يكشنبه  27  مرداد  1398
يكشنبه , 16 تیر 1398 ساعت 00:55

نعمتی به آنا خبر داد:

آغاز کار هنرستان دخترانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی دامغان از مهر 98

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: مجوز ایجاد هنرستان دخترانه سما دریافت شده و از آغاز سال تحصیلی جدید با سه رشته کار خود را در پایه دهم آغاز خواهد کرد.

نعمت‌الله نعمتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان، درباره زمینه‌های ایجاد مدارس سما در این شهرستان اظهار کرد: دامغان شهری فرهنگی و صاحب دانش‌آموزانی با ضریب هوشی بالاست و نتایج آزمون ورودی دانشگاه‌ها در هر سال نشان از موفقیت این دانش‌آموزان در کسب رتبه‌های برتر دارد.

وی افزود: توسعه آموزش‌های زیرساختی و کمک به دولت در زمینه ایجاد فرصت تحصیل در شرایط خوب، فضای مناسب، امکانات آموزشی و برخورداری از نیروی انسانی کارآمد دانشگاهی از حقوق اصلی دانش‌آموزان است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت: حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بنا بر سیاست‌های سازمانی خواسته تا همه امکانات و توانایی‌های این دانشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان در خدمت توسعه و تعالی آموزش‌های عمومی و مهارت‌آموزی سرمایه‌های انسانی آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

 نعمتی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دامغان نیز از سال 96 اقدامات اولیه را برای ایجاد این فرصت متعالی آموزشی آغاز و سال 97 نخستین هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه را با ظرفیت سه رشته کامپیوتر، حسابداری و تربیت‌بدنی راه‌اندازی کرد و فعالیت سما عملاً با ثبت‌نام از 42 دانش‌آموز آغاز شد.

وی تصریح کرد: طرح توسعه سنواتی، این امکان را ایجاد کرد که با کمک آموزش‌وپرورش بتوانیم واحدهای آموزشی بیشتری را ایجاد کنیم؛ اما با توجه به ترکیب جمعیتی دامغان مقرر شد همه صاحبان تجربه در مدیریت مدارس غیردولتی وارد عرصه خدمات آموزشی شوند و با رقابتی ارزشمند در توسعه تلاش‌های آموزشی اقدام شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان اظهار کرد: سال جاری دو درخواست برای ایجاد هنرستان دخترانه و دوره پیش‌دبستانی را مطرح کردیم و در بخش نخست، اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با همراهی صمیمانه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان و مدیریت دامغان به ثمر نشست و مجوز ایجاد هنرستان دخترانه دریافت شد که از آغاز سال تحصیلی جدید با سه رشته پویانمایی (انیمیشن)، تربیت کودک و صنایع غذایی کار را در پایه دهم دخترانه آغاز خواهیم کرد.

نعمتی خاطرنشان کرد: علاوه بر رشته‌های سال گذشته در هنرستان پسرانه رهپویان دانش رشته‌های تربیت‌بدنی، حسابداری و کامپیوتر و رشته پرطرفدار پویانمایی(انیمیشن) هم راه‌اندازی شده و خوشحال می‌شویم در زیرگروه هنر هم بتوانیم پاسخگوی اشتیاق دانش‌آموزان دامغانی باشیم.

وی از توسعه و برنامه‌های سال‌های آتی گفت و تأکید کرد: بنا بر توصیه‌های سازمانی و با توجه به نیاز دامغان، اعلام آمادگی کرده‌ایم که به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان با نزدیک به 40 سال تجربه آموزشی و پژوهشی در همه زمینه‌ها و در آموزش‌های زیرساختی، همراه آموزش‌وپرورش برای توسعه و تعالی آموزش‌های عمومی و مهارتی باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از عموم شهروندان دامغانی به‌ویژه دانش‌آموزان خواست با مراجعه به مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه به نشانی خیابان فرهنگ، جنب اداره آموزش‌وپرورش با آگاهی از شرایط تحصیل در مدارس سما و این واحد دانشگاهی از شرایط تحصیل و آینده شغلی رشته‌ها در بازار کار و فرصت تحصیل آرام و بدون دغدغه در کنار خانواده با بازدید از توانمندی‌های آموزشی و تحقیقاتی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز این دانشگاه مطلع شوند.

نعمتی افزود: مشاوره در این مرکز رایگان و امکان بازدید از توانمندی و ظرفیت‌های دانشگاه در روزهای زوج هفته، فراهم شده و عموم دانش‌آموزان به همراه والدین خود می‌توانند از سایت مرکزی دانشگاه از همه توانایی‌های محیطی و علمی آگاه شوند؛ زیرا معتقدیم که دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در بسیاری از رشته‌گرایش‌ها سرآمد و صاحب اعتبار علمی و پژوهشی است.

وی خاطرنشان کرد: فضای مستقل دانشکده‌ها در بخش آموزشی و پژوهشی، نیروی انسانی توانمند و استادان مجرب، فضای ورزشی، خدماتی و رفاهی و عرصه فعالیت‌های فرهنگی به همراه موقعیت خوب رشته‌گرایش‌های کاربردی با تأکید به مهارت‌آموزی در دوره‌های مورد نیاز جامعه با اتکا به برنامه‌های مرکز ارتقای شایستگی‌های مهارتی دانشجویان (مرکز SCD) فرصتی شایسته برای فرهیختگی است که همراه با همکاران و استادان در این واحد دانشگاهی، کمر همت بسته‌ایم تا وظیفه خود در آموزش عالی را به شایستگی انجام دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، مردم و دانش‌آموزان دامغانی را از باسوادترین شهروندان ایرانی دانست و گفت: 22 رشته گرایش در دوره دکتری تخصصی، یک دوره دکتری حرفه‌ای داروسازی، بیش از 50 رشته گرایش در کارشناسی ارشد و با 86 رشته گرایش کاردانی و کارشناسی در دو سیستم پیوسته و ناپیوسته و تنوع رشته‌های مهارتی و کاربردی، سرمایه‌ای اساسی در 6 دانشکده مصوب این واحد جامع دانشگاهی است که می‌تواند فرصتی خوب برای کسب دانش و مهارت باشد.

نعمتی از مردم و دانش‌آموزان دامغانی و نیز هم استانی‌ها در استان سمنان به اعتبار رشته گرایش‌های انحصاری واحد دامغان و رشته‌های مطرح به‌ویژه در علوم انسانی با شاخص حقوق قضائی، تربیت‌بدنی، حسابداری و زیرگروه علوم پایه با معرفی زیست‌شناسی در همه گرایش‌های گیاهی و جانوری و ژنتیک، کشاورزی به اعتبار زراعت، گیاه‌پزشکی و صنایع غذایی و فنی و مهندسی با رشته‌های کاربردی عمران و معماری و برق دعوت کرد با حضور در پایگاه هدایت تحصیلی علاوه بر اطلاع از توانمندی‌های واحد دامغان، از داشته‌های این دانشگاه آگاه شوند و با ثبت‌نام رایگان فرصت میزبانی برای واحد دامغان، استادان و همکاران دانشگاهی را فراهم کنند.

انتهای پیام/4121/4103/

http://ana.ir/i/402517
راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

ایجاد 2 رشته تحصیلی کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر

ایجاد 2 رشته تحصیلی کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر

شهید چمران عُصاره آگاهی‌های عملیاتی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود

شهید چمران عُصاره آگاهی‌های عملیاتی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود

دانشجویان همزمان با تحصیل رشته مهارتی می‌آموزند

دانشجویان همزمان با تحصیل رشته مهارتی می‌آموزند

حمایت از مردم فلسطین آرمان جهانی برای آزادیخواهان جهان است

حمایت از مردم فلسطین آرمان جهانی برای آزادیخواهان جهان است

 ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضامن توسعه آموزش‌ و پرورش است

ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضامن توسعه آموزش‌ و پرورش است

شورای امنیت پشت درهای بسته بر سر بحران کشمیر تشکیل جلسه داد

کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی اقدام متقابل با رفتارهای اخیر ترامپ علیه ایران است

کنجاله کلزا به‌جای کنجاله سویا به جیره طیور وارد خواهد شد

استقبال ویژه رئیس‌جمهور آلمان از سفیر جدید ایران

فراخوان وزیر صمت برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد همدان

گسترش روابط اقتصادی و همکاری‌های بانکی ایران و غنا

ظریف عازم کویت شد

95 درصد پتانسیل آب‌ زیرزمینی کشور در دشت‌های ممنوعه است/ تعداد دشت‌های ممنوعه همچنان در حال افزایش است

آمریکا جنگنده‌ اف-۱۶ به تایوان می‌فروشد

۲۶امین نشست گفتگوهای سیاسی ایران و ژاپن برگزار شد

وزیر کشور: مرز خسروی باز شد/ نیازی به روادید نیست

وزیر اطلاعات: باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان در دانشگاه‌ها را بگیریم

نظام بانکی نقدینگی موردنیاز واحدهای تولیدی را تأمین می‌کند

پیش‌تولید فصل جدید خندوانه آغاز شده است

آیا دانشگاه آزاد اسلامی خوابگاه دانشجویی دارد؟

مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی شد

راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

هفدهمین دوره آزمون صلاحيت بالينى پايان‌دوره پزشكان عمومى در مجموعه مهارت‌های بالینی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان منصوب شد

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

۱۶۵ روستا با ضریب محرومیت ۶ تا ۸ زیر پوشش کمیته امداد سمنان

افتتاح میدان چهره ماندگار علمی دامپزشکی کشور

پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به صاحب رکورد گینس

دریاب خبرنگار را در کوچه‌های این شهر ...

آغاز عملیات اجرایی طرح کشت محصولات گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

بیش از 3 هزار اثر جشنواره هنر و ادبیات دینی دانشگاه آزاد اسلامی در مرحله داوری نهایی

استادان دانشگاه آزاد اسلامی همواره در دسترس دانشجویان هستند

جزئیات ارزیابی درونی دوره اعتباربخشی پزشکی عمومی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

بانک‌ها برای حل مشکل سرمایه در گردش در خدمت بخش تولید باشند

قدردانی از خدمات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

برگزاری کارگاه «آشنایی با اصول پایه و تفسیر الکتروکاردیوگرام» در دانشگاه آزاد شاهرود

خبرهای خوب از بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) برای شاهرودی‌ها

وقوع 127 مورد حادثه و حریق در سمنان

تکریم ارباب رجوع محیط دانشگاه را زیبا می‌کند

مرمت و ساماندهی مقبره شیخ حسن جوری در میامی آغاز شد