خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

ضرورت شناسایی فرزندان بی‌هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه

دوشنبه 27 دی 1395 - 10:52
رسول خضری

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت شناسایی فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از خانه ملت، رسول خضری با تاکید بر ضرورت شناسایی سریع‌تر فرزندان بی‌هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی، افزود: در مجلس نهم، طرحی برای شناسایی فرزندان بی‌هویت حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی تهیه شد تا بر اساس آن به این فرزندان شناسنامه ارائه شود اما متاسفانه به جهت داشتن بار مالی، مورد توجه قرار نگرفت و دولت نیز هیچ گونه لایحه‌ای ارائه نکرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به دنبال احقاق حق قانونی این افراد هستیم تا آنها بتوانند از حداقل امکانات مانند تحصیل برخوردار باشند، زیرا نداشتن شناسنامه مشکلاتی را برای این افراد پدید آورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرمجاز، تصریح کرد: البته نمی‌توان افراد را از ازدواج منع کرد، زیرا طبق قانون اساسی هر فردی حق دارد شریک زندگی خود را انتخاب کند و این حق قانونی هر انسان است و نباید در این زمینه محدودیتی قایل شد که حتما باید ازدواج ایرانی با ایرانی صورت گیرد بلکه باید اقدامی در جهت جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز در دستور کار قرار داد.

وی افزود: زمانی که دروازه شهر برای ورود اتباع بیگانه باز است هرکس به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود درحالی که باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از ورود غیرقانونی آنها جلوگیری شود تا به تبع آن ازدوج‌های این چنینی شکل نگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس آخرین اطلاعات بیش از 5 میلیون نفر اتباع بیگانه قانونی و غیرقانونی در کشور وجود دارد که این تعداد بسیار نگران کننده است و ضرورت ساماندهی و شناسایی آنها بیش از پیش احساس می‌شود، لذا باید در نخستین گام زمینه ممانعت از ورود اتباع بیگانه غیرقانونی فراهم شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.