يكشنبه  03  شهریور  1398
پنجشنبه , 27 تیر 1398 ساعت 14:15

معاون دانشجوئی فرهنگی‌دانشگاه آزاداسلامی

کار معرفتی وبرگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی بامحوریت حجاب وعفاف سرلوحه کار دانشگاه

دکتر ابراهیم کلانتری اظهارکرد:کارهای معرفتی، کرسی‌های آزاداندیشی،مناظره‌های دانشجوئی، نمایشگاه عکس ونمایشگاه اسنادتاریخی با محوریت حجاب و عفاف سرلوحه کار مسئولان دانشگاه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا  از شیراز،  دکتر ابراهیم کلانتری در کارگاه آموزشی " شیوه‌های اجرایی کردن  دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و اجتماعی"  که به میزبانی واحد شیراز برگزار شد، گفت: مسأله حجاب و عفاف و آراستگی و شئون فرهنگی و اجتماعی مساله بسیار مهم و حیاتی در جامعه است  و اهمیت این موضوع بر همگان مشخص است و باید آنرا جدی گرفت و مهم قلمداد کرد که اگر این مسأله جدی گرفته نشود، چندین مساله مهم دیگر به مخاطره می‌افتد.
معاون دانشجوئی و  فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: موضوع حجاب و عفاف، رفتار و شئون فرهنگی حساس است و اگر اقدام بموقع صورت نگیرد ده‌ها ارزش والای فرهنگی دیگر به خطر می‌افتد، ولنگاری در حوزه حجاب و عفاف به سست شدن بنیان مقدس خانواده و در نهایت به فروپاشی خانواده می‌انجامد و افزایش طلاق در جامعه بالا و بالاتر می‌رود. و این امر باعث سست شدن غیرت ملی و زیر سؤال رفتن ارزش‌های انقلاب را در پی خواهد داشت  که در این خصوص می‌طلبد کارها را به موقع و به صورت آنی و لحظه ای انجام دهیم که اگر غیر ازاین شود می تواند تبعاتی سوء داشته باشد که این امر در برهه‌هایی از تاریخ مشهود بوده است و اگر غفلتی دراین میان صورت پذیرد یک عمر پشیمانی به همراه خواهد داشت .
 وی تصریح کرد : مسأله  دیگر که دربرخی از محافل درون و برون دانشگاهی به آن می‌پردازند اختلاف افکنی بین ظاهر و باطن در برخی از مسائل خصوصاً مسائل دینی واعتقادی است که می‌طلبد دراین راستا هوشمندانه و با تمسک جستن به آیات و روایات استناد کرد که ظاهر اصل و سرآغاز حرکت است و سپس باطن قرار دارد، ایمان به ظاهر است و به باطن شکل راه  می‌دهد وگام اول را ظاهر می سازد. باید شخص پیامبر را مصداق و اسوه حرکت قرار داد و واجب است از ایشان تأسی بگیریم و باید ظاهر وباطن ما همسو با اسوه  نبوی باشد چه در ظاهر و چه در باطن . امروزه بحث ظاهر، پوشش، عفاف و رفتار مناسب  باید در چارچوب شرع مقدس باشد و  می‌تواند به عنوان واجب الهی و به عنوان تکلیف نهادینه شود  و ما باید در این زمان با انجام  برنامه‌های دقیق و اصولی وکارگروه‌ها وتشکیل جلسه‌ها  این کار مهم را به سر منزل مقصود برسانیم.
کلانتری خاطرنشان کرد : در دستور العمل آراستگی و شئون رفتاری  و  فرهنگی  همه عزیزان دردانشگاه مسئول هستند و می بایست همراه و همگام با سایرین گام‌های محکمی برداشته شود هیچ کس ازاین حیث معاف نیست  و همه باید جهت انجام امورات طبق دستورالعمل بسیج شوند، این دستورالعمل خودساخته نیست و برگرفته از مصوبات  شورای عالی انقلاب فرهنگی ومحصول فرامین امام راحل(ره) ومقام معظم رهبری است. نخستین اقدام درگام اول، کارمعرفتی است و نخست باید دانشجو، کارمند و استاد توجیه شوند تادرادامه دچار شبهه نشوند.
معاون دانشجوئی و  فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یکی دیگر از موارد مهم و ضروری را،  راه اندازی مراکز مشاوره امین دانست  که  لازمه آن  بکارگیری افراد متعهد ومتخصص دراین مراکز است تادانشجویان دچار  انحراف وگمراهی نشوند.
 وی اهمیت دادن به تشکیل کمیته های انضباطی، فضاسازی محیط دانشگاه،آراستگی محیط و استفاده از آیات و روایات در محیط دانشگاه را  مهم  برشمرد و خواستار رعایت این اصول  از سوی همه مسئولان دانشگاه شدٰ تا دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی همسو با آرمان‌های امام وانقلاب به کارخود با جدیت تمام ادامه دهد.
 
دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت:  کارفرهنگی امروزه در زمره سخت‌ترین کارها قرارگرفته و گام نخست دراین کارعظیم تحول درون خود شخص است که باید اهتمام ویژه ای برای رسیدن به هدف متعالی داشته باشد که همان تزکیه بعد تعلیم است و در امور مربوط به حوزه فرهنگی روش و مقصد با هم گره خورده‌اند و دراینصورت است که اگر کنارهم باشند به هدفی واحد می‌رسند.
 رئیس واحد شیراز افزود: داشتن اخلاق نیکو گامی موثر در حوزه فرهنگی است که در دین مورد تاکید قرارگرفته استٰ داشتن خلق وخوی حسنه خود یک کارفرهنگی است، به عنوان مثال، نمی شود مدرس قرآن باشیم و قرآنی نباشیم یکی از روش‌های تاثیر گذاری بر روی افراد تغییر درخود شخص است واین جز با ظرافت وتغییر در درون خودمان حاصل نخواهد شد .
دکتر مریم زیبایی نژاد، معاون دانشجوئی و فرهنگی واحد شیراز اظهار کرد: حجاب در زندگی روزمره  ما اثراتی دارد که بارعایت این مقوله که هم برای زن و هم مرد است ایمان و اعتقاد قلبی را همراه خواهد داشت، امروز کار استکبا ر، استعمار و صهیونیست جهانی دور کردن جوانان خصوصاً خانم‌ها از حجاب وعفاف است و سالیان متمادی  است که با خدعه‌های بی‌شماری و با پی‌ریزی برنامه‌ها و ورود کارشناسان و افراد خبره در صدد این هستند که کانون گرم خانواده که در مرکز آن مادران  قرار دارند را هدف توطئه‌های خود قرار دهند و جامعه را دچار انحطاط کنند و باعث تزلزل این محفل شود که می‌‌طلبد کارهوشمندانه وبادقت وظرافت صور ت گیرد .
دکتر رضا نصیری، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه به  تبیین محورهای اصلی  دستورالعمل آراستگی  و ارائه راهکار‌های معرفتی و ایجابی برای اجرای این دستورالعمل در جهت تقویت فضای معنوی و آراستگی دانشگاه توضیحات کاملی را به سمع حاضرین رساند و در ادامه حجت الاسلام عباسعلی رستمی، معاون مدیر کل فر هنگی و اجتماعی به تببین مصداق‌های آراستگی و پوشش اسلامی دانشگاهیان خواهر و برادر و تناسب سازی آن با سایر دانشگاه‌‌های معتبر جهان پرداخت.
در ادامه این جلسه علیرضا طوسی، مدیر کل ارزیابی عملکرد و مرکز نظارت، ارزیابی و بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارش استانی پیرامون  برنامه‌ها و پیامدها در خصوص  دستورالعمل آراستگی از منظر حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی توضیحات کاملی ارائه داد و خواستار توجه جدی مسئولان به این امر مهم شد.
عبدالمجید طالب تاش، رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی هم با تبیین اعضای کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری و تبیین وظایف و مسئولیت‌های اجرایی هر یک از اعضاء بر اهمیت این دستورالعمل افزود و از اعضای کارگروه‌ها خواست در انجام وظایف محوله از هیچ تلاشی دریغ نکنند و در انجام وظایف محوله سرآمد باشند.
به گزارش آنا، کارگاه آموزشی " شیوه‌های اجرایی کردن  دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و اجتماعی"  با همت و همکاری معاونت دانشجوئی و فرهنگی و دفتر توانمندسازی و مهارت‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و با شرکت مسئولان  واحدها و مراکز دانشگاهی استان‌های فارسٰ بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد.

 

http://ana.ir/i/405420
ارتباط مستقیم توسعه حجاب و عفاف با راهکارهای مشاوره‌ای 

ارتباط مستقیم توسعه حجاب و عفاف با راهکارهای مشاوره‌ای 

ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد

ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد

دولت‌های استعمارگر و یا مطیع برخلاف حقوق بشر عمل می‌کنند

دولت‌های استعمارگر و یا مطیع برخلاف حقوق بشر عمل می‌کنند

جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس برگزار شد

جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس برگزار شد

دانشگاه آزاد اسلامی باید مسئله‌محور و محصول‌محور باشد

دانشگاه آزاد اسلامی باید مسئله‌محور و محصول‌محور باشد

۴۹ درصد اعضای هیئت علمی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد است

۴۹ درصد اعضای هیئت علمی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد است

دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور نقش ارزشمندی داشته است

دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور نقش ارزشمندی داشته است

پذیرش دانشجو در 2 رشته جدید در دانشگاه آزاد سروستان

اضافه‌شدن مدیریت مالی و بازرگانی به رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی نی‌ریز

امکانات دانشگاه آزاد اسلامی هم‌ردیف دانشگاه‌های معتبر دولتی است

رجایی و باهنر استادان درس سادگی، آزادگی و ایثار بودند

مرکز پیش‌دبستانی و مدرسه سمای سروستان راه‌اندازی می‌شود

وظیفه همه نهادها خنثی‌كردن توطئه‌ و طرح‌های دشمن است

افتتاح 15 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در استان فارس

بیانیه گام دوم، عصر جدید توسعه و اقتدار کشور است

امکان ادامه تحصیل به صورت همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی نی‌ریز

تسهیلات پوشش بیمه‌ای و دارویی برای بیماران نیازمند به عضو فراهم شود

برنامه توسعه دانشگاه آزاد اسلامی را به بدنه جامعه نزدیک کنیم

راه‌اندازی مجتمع آموزشی مهارتی سما در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی زرقان

شرکت دانش‌بنیان تست بتن راه‌اندازی می‌شود

نخستین پست مدیریتی اداره کل منابع طبیعی فارس به یک بانو سپرده شد

برگزاری نخستین دوره آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی واحد کازرون

عراق و قطر متقاضی حضور صنایع کوچک و متوسط ایران

برگزاری اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی

اجرای ۸۱۰ ویژه‌برنامه به مناسبت دهه امامت و ولایت در استان فارس

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

سرپرست مرکز آموزشی و فرهنگی سمای نی‌ریز منصوب شد