چهارشنبه  29  خرداد  1398
جمعه , 21 دی 1397 ساعت 15:48

استاندار قم:

ارتقای فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

استاندار قم افزایش سرانه مطالعه در جامعه را یکی از شاخص‌های توسعه دانست و گفت: ارتقای فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط عمومی استانداری قم، دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با حضور آیت‌الله سعیدی امام جمعه و بهرام سرمست استاندار قم روز گذشته در محل تالار مرکزی شهر افتتاح شد.

استاندار قم با اشاره به سالروز قیام 19 دی مردم قم از تمام دست‌اندرکاران اعزام کاروان میثاق امت با ولایت قدردانی و اظهار کرد: توفیق حضور بنده در ابتدای خدمت در استان قم در کاروان میثاق امت با ولایت آغازی پرخیر و برکت برای خدمت در استان قم خواهد بود.

بهرام سرمست با تأکید بر ظرفیت‌های فرهنگی قم از جمله وجود حوزه‌های علمیه گفت: قم در زمینه نگارش کتب دینی سهم بزرگی در کشور دارد.

وی ظرفیت تولید محتوای فرهنگی در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: با کمک جامعةالمصطفی العالمیه و ترجمه متون به زبان‌های مختلف می‌توان زمینه ترویج معارف اسلامی در سایر کشورها را نیز ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در استان قم خاطرنشان کرد: شهرک چاپ و نشر قم می‌تواند به قابلیت‌های استان در زمینه چاپ و نشر کتاب بیافزاید و بايد زمینه استقرار واحدها در این شهرک تسهیل و از سوی مسئولان دنبال شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی را سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: سرانه مطالعه از شاخص‌های اصلی توسعه است.

وی با بیان اینکه افزایش سرانه مطالعه در کشور و استان قم باید با جدیت از سوی نهادهای فرهنگی دنبال شود، خاطرنشان کرد: مواردی چون توسعه قرائت‌خانه‌ها و کتابخانه‌ها به خصوص در مناطق پرتراکم می‌تواند کمک شایانی در بهبود شاخص‌ها در فرهنگ مطالعه باشد.

سرمست با تأکید بر نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان ادامه داد: فرهنگ کتابخوانی نقش قابل توجهی در کم کردن شکاف بین نسل‌ها دارد.

وی در پایان با تأکید بر تبیین ارزش‌های کتابخوانی برای نسل جدید خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی نیز تا جایی که کتاب و کتابخوانی مغفول نشود، کاربرد دارد و مفید است.

به گزارش آنا، دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان تا 28 دی در محل تالار مرکزی قم، صبح و عصر پذیرای علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/351372
مدیریت و استقلال دانشگاه‌ها به رسمیت شناخته شود

مدیریت و استقلال دانشگاه‌ها به رسمیت شناخته شود

سرانه مطالعه کمتر شده است/راه‌اندازی کمپین ترویج کتابخوانی

سرانه مطالعه کمتر شده است/راه‌اندازی کمپین ترویج کتابخوانی

برگزاری کارگاه‌ خبرنگاری کتاب در نمایشگاه کتاب تهران

برگزاری کارگاه‌ خبرنگاری کتاب در نمایشگاه کتاب تهران

سلسله نشست‌­های تخصصی کتاب کودک و نوجوان در نمایشگاه

سلسله نشست‌­های تخصصی کتاب کودک و نوجوان در نمایشگاه

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر