1379213
چهارشنبه  30  آبان  1397
سه شنبه , 19 تیر 1397 ساعت 14:57

مسئول کانون قران و عترت دانشگاه آزاد اسلامی کرمان:

حجاب زمینه‌ساز استحکام و استواری جامعه است

مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان حجاب را زمینه‌ساز استحکام و استواری جامعه توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، نرگس‌نژاد وزیری آثار حجاب را در ابعاد فردی، فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی، روحی وروانی اقتصادی و امنیت زنان مهم ارزیابی کرد و توضیح داد: «آشنایی با فلسفه و آثار حجاب باعث ایمنی و سلامت نیمی از افراد جامعه از مبتلا شدن به بیماری‌های روانی خواهد شد چرا که آمار وحشتناک خودکشی در غرب نشانگر میزان اختلالات روانی موجود در غرب است».

وی امنیت و آرامش خاطر را از آثار بارز حجاب اسلامی ارزیابی کرد و افزود: «انسان در پناه محافظ، احساس آرامش بیشتری دارد و در صورت پیشامدهای احتمالی از مصونیت آن برخوردار است. پوشش دینی نیز نگهبان زن از نگاه‌های آلوده و آسیب‌های احتمالی است که به زن مصونیت و آرامش می‌بخشد و هر چه این پوشش کامل‌تر شود درصد امنیت و حفاظت آن بالاتر می‌رود».

استاد درس قرآن کریم با بیان آثار مهم اجتماعی حجاب تاکید کرد: «از نظر اجتماعی زن هر قدر متین‌تر با وقارتر و عفیف‌تر و با حجاب‌تر باشد بر احترام و ابهتش می‌افزاید و این موضوع زمینه‌ساز استواری و استحکام جامعه است».

وی افزود: «حفظ حجاب زمینه‌ساز حفظ بنیان خانواده بوده و نبودش باعث فحشا و پیدایش زمینه فروپاشی خانواده است».

وزیری با توجه به آیه 59 سوره احزاب تصریح کرد: «خداوند در این آیه می‌فرمایند اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند این مناسب‌‏تر است تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نشوند و خدا آمرزنده و مهربان است و این بیانگر آن است که حفظ حجاب برای در امان ماندن از اذیت افراد سبک‌سر بسیار مهم است.»

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات