432521
يكشنبه  27  آبان  1397
شنبه , 23 تیر 1397 ساعت 11:07

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با آنا:

خدمت‌رسانی بدون منت مأموریت اصلی بسیج کارکنان است/ لزوم آگاه‌سازی نیروهای بسیج

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی خدمت‌رسانی بدون منت را مأموریت اصلی بسیج کارکنان دانست و بر لزوم آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی نیروهای بسیج با برگزاری نشست‌های بصیرتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، نشست تخصصی بصیرتی، آموزشی و فرهنگی بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به مدت دو روز (پایان هفته گذشته) با حضور دکتر حسین نصیرزاده فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، استادان و کارشناسان و جمعی از مدیران و کارکنان بسیجی در مجتمع فرهنگی سما در شهرستان چالوس برگزار شد.

استادان و کارشناسان در این نشست در قالب کارگاه‌های آموزشی، تهدیدات دشمن در عرصه جنگ نرم و رسانه‌ و شیوه‌ آنها برای غلبه بر افکار عمومی را بررسی و تحلیل کردند.

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با تشریح روند فعالیت بسیج از دوران دفاع مقدس تاکنون بر اهمیت حضور بسیجیان در صحنه‌های مختلف و هم‌افزایی و هم‌پوشانی در فعالیت‌های دانشگاه تاکید کرد و بسیج را حافظ انقلاب اسلامی دانست که هرجا لازم باشد وارد صحنه شود.

دکتر محمدتقی ترابی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم با موضوع بصیرت‌افزایی سخنرانی و با تبیین اهمیت حضور بسیج در صحنه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بر بصیرت، تیزبینی، آمادگی و مقابله بسیجیان با تحرکات دشمن در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.

حسین اعتصامی پژوهشگر رسانه و فضای مجازی و کارشناس صدا و سیمای مازندران نیز در این نشست به تشریح آسیب‌های فضای مجازی پرداخت و بر هوشیاری و بصیرت بسیج در تهاجم‌های فضای مجازی و تولید محتوا با بازخورد مناسب برای مقابله‌ با آن تاکید کرد.

اعضای بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در این اردوی دوروزه از امکانات تفریحی و ورزشی در قالب مسابقات و سرگرمی نیز بهره بردند.

حسین نصیرزاده در ارزیابی و اهداف برگزاری این نشست بصیرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «نخستین کارکرد بسیج، بصیرت‌افزایی است. زیرا بسیجی واقعی می‌تواند مسیر را به درستی شناسایی کند و در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم بردارد. در همین راستا بسیج کارکنان مطابق با سال‌های گذشته و حتی بیشتر از سال‌های گذشته تلاش خود را برای همدلی بیشتر بسیجیان و دفاع از انقلاب ادامه خواهد بود و برگزاری چنین نشست‌هایی با هدف بصیرت‌افزایی انجام می‌شود.»

نخستین کارکرد بسیج، بصیرت‌افزایی است. زیرا بسیجی بصیر می‌تواند مسیر را به درستی شناسایی کند

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «با توجه به هجمه دشمن به آرمان‌های انقلاب اسلامی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی و به میدان آوردن همه توان خود، این نیاز احساس می‌شود که نیروهای بسیج را برای هر شرایطی آگاه کنیم. بر این اساس این نشست بصیرتی را برای فرماندهان و سرگروه‌های صالحین برگزار کردیم تا زمینه‌ساز بصیرت‌افزایی در واحدهای دانشگاهی شود. البته این نشست‌ها را در واحدهای دانشگاهی با رویکرد آگاهی و آشنایی با شرایط جدید و اهداف دشمن در ناامید کردن جامعه برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم جامعه را بیمه کنیم.»

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «این دوره نخستین دوره اردوی بصیرتی خارج از استان تهران بود که با توجه به ظرفیت‌های سما در مجتمع فرهنگی سما برگزار شد و حتماً این برنامه‌ها را ادامه خواهیم داد. در این دوره آموزشی مجدداً توانمندی‌ها و عرصه‌های سازندگی بسیج بازگو و متناسب با دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب به بررسی و تحلیل مسائل روز جامعه پرداخته شد. بررسی و تحلیل تهدیدات دشمن در عرصه جنگ نرم و رسانه‌ها و شیوه‌های آنها برای غلبه بر افکار عمومی نیز بخش دیگری از این طرح بصیرت‌افزایی بود که با حضور استادان برجسته برگزار شد.»

این مسئول که در حاشیه نشست تخصصی بصیرتی، آموزشی و فرهنگی بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با خبرنگار آنــا گفت‌وگو می‌کرد خاطرنشان کرد: «یکی از اهداف اصلی بسیج کارکنان ارائه خدمت بدون منت و تحقق تفکر خدمت‌رسانی در دانشگاه‌ها است تا رضایت دانشجویان و خانواده آنها جلب شود. زیرا رفتار و عملکرد را مؤثرتر از بیان و سخن صرف می‌دانیم.»

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «در حوزه ایثارگران نیز با حمایت‌های دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان دانشگاه، شرایط بسیار مناسبی در ساختار ستاد ایثاگران واحدهای دانشگاهی ایجاد شده که به زودی مقررات آن ابلاغ خواهد شد. رسیدگی به امور ایثارگران و حمایت از آنان در راستای اجرای قانون جامع ایثارگران نیز از اهداف اصلی خواهد بود.»

وی خاطرنشان کرد: «در فضای دانشجویی هم نخبه‌پروری و علم‌افزایی اولویت ستاد امور شاهد و ایثارگران است و در این راستا از دانشجویان شاهد و ایثارگر حمایت خواهد شد.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تعیین اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد گرگان

راه‌اندازی اندیشکده امنیت مالی پایدار در دانشگاه آزاد گلستان

مرکز آموزشی سما علی‌آبادکتول در مسیر تولید علم حرکت می‌کند

ضرورت تأمین آب شرب و کشاورزی نواحی مرزی گلستان از دریای خزر

نخستین دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه آزاد آزادشهر فارغ‌التحصیل شد

دوران غیبت دوره آزمودن و سنجش اعمال مردم است

دوران غیبت دوره آزمودن و سنجش اعمال مردم است

نخستین دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه آزاد آزادشهر فارغ‌التحصیل شد

مرکز آموزشی سما علی‌آبادکتول در مسیر تولید علم حرکت می‌کند

راه‌اندازی اندیشکده امنیت مالی پایدار در دانشگاه آزاد گلستان

تعیین اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد گرگان

ضرورت تأمین آب شرب و کشاورزی نواحی مرزی گلستان از دریای خزر

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان