویان یکی از موثرترین تشکل‌های محوری در هویت بخشی به جنبش دانشجویی بودند بخصوص در دانشگاه تهران که با محوریت مهندس بازرگان کانون اصلی مبارزات دانشجویی با رژیم شاه بود.

وی با بیان اینکه باید قدردان جایگاه دانشگاه تهران باشیم، تصریح کرد: حفظ جایگاه دانشگاه تهران مطمئناً به نفع آموزش عالی کشور است و تشکل‌های دانشجویی بویژه انجمن اسلامی دانشجویان می‌توانند در ارتقاء جایگاه دانشگاه تهران مؤثر باشند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه خطاب به اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان گفت: باید به خود ببالید که وارث تشکلی شده‌اید که عقبه‌ای بس فاخر دارد و همه تلاش‌ها باید در جهت حفظ هویت این تشکل باشد.

وی با بیان اینکه «انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران باید جاذبه خود را بالا ببرد» به تلاش جریانات مختلف برای مدیریت فضای دانشجویی اشاره کرد و گفت: در گذشته تلاش‌های زیادی برای مدیریت جنبش دانشجویی از سوی کسانی که با فضای دانشگاه بیگانه هستند صورت گرفت که نتیجه آن دور شدن تشکلهای دانشجویی از ارزشها و هویت خودشان بود.

عارف با هشدار نسبت به تلاش‌هایی که در جهت خمودگی فضای دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: جریانی با هدف القای یاس و ناامیدی در فضای کشور بویژه در دانشگاه‌ها می‌خواهد فضای انتخابات آینده سرد و بی‌رمق باشد هدف آنها جلوگیری از تداوم روند آغاز شده از خرداد 92 است.

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: تمامی امکانات بالقوه در اختیار جریان رقیب اصلاحات است بویژه تریبون‌های اصلی همچون رسانه ملی که نه تنها امکان استفاده برای اصلاح طلبان و اعتدالیون فراهم نیست بلکه تریبونی برای حمله به اصلاح طلبان شده است.

وی با بیان اینکه «اصلاح‌طلبان نظام را قبول دارند ولی به عملکردها انتقادهایی را وارد می‌دانند» خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دستاورد اصلاح‌طلبان در طی سالیان اخیر تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بوده است و تلاشهای گسترده‌ای برای متلاشی کردن این شورا صورت می‌گیرد که تاکنون موفق نشده‌اند و به همین خاطر از خواهران و برادران بزرگوارم در خانواده بزرگ اصلاحات می‌خواهم که اجازه ندهند انسجام شکل گرفته از بین برود.

عارف در پاسخ به سوالی درباره عملکرد فراکسیون امید در اوایل تشکیل مجلس دهم، گفت: به خاطر اینکه رفتار تشکیلاتی در کشور ما نهادینه نشده است در مقاطعی شاهد عهدشکنی‌هایی بوده‌ایم برخی از افرادی که در جریان انتخابات مجلس دهم میثاق نامه را امضا کرده بودند بعد از مدتی منکر آن شده‌اند آیا این رفتار مصداق رفتارهای دوگانه نیست؟

وی همچنین بر ضرورت ارتباط مؤثر اعضای فراکسیون امید با مردم تاکید کرد و با اشاره به موضوع گفت‌وگوی ملی در پارلمان، گفت: ما با نگاه دراز مدت ایده گفت‌وگوی ملی را مطرح کرده‌ایم و دست دوستی به تمامی جریانات سیاسی داخل نظام دراز کردیم و با نگاهی خیرخواهانه به دنبال حل برخی چالش‌های داخل خانواده انقلاب هستیم و معتقدیم حل چالش‌ها به نفع نظام اسلامی خواهد بود و امیدواریم با همراهی همه جریانات سیاسی و ارکان مختلف در حاکمیت بتوانیم در مسیری که انتخاب کردیم موفق عمل کنیم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری در پایان از تشکل‌های دانشجویی خواست که برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات و مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

کد خبر: 185645
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.