خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دل‌نوشته شمخانی در فراق هاشمی: پرواز گوارایت فرمانده

شنبه 25 دی 1395 - 09:06
علی شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ششمین روز از درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای وی یادداشتی نوشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، متن یادداشت دریادار علی شمخانی در رثای مرحوم هاشمی رفسنجانی به این شرح زیر است:

«بالاخره نوبت تو هم رسید چریک پیر!
پریدنی شدی همسنگر!

عادت به استقبالت داشتیم نه بدرقه، چون همیشه بودی، آنجا که سربازهای بی ادعا در کوچه پس کوچه‌های جهاد ،کلید طلایی باغ آسمان را جستجو می‌کردند. رفتنت هم چون بودنت شور و حماسه و استثنا بود و قاعده همدلی برای زنده نگهداشتن نهضت. چون همیشه گوشه‌ای در میان مردم در فرصتی که برای اخرین وداع با تو داشتم به گفت‌وگو و درد و دل بی تکلف با هم میهنان نجیبی گذشت که محبت و قدر شناسی و عشق به ملک و مملکت را سوگ‌مندانه فریاد می کردند و چه زیبا ما را به خودمان فرامی‌خواندند.

می‌دانی که ما کهنه سربازها نسبتی با تملق و تکلف و چاپلوسی نداریم واین شرافت، گوهری است که در دکان سیاست بازان خریداری ندارد.

راستی چقدر خنده‌دار است عیار اندکت را عده‌ای به امید شفقتی یا طمع در عنایتی، بسیار بخوانند و خنده‌دارتر که باور کنی و با آن تملق دروغ، خودت را گم کنی و وامصیبت..

پس نمی‌خواهم از امروز بگویم که مردانگی را با قیاس ادعا وزن می‌کنند. از خونروزهایی می‌گویم که مردانِ مرد از میان خیل مدعیان به عیار خطر پذیری و جنگ محک می‌خوردند.

انگشت‌شمار بودند امثال شما، که عافیت دنیا را گذاشتند و بی‌بهانه، همراه با خیل یاران خود، لباس رزم بر تن و اسلحه بر دوش، سنگر به سنگر جبهه‌ها را هم‌نفس و هم‌پای جوانانی تازه بالیده، مشق عشق کردند و نبرد را نه در خانه‌های امن که از میان خاک و آتش و باروت و خون راهبری کردند.

عکس‌های پادگانی برخی مدعیان که کیلومترها دورتر از گلستان خون و خطر برای روزهای مبادا با فلاش‌های بی‌صداقتی و تکلیف گریزی پرنور می‌شد هنوز در لطیفه‌های فرهنگ جبهه پرخواننده است.

تو می‌دانی، برای آنان که شهادت را در لحظه‌های ناب شب عملیات درک کرده‌اند، رفتن و پرکشیدن عادتی قدیمی است اما نمی‌شود که دم پرواز را درک نکرده آرام بیابی!

وقتی یار ورفیق و همسنگر دیرینت در پیام وداع می‌گوید "هیچ‌کس برای ما هاشمی نمی‌شود"، چون منی چه می‌توانم بگویم؟

برای نسل ما این رزم شبانه پایانی ندارد سردار. نوبتمان کی می‌رسد؟!

ترسم که گاه پریدن، نفس‌ها به شماره افتاده باشد...

... این آخرین پرواز گوارایت مرد!

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.