خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عارف: از کاندیدای واحد اصلاح‌طلبان حمایت می کنیم

جمعه 22 بهمن 1395 - 14:38
مراسم تشییع پیکر 16 شهید آتش‌‌نشان - 2

رئیس فراکسیون امید درباره کاندیدای نهایی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم ظرف یکی دو هفته آینده راهبردمان را برای انتخابات آتی به ویژه انتخابات ریاست جمهوری مشخص کنیم. 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، محمدرضا عارف در حاشیه راه پیمایی روز 22 بهمن در مقابل دانشگاه شریف و در جمع خبرنگار در پاسخ به سوالی درباره ضرورت وحدت در برابر اتهام‌زنی‌های جدید مقامات آمریکایی گفت: اتهام‌زنی آمریکا حرف و عمل جدیدی نیست. مردم ما در طول سال‌های پس از انقلاب به این موضوع عادت کردند و هر وقت اراجیفی از سوی مقامات امریکا شنیده‌اند، منجسم تر شده‌اند.

وی در این باره ادامه داد: راهپیمایی امروز نشان داد مردم هیچ اعتنایی به این حرف‌ها ندارند و راه‌شان راه امام و انقلاب است.

رئیس فراکسیون امید در پاسخ به سوال دیگری درباره ضرورت رسیدگی به طرح آشتی ملی که از سوی سید محمد خاتمی مطرح شده است، گفت: درباره جریانات سیاسی داخل نظام، بحثی که ما در سال‌های اخیر مطرح کردیم، همبستگی و همدلی است. ضرورت دارد که این بحث به صورت جدی دنبال شود. آقای خاتمی این بحث را تحت عنوان آشتی ملی مطرح کردند و ما هم آن را تحت عنوان گفت‌وگوی ملی مطرح کردیم که از پارلمان شروع شده است.

عارف همچنین افزود: امیدواریم این مساله با استقبال جریانات سیاسی داخل نظام روبه‌رو شود و ان‌شاءالله این مسیر را با توجه به انسجام و وحدت طی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون رایزنی‌هایی برای پیشبرد طرح آشتی ملی یا گفت‌وگوی ملی در سطوح مختلف نظام مطرح شده است، گفت: ما به طور طبیعی ارتباط‌هایمان با جریان‌های اصلی نظام خوب بوده است. ارتباطات شخصی خوبی داشته‌ایم و گفت‌وگوهایی انجام شده است.

نماینده تهران تاکید کرد: از سال 92 به بعد این گفت‌وگوها بیشتر شده است و علاقه‌مندیم آن را تسریع بخشیم.

عارف در پاسخ به پرسشی دربراه گمانه‌زنی‌ها و اخباری مبنی بر نامه اصلاح‌طلبان به رهبری گفت: اطلاعی از آن ندارم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره انتقاد از اصلاح‌طلبان به دلیل ارتباطات اندکی با رهبری داشته‌اند، گفت: اصلاح طلبان همیشه با مقام معظم رهبری ارتباط داشته‌اند و ایشان رهبر و پدر همه جریانات داخل نظام هستند و ما هم با همین نگاه با ایشان در ارتباط بوده‌ایم.

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این سوال که گزینه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری کیست، گفت: ما بحث‌های جدی داشته‌ایم. امیدواریم ظرف یکی دو هفته آینده راهبردمان را برای انتخابات آتی به ویژه انتخابات ریاست جمهوری مشخص کنیم.

وی در واکنش به احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری 96، موکدا یادآور شد: از کاندیدای واحد حمایت می‌کنیم.

کد خبر: 185280
1 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.