چهارشنبه  29  خرداد  1398
جمعه , 21 دی 1397 ساعت 16:56

قدرت‌الله ابک:

عزم جدی برای تصویب طرح‌های جامع شهری در استان سمنان وجود دارد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: عزم جدی برای تصویب طرح های جامع شهری در استان وجود دارد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان، جلسه کمیسیون ماده ۵ استان سمنان به ریاست‌ قدرت‌الله ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور اعضای این کمیسیون در محل سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در این جلسه از بررسی ۱۴۳ پرونده در شهرهای استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۵ پرونده شهر سمنان، ۱۰ پرونده شهر سرخه، پنج پرونده شهر درجزین، ۱۱ پرونده شهر مهدیشهر، هشت پرونده شهر شهمیرزاد، ۱۵ پرونده شهر دامغان، یک پرونده شهر امیریه، ۲۲ پرونده شهر شاهرود، دو پرونده شهر میامی و چهار پرونده شهر بسطام مورد بررسی قرار گرفت.

ابک از عزم جدی این کمیسیون در بررسی پرونده‌های متقاضیان خبر داد و افزود: در بازدید و بررسی‌های انجام شده در خصوص طرح‌ها، امروز با قاطعیت می‌گوییم بررسی مجموع پرونده پروژه‌های شهرهای استان در دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ تقریبا صفر شده که این حاصل تلاش و پیگیری اعضای کمیسیون ماده ۵ استان است.

وی با تأکید بر این نکته که مدت زمان بررسی پرونده‌های ارسالی از زمان تحویل پرونده توسط شهرداری‌ها به دبیرخانه جهت بررسی، بازدید فنی، کمیته کارشناسی و اتخاذ تصمیم نهایی در کمیسیون اصلی ماده ۵ استان در حال حاضر به کمتر از ۲۰ روز تقلیل یافته است، گفت: این امر در راستای رضایت‌مندی مردم و ایجاد سرمایه‌گذاری و اشتغال در استان مدنظر قرار گرفته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به کارگروه زیربنایی استان گفت: جهت بررسی طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای استان نیز امروز تعداد پرونده‌های بررسی شده در کارگروه فوق تقریباً به صفر رسیده و پرونده‌ای بلاتکلیف در کارگروه امور زیربنایی استان وجود ندارد.

ابک از تهیه طرح‌های شهری در یک سال گذشته در شهرهای استان از جمله رودیان، کهن‌آباد و کلاته رودبار خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این شهرها فاقد عکس‌های هوایی بودند، در ابتدا با سازمان نقشه‌برداری کشور قرارداد تهیه عکس هوایی این شهرها منعقد شد و در مرحله دوم تبدیل عکس هوایی به نقشه روقومی انجام شده و در مرحله سوم تهیه طرح‌های هادی این شهرها در مرحله انجام است.

وی گفت: از سایر اقدامات یکسال گذشته معاونت عمرانی می‌توان به تصویب طرح جامع شهر شاهرود در کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه‌ریزی استان پس از ۱۱ سال، طرح جامع و تفصیلی شهمیرزاد پس از هشت سال و طرح جامع شهر کلاته خیج اشاره کرد. این امر با جدیت در حال تحقق و ارسال به شورای عالی معماری و شهری کشور است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی از ابلاغ طرح جامع سه شهر دامغان، مهدیشهر و درجزین نیز در یکسال گذشته توسط عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان خبر داد که نشان از عزم جدی این معاونت در به سرانجام رساندن ۹ طرح شهری از ۲۰ شهر استان در مدت یک سال است که امید است مردم شریف استان از برکات اقدامات انجام گرفته در این شهرها بهرمند شوند.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/351387
شعار «سمنان شهر بدون گدا» سال 98 محقق می‌شود

شعار «سمنان شهر بدون گدا» سال 98 محقق می‌شود

روایت بی‌محلی به‌ پیشنهاد واگذاری توزیع یارانه‌ها به استان‌ها

روایت بی‌محلی به‌ پیشنهاد واگذاری توزیع یارانه‌ها به استان‌ها

دخالت‌های بی‌مورد و سوءمدیریت‌ها عامل اصلی ایجاد بحران است

دخالت‌های بی‌مورد و سوءمدیریت‌ها عامل اصلی ایجاد بحران است

سمنان آماده برگزاری رویدادهای بزرگ ملی است

سمنان آماده برگزاری رویدادهای بزرگ ملی است

دستگاه‌های اجرایی سمنان آماده پذیرایی زائران رضوی باشند

دستگاه‌های اجرایی سمنان آماده پذیرایی زائران رضوی باشند

ورزشکاران با صلح‌طلبی به قله‌های برتر دست یابند

ورزشکاران با صلح‌طلبی به قله‌های برتر دست یابند

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر