سه شنبه  01  مرداد  1398
چهارشنبه , 21 آذر 1397 ساعت 10:12

زاهدی:

مبارزه با فساد را از اطرافیان دولتمردان آغاز کنیم

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با فساد را باید از اطرافیان دولتمردان آغاز کرد تا بتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، محمدمهدی زاهدی شب گذشته در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: شهدای دانشجو در 16 آذر سال 1332 نهالی را غرس و با خون خود آبیاری کردند که بعد از گذشت 65 سال ثمرات جان‌فشانی آن عزیزان را به‌خوبی در کشور، منطقه و در میان کشورهای آزاده دنیا می‌بینیم.

وی افزود: هدف این شهدا استکبارستیزی و مقابله با ظلم و بی‌عدالتی بود و امروز خوشبختانه این جریان تبدیل به درخت تنومند مقاومت در جهان شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مستحکم بودن اراده جریان مقاومت در راه آرمان‌ها گفت: موجب افتخار همه ماست که دانشجوی مسلمان ایرانی، پرچم‌دار این نهضت در دنیا قلمداد می‌شود.

زاهدی تصریح کرد: جریان دانشجویی در تمام مراحل شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته است و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نقطه قوت جریان اصیل انقلابی و دانشجویی محسوب می‌شود.

وزیر پیشین علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به رشادت شهدای دانشجویی مانند شهید علم‌الهدی در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دانشجویان متخصص و پرتلاش ما بااراده و توکل خود زمینه پیشرفت‌های نظامی کشور را مهیا کردند تا بتوانیم در مقابل دشمنان به‌خوبی از اسلام و انقلاب دفاع کنیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به قوی‌ترین کشور منطقه و حتی بخش‌هایی از دنیا تبدیل‌شده که متکی به فناوری‌های بومی حاصل از تلاش دانشمندان و دانشجویان مسلمان انقلابی است.

زاهدی گفت: جریان دانشجویی همواره همراه و همسو با مردم گام برداشته  و برای دفاع از کشور جریان‌سازی می‌کند و ما افتخار می‌کنیم که دانشجوی ایرانی، پرچم‌دار عدالت‌خواهی و استکبارستیزی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش‌های مطرح‌شده توسط نماینده دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشجوی ایرانی باید مطالبه‌گر باشد و مسئولان باید باافتخار از این مطالبه‌گری استقبال کنند و به دردمندی این جوانان پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از دولتمردان گوش شنوایی ندارند و با کوچک‌ترین انتقاد جریان دانشجویی دچار هراس می‌شوند و اجازه مطالبه‌گری و پرسمان را به دانشجویان نمی‌دهند.

زاهدی تأکید‌ کرد: جریانی در کشور درصدد تطهیر آمریکا بوده است؛ اما نمی‌دانند جنایات آمریکا در قبال مردم ایران به قبل از انقلاب برمی‌گردد.

رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با ذکر تعدادی از خیانت‌های شکل‌گرفته در دوران پهلوی توسط کشورهای غربی به‌خصوص آمریکا گفت: هیچ زمان خیانت‌های رژیم منحوس پهلوی و آمریکا را در قبال مردم ایران فراموش نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران بزرگ‌ترین تناقض دولتمردان این کشور در قبال ادعای حمایت از حقوق بشر است.

زاهدی با تأکید بر شکل‌گیری تضاد طبقاتی شدید در جامعه آمریکایی افزود: دولتمردان آمریکایی حتی در قبال ملت خود نیز رحم ندارند که نسل‌کشی گسترده سرخپوستان بهترین دلیل برای خیانت آمریکا در قبال شهروندان خودش است.

عضو هیأت علمی دانشگاه خاطرنشان کرد: متأسفانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور ما به‌صورت منطقه‌ای و شهری برگزار می‌شود و این موضوع ضربه‌ای سنگین به کشور وارد می‌کند؛ چراکه نمایندگان نمی‌توانند به منافع کلی کشور رسیدگی کنند.

وی افزود: باید جریان دانشجویی در زمینه اصلاح نظام انتخاباتی کشور مطالبه‌گری کند و بهترین شیوه برای مدیریت سیاسی کشور حزبی شدن انتخابات است تا احزاب بتوانند منافع بخش بیشتری از مردم را پیگیری کنند.

زاهدی تصریح کرد: هیچ‌کدام از مسئولان و رئیسان جمهور مابعد از دوره مدیریت هیچ‌گونه پاسخگویی نسبت به عملکرد خود ندارند؛ اما اگر نظام انتخاباتی ما حزبی باشد، قطعاً احزاب پاسخگوی خوبی در برابر مردم خواهند بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش نماینده دانشجویان بسیجی درباره عملکرد وی در قبال مفاسد عنوان کرد: در مسئله کشف و برخورد قضائی با فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان نخستین بار این پرونده را منتشر کردم.

وی افزود: بیش از 13 هزار و 500 میلیارد تومان وام توسط مسئولان این صندوق به افراد نورچشمی پرداخت شد که بیش از 9 هزار میلیارد آن تا امروز قابل وصول نیست.

زاهدی اظهار کرد: بسیاری از مفاسد با سوءاستفاده از قدرت و رابطه‌های خود پیام‌هایی را مبنی بر پیگیری‌نکردن این پرونده برای ما ارسال می‌کردند درحالی‌که نمی‌دانستند حاضریم در راه حفظ ارزش‌ها و دفاع از حق مردم از جان خود نیز بگذریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در گوشه‌ای از این پرونده شاهد سوءاستفاده مسئولان وقت صندوق از معتادان و کارتن‌خواب‌ها در جابه‌جایی مبالغ هنگفت بودیم که حتی این کارتن‌خواب‌ها هم از آن خبر نداشتند.

وی با تأکید بر این موضوع که در جمهوری اسلامی نباید هیچ فرقی بین مردم در استفاده از امکانات باشد، تصریح کرد: باید مبارزه با فساد را از اطرافیان دولتمردان ارشد کشور آغاز کنیم تا بتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

زاهدی با عنوان اینکه یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس پیگیری حقوق ازدست‌رفته مردم است، گفت: در راستای دفاع از حق مردم استان نیز پیگیر مفاسد شکل‌گرفته هستیم و دانشجویان باید در این زمینه نیز مطالبه‌گری کنند.

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از قوه قضائیه و به‌خصوص دادگستری استان کرمان می‌خواهم در اسرع وقت به پرونده این شرکت‌ها وارد شوند تا حق  مظلومان تضییع نشود.

زاهدی خاطرنشان کرد: در بحث پیگیری وضعیت معیشتی مردم، بیکاری جوانان و افزایش نرخ دلار به‌عنوان تنها نماینده استان کرمان حاضر به طرح پرسش از رئیس‌جمهور شدم و به‌عنوان یک مطالبه‌گر حقوق مردم همواره صدای رسایی خواهم داشت.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: به‌عنوان یک معلم کوچک دانشگاه؛ همواره با مردم صادق بودم و خود را خادم کوچک ملت می‌دانم.

انتهای پیام/4062/خ

http://ana.ir/i/343658
سود صندوق ذخیره فرهنگیان به‌زودی به حساب معلمان واریز می‌شود

سود صندوق ذخیره فرهنگیان به‌زودی به حساب معلمان واریز می‌شود

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

اکران مستند «قمارچهارگزینه‌ای» و «بی‌کار‌آفرین» در سینما روایت

اکران مستند «قمارچهارگزینه‌ای» و «بی‌کار‌آفرین» در سینما روایت

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

اصلی‌ترین مؤلفه‌ توسعه‌ اقتصادی جمعیت جوان است

اصلی‌ترین مؤلفه‌ توسعه‌ اقتصادی جمعیت جوان است

نقش دانشجو در تداوم رشد جامعه

نقش دانشجو در تداوم رشد جامعه

دانشجویان در هر زمان جلوی استبداد می‌ایستند

دانشجویان در هر زمان جلوی استبداد می‌ایستند

 16 آذر آغازگر جنبش‌های ضد استعماری دانشجویان است

16 آذر آغازگر جنبش‌های ضد استعماری دانشجویان است

واقعه 16 آذر مهم‌ترین اتفاق بعد از سقوط دولت مصدق است

واقعه 16 آذر مهم‌ترین اتفاق بعد از سقوط دولت مصدق است

حماسه 16 آذر مبدأ تاریخی جنبش دانشجویی در ایران

حماسه 16 آذر مبدأ تاریخی جنبش دانشجویی در ایران

وزارت علوم وزارتخانه کاریابی نیست

وزارت علوم وزارتخانه کاریابی نیست

مجلس به دنبال تعامل با دانشگاه آزاد است

مجلس به دنبال تعامل با دانشگاه آزاد است

اشتغال مددجویان زرندی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی

حمایت قابل‌توجه دانشگاه آزاد اسلامی از ورزش قهرمانی

2 معاون جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت معرفی شدند

موضوعات فرهنگی بدون طرح، ناقص و ابتر می‌مانند

اردوی جهادی از مصادیق بارز آتش به اختیار و عمل انقلابی است

رقابت 355 قاری در مسابقات قرآن کریم استان کرمان

مخالفت دانشگاه آزاد اسلامی با خام‌فروشی در اجاره مکان‌های ورزشی

خانواده شهدا و جانبازان یادگار انقلاب اسلامی هستند

تجلیل از بانوی برتر با پوشش مناسب در مسابقات بسکتبال دانشگاه آزاد اسلامی

مدال‌آوران در همگانی‌کردن ورزش بین دانشجویان کم‌تحرک بکوشند

نگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به ورزش بانوان/ برنامه‌ریزی برای بسکتبال سه‌نفره

اختتامیه مسابقات بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی

تیم شیراز قهرمان بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شد

حدیث سلسله‌الذهب نمایانگر پیوند ولایت و توحید است

شیراز و قزوین در فینال مسابقات بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی

حجاب وسیله‌ای قدرتمند برای حفاظت از گوهر ارزشمند عفاف است

66 دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد کرمان در آزمون صلاحیت بالینی شرکت کردند

رفتار امام رضا (ع) با توده مردم؛ احترام به مستضعفان، بی‌اعتنایی به مستکبران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر به عطر پرچم حرم رضوی متبرک شد

استفاده از ظرفیت خانه موزه‌ها برای حفظ و نگهداری آثار هنرمندان