271718
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 14:35

اخبار کوتاه از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

مسئول فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر برنامه‌ها و مراسم ماه مبارک رمضان در این واحد دانشگاهی را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام حسن عابدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «در فضیلت و شرافت ماه مبارک رمضان همین بس که خدای تبارک و تعالی نام آن را در کتاب شریف خود ذکر کرده و آن را ظرف زمانی نزول دفعی قرآن- که جزء بهترین هدایای الهی به جامعه بشریت است- معرفی کرده است.»

وی با توجه به آیات قرآن کریم راجع به این ماه عظیم گفت: ماه رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده است تا رهنمودی باشد برای مردم و نشانه های روشنی از هدایت و فرقان و چنانکه در دعای مخصوص آن می‌خوانیم«و رمضان، ماهی است که او را عظمت و کرامت و شرافت، و فضیلت دادی، نسبت به ماه‌های دیگر.»

عابدی افزود: دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر به‌ منظور بهره‌مندی بیشتر از فیض حضور در ضیافت الهی برنامه متعددی را برنامه‌ریزی کرده است ازجمله برنامه‌های در دستور کار این دفتر، می‌توان برگزاری محفل انس با قرآن ،ترجمه وتفسیرسوره نور، ، خطبه های نهج البلاغه، دعاهای صحیفه سجادیه ، مسابقه فرهنگی حفظ سوره حشر، مسابقه کتاب‌خوانی ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته)، سلسله جلسات بیان احکام شرعی، برنامه فیض حضور(تلاوت و یک صفحه از قرآن)، بزرگداشت لیالی قدر و ایام شهادت حضرت امیر المومنین علیه‌السلام را نام برد که در طول ماه مبارک گزارش تفضیلی مراسمات و زمان برگزاری اختتامیه، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مانور اطفای حریق

مانور اطفای حریق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان با حضور اعضای هیات رئیسه، کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این مانور کارکنان و دانشجویان با روش‌های اطفای حریق و استفاده از وسایل و ابزار خاموش کردن آتش در مواقع خطر در چند مرحله آشنا شدند.

هدف از برگزاری این مانور افزایش توان کمی و کیفی کارکنان برای مقابله با آتش سوزی و حوادث احتمالی و همچنین آمادگی لازم برای سنجش توان تجهیزات و امکانات این واحد در برابر حوادث احتمالی بوده است که امکان دارد هرلحظه اتفاق بیفتد.

مانور اطفا حریق و از سوی کارکنان این واحد اجرا شدو با صدای آژیر خطر و در دانشگاه همراه بود.


گرمیداشت مقام معلم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج در مراسم تجلیل از مقام معلم که با حضور اعضای هیأت رئیسه در مرکز آموزشی سما برگزار شد، گفت: «معلم علاوه بر دانش‌افزایی به نسل آینده در زمینه علم و دانش، باید اخلاق و انسانیت را سرلوحه اهداف و کار خود قرار دهد تا بتواند بشریت را به سرمنزل کمال انسانیت برساند.»

فضل الله صمیمی افزود: «وجود کیفیت برای پیشرفت مدارس سما لازم است و باید راهکارها و برنامه‌های مناسبی برای توسعه و ارتقای مراکز سما به کار گرفته شود و در این باره دانشگاه ظرفیت کافی برای همکاری با مرکز سما را دارد.»

صادق علیدادی سلیمانی سرپرست مرکز آموزشی سما کهنوج نیز خاطرنشان کرد: «پیشرفت علم با پشتکار معلمان دلسوز و کوشا به دست می‌آید و همه باید برای ارتقای سطح کیفی مرکز آموزشی سما تلاش کنیم تا بتوانیم افرادی با دانش تحویل جامعه دهیم.»

حضور فرمانده سپاه پاسداران در نشست تخصصی اساتید

امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحدمهاباد با افتخار میزبانی فرمانده قرارگاه امام سجاد(ع) وسپاه پاسداران شهرستان مهاباد سرهنگ رحیمی را بردوش کشید.

این نشست تخصصی یا هم اندیشی با عنوان نشست روشنفکری وبصیرتی با حضور استادان و کارکنان وهمکاری بسیج دانشجویی و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزارشد.

دکترخان احمدزاده رئیس واحد مهاباد عنوان کرد: دانشجویان با حضور در این مراسم وفاداری خود را به نظام بیشتر اثبات می کنند.

سرهنگ رحیمی نیز اظهار کرد: دین اسلام دین تعامل است. بحث نظامی و هسته ای نیست بلکه آمریکا اساسأ اسلام را نمی خواهد.اینها اهدافشان باذات اسلام ناب محمدی منافات دارد و می خواهند این انقلاب را خاموش و سرکوب کنند. آمریکا چه برجام باشد چه نباشد، هیچ وقت به تعهداتش عمل نکرده و نمی کند.

جلسه شورای تخصصی دانشجویی فرهنگی

نخستین جلسه شورای تخصصی دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 97 با حضور اعضا از واحدهای دانشگاهی استان در سالن جلسات واحد یاسوج برگزار شد.

دکتر نورمحمد علیپور رئیس شورای دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی بر اجرای برنامه های فرهنگی دانشگاه بر اساس سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی که اخیراً تدوین شد، گفت: این سند به عنوان یک حلقه واسط و مبنای کار حوزه معاونت فرهنگی - دانشجویی به شمار می آید.

علیپور استفاده از ظرفیت شبکه های مختلف دانشگاه، نشریات و کانون های دانشگاهی، احصای نقاط قوت و ضعف هر دانشگاه ، معرفی دانشجویان نخبه و تاثیرگذار برای طرح ولایت تابستان و آسیب‌شناسی دانشگاه‌های استان، تقویت و تجهیز نمازخانه‌ها و تزئین فضای عمومی دانشگاه‌ها به عنوان یک دانشگاه اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.

مسابقه کتابخوانی مُنتظِران مُنتظَر

مدیر گروه معارف واحد مینودشت گفت: مسابقه کتابخوانی مُنتظِران مُنتظَر با شرکت کارکنان،استادان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

ایوب سرایلو افزود: « مسابقه کتابخوانی «مُنتظِران مُنتظَر» باهدف ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و آشنایی دانشگاهیان با فرهنگ مهدویت در سطح دانشگاه برگزار شد.»

سرایلو اظهار کرد: « این مسابقه براساس کتاب «وظایف منتظران » نوشته ی بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) و با شرکت کارکنان این دانشگاه برگزار شد.»

وی افزود:« به نفرات اول تا سوم این مسابقه کارت هدیه 70، 50 و 30 هزار تومانی اهدا خواهد شد.»

تفسیر سوره نور

به مناسبت فرارسیدن ماه بهار قرآن تفسیر سوره نور در دانشگاه آزاد اسلامی سپیدان برگزار می شود.

رئیس واحد سپیدان گفت: امروز حفظ کیان خانواده از اوجب واجبات بوده و مهمترین تاثیر سوره نور، حفظ پاکدامنی و عفت در جامعه است.

دکتر مهدی شیخ موحد با تبریک فرا رسیدن ماه نزول قرآن تصریح کرد: بی شک برابر تفاسیر موجود، تفسیر سوره نور تاثیر بسزایی در حفظ عفت و حیا در جامعه اسلامی داشته و با توجه به شرایط امروز جامعه نیاز بیشتری به این سوره مبارک احساس می شود. امید است با قرائت این سوره نور معنویت در خانه‌ها و اجتماع ما روشن و فروزنده تر از قبل باشد.

کارگاه معرفت افزایی استادان

کارگاه معرفت‎افزایی استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری استان آذربایجان شرقی و با همکاری حوزه معاونت آموزشی، دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

کارگاه معرفتافزایی استادان با حضور اعضای هیات علمی تمام وقت واحد بین المللی جلفا با هدف ارتقای سطح علمی استادان هیات علمی با موضوع تعلیم و تربیت در قالب 16 ساعت بصورت کارگاهی به مدت 2 روزبا تدریس استاد حجت الاسلام اصغر نقدی از استادان نهاد نمایندگی مقلم معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

این کارگاه با محوریت تعلیم و تربیت اسلامی برگزار شد و موضوعاتی از قبیل تعلیم و تربیت اسلامی، جایگاه تعلیم و تربیت در اسلام، منزلت علم و استاد، منزلت متعلم و شاگرد و همچنین الگوهای رفتاری استادان و شیوه های تربیتی پیامبران در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جذب دانشجو در رشته پرستاری و اتاق عمل

تصویب FATF تأثیری در کاهش تحریم‌ها ندارد

رشد 202 درصدی خبرآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول

بازدید نماینده مردم بندرگز در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد واحد بندرگز

مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر دهه فجر 97 به بهره‌برداری می‌رسد

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول با فرماندهی مرزبانی گلستان

تشکیل اتاق فکر فرهنگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز

مسابقات انتخابی تیم اسکیت گلستان برگزار شد/ اهدای 66 مدال طلا، نقره و برنز به اسکیت‌بازان

مدیران گروه برای رفع مشکلات آموزشی دانشجویان تلاش کنند

بهینه‌سازی منابع اولویت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز است

مسابقات انتخابی تیم اسکیت گلستان برگزار شد/ اهدای 66 مدال طلا، نقره و برنز به اسکیت‌بازان

رشد 202 درصدی خبرآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول

بهینه‌سازی منابع اولویت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز است

مدیران گروه برای رفع مشکلات آموزشی دانشجویان تلاش کنند

بازدید نماینده مردم بندرگز در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد واحد بندرگز

جذب دانشجو در رشته پرستاری و اتاق عمل

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول با فرماندهی مرزبانی گلستان

تصویب FATF تأثیری در کاهش تحریم‌ها ندارد

تشکیل اتاق فکر فرهنگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز

مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر دهه فجر 97 به بهره‌برداری می‌رسد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه