دوشنبه  27  خرداد  1398
شنبه , 20 آذر 1395 ساعت 13:52

فرماندار رودان در دانشگاه آزاد اسلامی:

یاد ایثار، رشادت و فداکاری شهدا سرلوحه کارها قرار گیرد

فرماندار رودان در سومین یادواره شهدای دانشجو که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان برگزار شد با تاکید بر اینکه یاد ایثار، رشادت و فداکاری شهدا سرلوحه کارها قرار گیرد، گفت: یاد کردن از ایثار، رشادت و فداکاری شهدا یعنی اینکه ما را همان را گم نکنیم و تمامی پشت میزنشینان بدانند که میز مسئولیت آنها جای پای خون شهیدان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا؛ احمد محمودی در سومین یادواره شهدای دانشجو شهرستان رودان بیان داشت: دانشجویان همواره نقش خود را در تاریخ ایران اسلامی با رشادت ، ایثار و جانفشانی خود نشان داده اند.

نماینده عالی دولت در رودان خاطرنشان کرد: در مقاطع مختلف شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران این دانشجویان بودند که با ابراز تفکر و عقاید خود در صحنه های مختلف حضور چشمگیری را داشته اند.

وی افزود: برگزاری یادواره شهدای دانشجو به منزله آن است که راه شهدا، راه عزت، سربلندی، اخلاق، آزادی، استقلال و پیشرفت در عرصه های مختلف است.

محمودی تصریح کرد: قطعا اگر این شهیدان از جان گذشته و فداکار در صحنه بودند چرخه مملکت را به نحو احسن و عالی می چرخاندند.

فرماندار رودان بیان کرد: دولت تدبیر و امید دانشجویان را به عنوان موتور محرک خود می داند که در کنار سایر اقشار جامعه نقش بسزایی در آینده کشور خواهند داشت.

وی تاکید کرد : شروع عزت، بصریت و هدایت جامعه از دانشگاه و منشاء برکت دانشگاه بصریت و روشنگری است.

محمودی یکی از خصوصیات دانشجویان را آگاه بودن و بیداری نسبت به همه مسائل دانست و افزود: امروز دشمنان انقلاب اسلامی آماده اند تا کوچکترین خلعی نمایان شود و آن را به پای نظام و انقلاب بنویسند.

وی یادآور شد: انتقاد باید سازنده و راه گشا باشد اما امروز برخی از انتقادات از دولت تدبیر و امید از حد انتقاد فراتر رفته و این می تواند به معنا آن باشد که گاها آرمان های شهدا فراموش شده است.

فرماندار رودان از زحمات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان به دلیل برگزاری چنین مناسبات فرهنگی که باعث ارتقاء بعد فرهنگی در جامعه می‌شود، تشکر کرد.

http://ana.ir/i/141144