دوشنبه  05  فروردین  1398
سه شنبه , 15 آبان 1397 ساعت 14:06

در 6ماهه نخست سال محق شد؛

رشد 221 درصدی پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از رشد 221 درصدی پرداخت زکات در این استان در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد، فرید محبی اظهار کرد: مردم نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد 4 میلیارد و 613 میلیون تومان زکات در نیمه نخست امسال پرداخت کرده‌اند که این مبلغ در مقایسه به‌مدت مشابه سال گذشته 221 درصد رشد داشته است. 

وی با اشاره به اینکه این نهاد به‌عنوان دبیرخانه زکات متولی اصلی جمع‌آوری زکات است، گفت: مردم خیر و نوع‌دوست استان 4 میلیارد و 613 میلیون تومان زکات واجب، مستحبی و کفارات در 6 ماهه نخست سال جاری پرداخت کرده‌اند. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد افزود: موارد هزینه‌کرد زکات امور محرومان و پروژه‌های عمرانی  است که در این زمینه 67 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در امور ساخت‌وساز پروژه‌های عمرانی و 33 درصد در امور محرومان هزینه شده و تلاش ما این است که سهم حمایتی و کمک به نیازمندان را از محل زکات بیشتر کنیم. 

محبی با بیان اینکه از محل زکات جمع‌آوری‌شده امسال 15 هزار و 530 مورد خدمت به مددجویان ارائه‌شده است، گفت: 12 مورد جهیزیه، 168 مورد کمک‌هزینه درمانی، 68 مورد امور تحصیلی، چهار مورد آزادی زندانی، پنج مورد احداث و تعمیر مسکن، 15 هزار و 132 مورد معیشت و 141 مورد در سایر زمینه‌ها به مددجویان ارائه‌شده که مبلغ هزینه شده در این زمینه یک میلیارد و 452 میلیون تومان است.  

وی به پروژه‌های عمرانی انجام‌شده از محل زکات جمع‌آوری‌شده امسال اشاره و بیان کرد: در این خصوص 46 پروژه عمرانی در زمینه احداث، مرمت و بازسازی مساجد، غسال‌خانه، کتابخانه، حسینیه و سایر پروژه‌های عمرانی با اعتبار بیش از سه میلیارد تومان انجام شد. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زکات یکی از ظرفیت‌های مهم کمیته امداد برای کمک به محرومان و نیازمندان است، گفت: اکنون 226 روستای زکات‌دهنده در استان داریم و امیدواریم که با اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب بتوانیم فرهنگ زکات را در جامعه و به‌خصوص در روستاهای واجد شرایط زکات ترویج بدهیم.  

محبی به برنامه‌های کمیته امداد به‌منظور ترویج فرهنگ پرداخت زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: برای تحقق این امر اقداماتی از جمله تشکیل شورای زکات در روستاها، فعال کردن دهیاری‌ها برای همکاری با شوراها، تعامل با ادارات مرتبط با شورای زکات از جمله جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و تبلیغات اسلامی در دستور کار قرار دارد. 

انتهای پیام/4101/4062

جمع‌آوری 400 میلیارد تومان زکات در کشور در 9 ماهه سال 97

جمع‌آوری 400 میلیارد تومان زکات در کشور در 9 ماهه سال 97

افزایش ۷۰ درصدی جمع‌آوری زکات در کشور

افزایش ۷۰ درصدی جمع‌آوری زکات در کشور

پرداخت یک‌میلیارد حق بیمه اجتماعی مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت یک‌میلیارد حق بیمه اجتماعی مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

تحویل 2 هزار واحد مسکونی جدید به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه

تحویل 2 هزار واحد مسکونی جدید به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه

شیوه‌های پرداخت زکات باید آسان شود

شیوه‌های پرداخت زکات باید آسان شود

احکام زکات فطره و فدیه

احکام زکات فطره و فدیه