شنبه  02  شهریور  1398
پنجشنبه , 10 مرداد 1398 ساعت 13:14

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان:

دانشجویان دارای مهارت از شانس استخدام بالاتری برخوردار هستند

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان گفت:‌ دانشجویانی باید در محیط دانشگاه مهارت کسب کنند تا شانس بالاتری برای استخدام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تاکستان، بهروز رحمانی در همایش انتخاب رشته که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان برگزار شد، با توجه به علاقه و سؤالات متعدد دانش‌آموزان درباره رشته‌های گروه پزشکی موجود در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: اکنون بیش از ۲۰۰ دانشجوی پرستاری در این دانشگاه مشغول به علم‌آموزی هستند و داوطلبان ورود به رشته‌های پزشکی صرفاً با شرکت در کنکور سراسری می‌توانند در این رشته‌ها آغاز به تحصیل کنند.

وی افزود: آمارها حکایت از این دارد که سال‌های اخیر تعداد زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها فقط علاقه‌مند به ورود به رشته‌های گروه پزشکی هستند و این در حالی است که در اکثر موارد، این نوع علاقه آگاهانه و به خاطر خود این رشته‌ها نیست؛ بلکه به این دلیل است که مثلاً رشته‌های فنی و مهندسی از بازار کار خوبی بهره‌مند نیستند و رشته‌های پزشکی به راحتی اشتغال را به همراه دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان تصریح کرد: هر چند داوطلبان حق دارند که این پارامتر را هم در انتخاب خود دخالت دهند؛ اما واقعیت این است که با توجه به آمار بسیار بالای شرکت‌کنندگان، درصد بالایی از داوطلبان ورود به رشته‌های پزشکی، پشت سد کنکور متوقف و یا سرگردان می‌شوند؛ اینکه داوطلبان بخواهند بدون شناخت، علاقه آگاهانه و فقط بر اساس یک پارامتر تضمین استخدام بعد از فارغ‌التحصیلی، انتخاب رشته کنند دیگر در هیچ جای دنیا طرز فکر درستی نیست.

رحمانی خاطرنشان کرد: امروز معنی ورود به دانشگاه‌ها در مقایسه با گذشته تغییر فاحشی کرده و بدین معنا نیست که مانند قبل به‌صورت تضمینی با فارغ‌التحصیل شدن از یک رشته بتوان استخدام دولتی شد؛ بلکه یک مفهوم نوین و واقعی به نام دانشگاه و دانشجوی کارآفرین ظهور کرده است.

وی گفت: دانشگاه‌ها باید با تکیه بر امکانات و ساختارهای پژوهشی و تحقیقاتی و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های متنوع اقدام به تربیت دانشجوی حرفه‌آموز و کارآفرین کنند؛ همان‌طور که تحقق این امر در دانشگاه‌های برتر و نسل چهارم دانشگاه مانند استنفورد و ام آی تی کاملاً مشهود است؛ دانشگاه‌های ایران هم باید به این سمت حرکت کنند و دانشگاه صرفاً یک مؤسسه، ساختمان آموزشی، آموزش غیرحضوری، مکاتبه‌ای و از راه دور نباشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان مطرح کرد: دانشجویان باید در محیط چنین دانشگاه‌هایی خود را مجهز به مهارت‌هایی کرده که بلافاصله یا حتی در حین تحصیل بتوانند کارآفرینی کنند و در این صورت از شانس استخدام دولتی و صنعت بالاتری برخوردارند؛ به‌عنوان مثال یک فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک که در مرکز تحقیقات انرژی این واحد دانشگاهی با علوم و مهارت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی باد و خورشیدی آشنا می‌شود و اقدام به پژوهش می‌کند، به‌راحتی می‌تواند برای خود و جامعه اقدام به کارآفرینی کند.

رحمانی از خانواده‌ها خواست به‌طور دقیق با رشته‌ها و آینده‌های شغلی آشنا شوند که برای این منظور، مشاوره لازم برای انتخاب رشته آگاهانه در دانشگاه آزاد تاکستان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی با توجه به مزیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان بیان کرد:  این واحد دانشگاهی ۶ دانشکده، سه مرکز تحقیقات و مرکز رشد و کلینیک تحقیقات انرژی ERC و واحدهای فناور و مجموعه کاملی از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و بخش‌های دیگر دارد و تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار دانش‌آموخته و فرهیخته را برای میهن اسلامی تربیت کرده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی دارای بیش از ۱۴۰ رشته متنوع در مقاطع و گرایش‌های مختلف به‌ویژه در تحصیلات تکمیلی بوده که این موضوع جذابیتی کم‌نظیر در منطقه و حتی کشور برای انتخاب محل تحصیل به این دانشگاه بخشیده است.

رحمانی تصریح کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان در ۱۰۰ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیز بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد و دارای تسهیلات و امتیازاتی شامل استادان هیئت علمی تمام‌وقت و مجرب، کیفیت برتر آموزشی موردنظر صاحبان صنایع و بازار کار، رتبه برتر دانشگاهی کشور و استان، دانشکده‌های مجزا، خوابگاه، سوله‌های ورزشی، زمین چمن و سالن آمفی‌تئاتر، کتابخانه مجهز و سایت‌های رایانه، مراکز رشد و فناوری و تیم‌های علمی دانشجویی بتن، روبوکاپ، انرژی و موارد دیگر است.

وی تخفیف، تقسیط شهریه، اعطای وام بلندمدت و سرویس رفت‌وآمد، اینترنت پرسرعت و رایگان، برگزاری کلاس‌ها در پایان هفته را از دیگر امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان دانست و از خانواده‌ها دعوت کرد با بازدید از این واحد دانشگاهی و بخش‌های مختلف آن گامی در شناخت محل تحصیل و توجه بیشتر به آینده فرزندان خود بردارند و دانشگاه را در رسیدن به هدف خود که پرورش دانشجویان برتر در کشور است، یاری کنند.

کامیاب تجاسب از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان نیز موضوعاتی مانند شناخت رشته‌های دانشگاهی، اولویت‌بندی انتخاب رشته، اهمیت شناخت دانشگاه‌های مختلف و اهمیت انتخاب رشته و دانشگاه در آینده داوطلبان از سوی کارشناسان مشاوره انتخاب رشته را تشریح کرد.

به گزارش آنا، در مراسم یک روز با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان توانستند یک روز را در این واحد دانشگاهی سپری کرده و با شرکت در همایش انتخاب رشته با آینده شغلی رشته‌های تحصیلی و رشته‌های موجود این دانشگاه آشنا شوند.

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/408240
گشایش دفتر همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و قوه قضائیه

گشایش دفتر همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و قوه قضائیه

نتایج اولیه آزمون سراسری 16 مردادماه اعلام می‌شود

نتایج اولیه آزمون سراسری 16 مردادماه اعلام می‌شود

برگزاری همایش هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

برگزاری همایش هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

انتشار فهرست رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

انتشار فهرست رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

پذیرش دانشجو در 37 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

پذیرش دانشجو در 37 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

نرخ تورم سالانه به ٤٢,٢ درصد رسید

استراماچونی با شکست لیگ را آغاز کرد/ شوک به استقلال در تبریز با گل دقیقه 5+90

رئیس کمیته امداد: رئیسی در مبارزه با فساد بی‌انگیزه نخواهد شد

وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط‌زیست خطرات سدسازی‌های ترکیه را جدی بگیرند

ماهواره‌های مخابراتی ایران امسال آماده می‌شوند

پایبندی اتحادیه اروپا به تعهداتش معیار روابط خوب است/ فرانسه در اجلاس جی۷ درباره ایران رایزنی کند

سفیر هند: تفاهم‌نامه‌های فرهنگی ایران و هند احیا شوند

صنعت به مسئولیت اجتماعی خود پایبند است

ماکرون و ظریف دیدار کردند

ارجاع ناعادلانه پروانه‌های کارشناسی به کارشناس رسمی

بهروزی راد سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کرد

لهستان مشارکت در ائتلاف آمریکا در خلیج فارس را رد کرد

گفت‌وگوی رئیس کل بانک مرکزی با شبکه تلویزیونی NBC + ویدئو

باور 373 برتر از سامانه پاتریوت آمریکاست/ دستیابی ایران به سلاح توپ‌ لیزری

نشست توافق آمریکا و طالبان در قطر آغاز شد

دقیق‌تر شدن تعیین بودجه با تغییر سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی

ضرورت ساخت مسجد در کنار مجتمع‌های رفاهی و راهدارخانه‌ها

تأكید بر استفاده از ظرفیت‌های تاریخی شهرستان آوج برای توسعه گردشگری

فروش 3 دستگاه خودرو برقی دانشگاه آزاد اسلامی/ رایزنی با سرمایه‌گذاران برای تولید انبوه

راهیابی رضا و مهدی علیپور به نیمه‌نهایی رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان در ژاپن

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

اجرای 122 کیلومتر لوله‌گذاری گاز در مناطق مختلف قزوین

فلسفه حجاب را برای نسل جوان به‌طور صحیح تبیین کنیم

لزوم تقویت نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه

گشایش دفتر همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و قوه قضائیه

بیش از 3 هزار اثر جشنواره هنر و ادبیات دینی دانشگاه آزاد اسلامی در مرحله داوری نهایی

دانشجویان دارای مهارت از شانس استخدام بالاتری برخوردار هستند

مکانیزاسیون فرایندها در تسهیل و ایجاد شفافیت ضروری است

جزئیاتی از ورود خودرو برقی دانشگاه آزاد اسلامی به خیابان‌ها/ شماره‌گذاری 30 خودرو قطعی شد

بدنه وزارت علوم نمی‌خواهد دانشگاه آزاد اسلامی رشد کند/ محدودکردن دانشگاه آزاد به ضرر کشور است

طرح هدایت شغلی برای پایدارسازی اشتغال است

لزوم کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار

اختصاص تسهیلات کم‌بهره به شهرداری‌ها برای سرمایه‌گذاری در شهرها

چراغ سبز دانشگاه به صنعت/ چرا ظرفیت‌ علمی دانشگاه‌ها دیده نمی‌شود؟

بهره‌مندی بیش از 481 هزار خانوار قزوینی از نعمت گاز طبیعی