975316
پنجشنبه  22  آذر  1397
دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 16:05

دبیر هیات امنای استان هرمزگان:

حمایت از نخبگان و تولید داخلی رسالت مهم دانشگاه آزاد اسلامی است

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به سیاست‌های این دانشگاه در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی و شتاب بخشیدن به رشد و توسعه کشور گفت: حمایت از نخبگان و تولید داخلی رسالت مهم دانشگاه آزاد اسلامی در راه رسیدن به توسعه پایدار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهدی باقری درنشست با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب افزود: نیروی انسانی توانمند سرمایه بزرگی است که امروز این دانشگاه در اختیار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی در واحدها و مراکز دانشگاهی تصریح کرد: یکی از موارد خیلی مهم و حیاتی در کشور همین فرهنگ استفاده از کالای ایرانی است که همه باید به عنوان یک وظیفه و تکلیف با نگاهی نو و متفاوت آن را جامه عمل بپوشانیم.

باقری از رفتار اعضای هیات علمی به عنوان سرمشق و الگو برای دانشجویان یاد کرد و گفت: مسئولان باید سعی کنند از نیروهای کاردان، کارآفرین و متخصص دارای صلاحیت علمی و عمومی متناسب با آرمان های انقلاب در دانشگاه به کار گیرند تا زمینه رشد و پرورش دانشجویانی با روحیه انقلابی فراهم شود.

وی خواسته های دانشگاه از هیات علمی را در این برهه زمانی مهم خواند و گفت: با توجه به رسالت دانشگاه در حوزه های علمی، پژوهشی و فرهنگی و نگاه کلان دانشگاه به سمت و سوی کیفی سازی باید اعضای هیات علمی با ارتقا علمی خود ما را در هدف مهم دانشگاه یاری کنند.

این مسوول افزود: انجام حرکت های انفعالی در دانشگاه قابل قبول نیست و باید اعضای هیات علمی با نیاز سنجی شهرستان در حوزه های مختلف خلأهای احتمالی را پر کنند.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: مهم ترین سرمایه های دانشگاه، نیروی انسانی آن است که باید با سازماندهی و سرمایه گذاری و بررسی حوزه نیازهای فکری، روحی و روانی بتوانیم اهداف مجموعه را به خوبی پیش ببریم.

باقری توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی را در واحد ها را نیازمردم منطقه یاد کرد و گفت: دانشگاه خود را در برابر مطالبه علمی مردم مسئول می داند و با بررسی دقیق و بر اساس ظرفیت ها ی منطقه راه اندازی خواهد کرد.

رئیس دبیرخانه هیات امنای استان هرمزگان نیز به تشریح برنامه های دانشگاه در استان پرداخت و گفت: دانشگاه میناب یکی از بهترین دانشگاه های استان است که با دارابودن فضای آموزشی و علمی با کادر مجرب هیات علمی توانسته حرگت های قایل قبولی انجام دهد.

محسن دهقانی یکی از معضلات عدم جذب دانشجو را وجود دانشگاه های مختلف در این شهرستان عنوان کرد و افزود: باید با اسنفاده از راهکار های مناسب و ظرفیت و پتانسیل لازم هیات علمی، ایجاد اتاق فکر و... راه را برای رسیدن به موفقیت هموار شود.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید باید با شیوه نوین و متناسب با فرهنگ هر منطقه و ارایه راهکار متناسب برای نفوذ به لایه های اجتماعی و فرهنگی جامعه صورت پذیرد افزود: برنامه های دانشگاه باید هدفمند و با چشم اندازی روشن در چهارچوب آیین نامه های سازمان صورت گیرد.

در پایان این جلسه اعضای هیات علمی نکته نظر و راهکارهای خود را در زمینه پرداختن به بحث درآمدزایی، حرکت در جهت کارآفرینی محور، احیا و بروزرسانی مرکز رشد، حرکت در مسیر تولیدات علمی، استفاده از ایده های نوین عضو هیات علمی ارایه کردند.

پس از پایان این جلسه دبیر هیات امنای استان به همراه دیگر مسئولان ازحوزه های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی میناب بازدید و با کارکنان این واحد دانشگاهی از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه