79142
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 21 بهمن 1396 ساعت 16:55

با اجرای برنامه‌های متنوع صورت گرفت؛

برنامه‌های دهه فجر در اوج فعالیت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

اجرای برنامه‌های فرهنگی اجتماعی دهه فجر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به اوج خود رسید و دانشگاهیان خود را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن آماده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا؛ دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه (س) و ایام الله دهه مبارک فجر، گلزار شهدای گمنام این شهر را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

حاضران در این مراسم معنوی با اهدای گل و قرائت فاتحه و خواندن زیارت پرفیض عاشورا به مقام شامخ شهدا ادای احترام و بار دیگر با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و شهدا تجدید بیعت کردند.

مراسم غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهیدان همزمان با سراسر کشور در گلزار شهدای شهرستان بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم دکتر احسان محمدی نژاد، معاون دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما بندرعباس به همراه استادان، اعضای هیات علمی و کارکنان حضور داشتند.

همزمان با دهه مبارک فجر جمعی از دانشگاهیان واحد خرم آباد با خانواده شهید شفیع سپهوند از شهدای دوران انقلاب دیدار و با اهداء لوح سپاس و هدیه از همسر و فرزندان این شهید گرانقدر تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار آنا ، در این دیدار به نمایندگی از رئیس واحد حجت الاسلام مهدی قدرتی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، حجت الاسلام ملکشاهی از دفتر نهاد، دکتر زهره ای معاونت دانشجویی و فرهنگی، جواد مؤیدی مسئول بسیج کارکنان، ضرغام علی مدد مدیر حراست و علی یوسفوند مسئول ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه حضور داشتند.

به گفته همسر و فرزندان شهید شفیع سپهوند انسانی شجاع در عرصه فعالیت های دینی، مذهبی و تبلیغی در دوران انقلاب بوده و از همان دوران جوانی در کلاسهای قرآن و دینی و حوزوی فعال بوده اند. این شهید والامقام توسط عوامل مزدور شاه در سال 1357و در حین راهپیمایی در خیابان های شهر خرم آباد به شهادت رسید.

به مناسبت گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مسابقه نقاشی میان فرزندان اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان در نمازخانه این واحد دانشگاهی برگزار شد.

این مسابقه به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان برگزار شده است.

در پایان به همه شرکت کنندگان جوایز نفیسی به رسم یادبود اهدا شد.

قبور شهدای انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان غبارروبی و عطرافشانی شد.

دکتر سید فضل الله موسوی نسب ریئس واحد بهبهان به همراه کارکنان و استادان واحد،پس از قرائت زیارت پر فیض عاشورا در کنار شهدای گمنام واحد بهبهان با حضور در مراسم عطرافشانی و غبارروبی قبور شهدای انقلاب اسلامی بایاد و آرمانهای امام راحل و شهدا تجدید بیعت کردند.

هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به مناسبت گرامیداشت دهه فجر با غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای روستای سعید آباد گلپایگان و قرائت فاتحه با آرمان‌های والای حضرت امام(ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

حمیدرضا خدایی سرپرست واحد گلپایگان در حاشیه این مراسم گفت: «دهه فجر یادآور رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های مردان و جوانان و مردم این سرزمین است که با هدایت حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و جا دارد این دهه مبارک فجر را به ملت ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.»

وی افزود: «آشنایی بیشتر همکاران و به ویژه دانشجویان و نسل جوان با خاطرات و رشادت‌های ملت ایران در طول مبارزات سیاسی و اجتماعی سبب ترویج فرهنگ انقلابی در بین آنها می‌شود؛ باید بدانیم عزت امروز و بالندگی کشور مرهون و مدیون شهدای عزیز دفاع مقدس است و امیدوارم همه ما از رهروان راستین شهدا باشیم.»

محمد مجوزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل در مراسم غبارروبی و عطر افشانی یادمان شهدای گمنام که با حضور هیأت رئیسه، اعضای هیأت علمی و کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را وام‌دار رهبری و هدایت امام راحل و خون شهدا دانست و گفت: «در طول مسیر چهل ساله انقلاب اسلامی همواره این شهدا بودند که هرگاه این نظام الهی در معرض خطر قرار گرفت با اهدای خون خود نهال جوان انقلاب را آبیاری و از آفت و فتنه ها نجات دادند.»

مجوزی با بیان لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا بر اساس منویات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: «شهدای گمنام عمود خیمه فعالیت‌های فرهنگی واحد زابل هستند و همه فعالیت‌های فرهنگی به گونه‌ای بر محوریت این شهدا برگزار می‌شود و گویا به این واحد دانشگاهی آمده‌اند تا راهنمای ما در اجرای برنامه‌های فرهنگی باشند.»

وی با توجه به برپایی نماز ظهر و عصر در جوار مرقد مطهر شهدا افزود: «نماز به عنوان ستون دین و مظهر دین مداری است که امروز اقامه این فریضه دینی در جوار شهیدان حاوی پیام اهمیت و جایگاه زنده نگه داشتن یاد شهدا است و می‌تواند نماد وجوب زنده نگه داشتن یاد این بزرگواران به اندازه خواندن نماز باشد.»

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی با حضور در گلزار شهدای شهر با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

علیرضا لطفی رئیس واحد خوی در این مراسم معنوی با بیان اینکه امنیت و آسایش امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدا است، گفت: «زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا همانند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و ما باید ادامه دهنده راه و سیره آنان در همه ابعاد باشیم.»

لطفی تأکید کرد: «امروزه وظیفه ماست که قدردان خون شهدا و خانواده‌های این لاله‌های سرخگون باشیم و در راستای حفظ آرمان‌های شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی تلاش کنیم.»

مراسم باشکوه جشن انقلاب در خجسته سالروز دهه مبارک فجر باحضور پررنگ جامعه دانشگاهی در دانشکده سما واحد آیت‌الله آملی برگزار شد.

رئیس دانشکده سما آیت‌الله آملی دراین مراسم با گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بیان خاطرات در دوران مبارزات سال57 پرداخت و یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب راگرامی داشت.

حسن شاهنوری در جمع کثیری از میهمانان، استادان، کارکنان و دانشجویان با توجه به همه مشکلات و بحران‌های سیاسی و اقتصادی و فشارهای بین‌المللی و دشمنی استکبار جهانی از بدو انقلاب تاکنون گفت: به حول قوه الهی و هدایت داهیانه رهبری و مسئولان و حضور پر شور و پررنگ ملت شریف ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی تواسته است همه مشکلات و سختی‌ها و بحران‌ها را پشت سر بگذارد و سرافراز و سربلند بایستد.

این برنامه که جمعی از میهمانان و مدعوین شهری، کانون‌های دانشجویی هیأت‌های ورزشی همگانی، چهره‌های علمی، استادان دانشجویان شرکت داشتند، کیک تولد انقلاب اسلامی کام حضار را به یمن سالگشت پیروزی انقلاب شیرین کرد.

به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جشن دهه فجر آموزشگاه سما واحد صفاشهر برگزار شد.

به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جشن دهه فجر آموزشگاه سما دخترانه و پسرانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفاشهر برگزار شد .

در این مراسم با اجرای سرودهای انقلابی و ارزشی از سوی دانش‌آموزان و نوآموزان، جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی نیز با حضور والدین آنها در محیطی شاد و جذاب برگزار شد.

در ادامه تعدادی از دانش‌آموزان پایه‌های چهارم و پنجم ابتدایی نیز به اجرای برنامه‌های گلستان خوانی به صورت فردی و جمعی در قالب ایفای نقش پرداختند. در پایان مراسم بیانیه جشن پیروزی انقلاب قرائت شد.

مراسم پیاده‌روی خانوادگی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار شد.

باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر در این مراسم با تأکید بر اینکه دانشگاه و دانشگاهیان همواره در بسیاری از رفتارهای اجتماعی الگوی جوانان و آحاد مردم هستند، گفت: «برپایی برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، بازتاب خوبی در میان آحاد مردم خواهد داشت.»

گرگین با استناد به حضور ورزشکاران ملی پوش در میان دانشجویان این دانشگاه و حضور قدرتمند و مقام‌آور تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات کشوری و برون مرزی، افزود: «از ظرفیت بالای ورزش باید برای افزایش علاقه‌مندی شرکت دانشجویان، کارکنان و حتی مردم عادی در برنامه‌های توسعه ورزش همگانی بهره لازم برد.»

هیأت رئیسه، کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان همراه با مسئولان شهرستانی و استانی از جمله علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مراسم عطرافشانی مزار شهدا شرکت کردند.

حجت‌الاسلام سلیم ایمانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بوکان با تأکید بر ادامه راه شهدای گرانقدر گفت: «استقلال و پیشرفت امروز کشور مرهون خون شهدا و جان‌فشانی رزمندگان است و آنچه که به برکت انقلاب اسلامی به دست آمده قابل قیاس با قبل از دوران انقلاب نیست.»

ایمانی افزود: «شهدا سرمایه‌های عزت، افتخار و اقتدار ایران اسلامی هستند، بدون شک اگر ایثار و فداکاری شهیدان نبود امروز ما نیز در این موقعیت ایمن و آسوده قرار نمی‌گرفتیم، بنابراین قدرشناسی از آن بزرگمردان همیشه جاوید وظیفه تک تک آحاد جامعه است.»

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و همگام با سایر واحدهای دانشگاهی، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون به همراه جمعی از کارکنان در مراسم گلباران قبور شهدای منطقه داریون و همچنین شهدای گمنام شرکت کرده و یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

امیر قائدی رئیس واحد داریون در این مراسم گفت: «آرامش، امنیت و پیشرفت امروز ایران اسلامی در همه عرصه‌ها مرهون فداکاری‌ها و رشادت‌های شهدای گرانقدر بوده و همه ما وظیفه داریم با عمل به وظایف خود دنباله رو راه شهیدان باشیم.»

به مناسبت ایام دهه فجر و در راستای تکریم خانواده شهدا، سید فضل الله موسوی نسب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان به همراه اعضای هیأت رئیسه با حضور در منزل شهید حمدالله جوانمردی از شهدای دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از رشادت‌ها و صبر و استقامت این خانواده شهید قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام فضیلتی مسئول فرهنگی واحد بهبهان در این دیدار با بیان احادیثی به منزلت و جایگاه شهید و شهادت پرداخت و از صبر و استقامت خانواده شهدا تجلیل کرد.

لوح یادبود و هدیه‌ای به پدر شهید اهدا شد.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با حضور در مزار شهدا، علاوه بر غبارروبی مزار آن کبوتران عاشق با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر و 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

نشست صمیمانه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با حضور دکتر سراج الدین محبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم و دکتر مهدی سوادی معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد قشم به مناسبت ایام دهه فجر برگزار شد.

سراج الدین محبی با گرامیداشت به مناسبت دهه فجر و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه از تاًثیرات فرهنگی ایجاد روابط میان نهادهای مختلف از جمله بسیج و دانشگاه به منظور بهره برداری نام برد.

محبی گفت: «انقلاب اسلامی دستاوردی است بزرگ که به‌واسطه رهنمودهای امام راحل و هوشمندی مردم بدست آمده که دانشگاهیان باید با تقویت خود در انجام امور فرهنگی نسبت به ترویج آرمان ها و اهداف انقلاب آگاهی رسانی کنند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جذب دانشجو در رشته پرستاری و اتاق عمل

تصویب FATF تأثیری در کاهش تحریم‌ها ندارد

رشد 202 درصدی خبرآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول

مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر دهه فجر 97 به بهره‌برداری می‌رسد

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول با فرماندهی مرزبانی گلستان

بازدید نماینده مردم بندرگز در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد واحد بندرگز

تشکیل اتاق فکر فرهنگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز

مسابقات انتخابی تیم اسکیت گلستان برگزار شد/ اهدای 66 مدال طلا، نقره و برنز به اسکیت‌بازان

مدیران گروه برای رفع مشکلات آموزشی دانشجویان تلاش کنند

مسابقات انتخابی تیم اسکیت گلستان برگزار شد/ اهدای 66 مدال طلا، نقره و برنز به اسکیت‌بازان

رشد 202 درصدی خبرآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول

مدیران گروه برای رفع مشکلات آموزشی دانشجویان تلاش کنند

بازدید نماینده مردم بندرگز در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد واحد بندرگز

جذب دانشجو در رشته پرستاری و اتاق عمل

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول با فرماندهی مرزبانی گلستان

تصویب FATF تأثیری در کاهش تحریم‌ها ندارد

تشکیل اتاق فکر فرهنگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز

مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر دهه فجر 97 به بهره‌برداری می‌رسد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه