974999
پنجشنبه  22  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 15:44

راه‌اندازی کلینیک سلامت و مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از راه‌اندازی کلینیک سلامت و مرکز مشاوره دانشگاه خبر داد و گفت: کلینیک سلامت و مرکز مشاوره و روانشناختی این واحد دانشگاهی با نظارت سازمان بهزیستی استان هرمزگان با هدف ارائه خدمات روانشناسی به عموم مردم فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهدی باقری ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت روان جامعه با برنامه‌ریزی و اخذ مجوزهای لازم و برای ایجاد جامعه‌ای سالم و شاداب ضرورت تاسیس یک مجتمع روانشناختی بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسید که با پیگیری حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی صورت گرفت.

وی هدف از راه‌اندازی این کلینیک را پاسخ به نیازهای مشاوره‌ای و روان‌شناختی در زمینه‌های فردی، خانوادگی، زناشویی، گروهی و اجتماعی خواند و افزود: این کلینیک در حوزه‌های مشاوره، روان‌درمانی، درمان اختلالات کودکان و نوجوانان، انجام آزمون‌های روان‌سنجی، آموزش گروهی و کارگاهی در جهت سلامت روان جامعه بخصوص برای کارکنان، استادان و دانشجویان خدمت‌رسانی می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس با بیان اینکه این کلینیک متشکل از استادان مجرب دانشگاه و درمانگران باسابقه است، گفت: در این مجموعه روان‌شناسان فوق تخصص درمانی متبحری حضور دارند که آموزش آکادمیک دیده‌اند.

باقری افزود: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی در جهت توسعه فرهنگ اجتماعی و رفع و کاهش آسیب‌ها در جامعه امروزی نسبت به دیگر نهادهای آموزشی و فرهنگی متفاوت و منحصر به فرد است.

وی بهبود بخشیدن اقتصاد دانشگاه را از دیگر مزایای این اقدام دانست و گفت: این دانشگاه در نظر دارد تا با اجرای طرح‌های اقتصادی و با مشارکت دادن نیروی انسانی خود بتواند آینده و حیات خود را تضمین کند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه