دوشنبه  04  شهریور  1398
چهارشنبه , 01 اسفند 1397 ساعت 15:31

قزلباش تشریح کرد:

جزئیات همایش بین‌المللی بهداشت محیط در زنجان/ 335 مقاله پذیرش شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان از برگزاری سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط به میزبانی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زنجان، پرویز قزلباش در نشست خبری که صبح امروز با محور سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط برگزار شد، درباره جزئیات این همایش گفت: این همایش بین‌المللی به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم علمی– پژوهشی هفتم تا 9 اسفند امسال در محل سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه این دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این همایش سالانه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود، افزود: در این همایش که با حضور 10 تن از استادان نام‌آشنای بهداشت محیط دنیا و نیز استادان و صاحب‌نظران کشور برگزار خواهد شد، آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی انجام گرفته مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان از برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های علمی و پژوهشی در حاشیه برگزاری این همایش مهم علمی کشور خبر داد و درباره تعداد مقالات ارسال شده یادآور شد: 538 مقاله به‌صورت جدی داوری شد که از این تعداد 335 مقاله پذیرش نهایی شد و به‌صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

قزلباش تعداد افراد متخصص شرکت‌کننده در این همایش را 400 نفر اعلام کرد و افزود: این همایش ظرفیت مطلوبی برای تبادل اطلاعات و آخرین تحقیقات انجام گرفته در این حوزه است که از سراسر کشور و میهمانان علمی خارج از کشور در استان حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از برنامه‌ریزی عوامل اجرایی و تدارکات این دانشگاه از مدت‌ها قبل با هدف پربار برگزارشدن این رویداد مهم علمی را متذکر شد و ادامه داد: در مجموع هدف دانشگاه بر پربار برگزارشدن این رویداد مهم علمی استان است و امیداریم با همکاری سایر ارگان‌ها این همایش برگزار شود.

وی با تأکید بر اهمیت روزافزون بهداشت در محیط از سوی همگان ضرورت توجه به آن را مهم دانست و گفت: مقوله بهداشت محیط در زندگی روزمره بسیار حائز اهمیت است و شناخت و شناسایی عوامل تأثیرگذار در آن در سلامت افراد بحث های محوری در این همایش خواهد بود.

قزلباش همزمان شدن برگزاری این رویداد مهم علمی با برخی همایش‌ها در کشور و دنیا را متذکر شد و افزود: با وجود رغبت برای حضور بیشتر استادان از سایر کشورها فقط 10 استاد از کشورها آمریکا، هلند، هندوستان، آلمان و سایر کشورها اعلام آمادگی کردند.

زنجان، استان پیشرو در مباحث بهداشت محیط 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اعلام اینکه زنجان جزء استان‌هایی در کشور است که مباحث مربوط به بهداشت محیط در آن همیشه مطرح بوده است، بیان کرد: با توجه به اینکه مباحث مربوط به آلاینده‌های محیطی مانند سرب و روی همواره جزء دغدغه های عمومی مردم و مسئولان است، تلاش می‌کنیم پاسخ‌های علمی و قانع‌کننده داشته باشیم.

به گفته قزلباش، این همایش فرصتی برای بیان مباحث کلی و علمی در حوزه‌های مختلف بهداشت محیط است و علاقه‌مندان به این مباحث می‌توانند در این رویداد علمی شرکت کنند.

وی تغییر اقلیم، کیفیت آب، فناوری‌های نوین در حوزه آب و فاضلاب، مدلسازی و انتشار آلودگی‌های محیط زیست، مدیریت پسماندها، بهداشت محیط در بلایا، بهداشت مسکن و بیمارستان‌ها، پرتوهای محیطی و اثرات آن در سلامت، بهداشت محیط و ارزیابی خطر، آلاینده‌ها و سرطان را جزء مباحثی اعلام کرد که مقالات مرتبط علمی درباره آن به این همایش ارسال شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با تأکید بر بالابردن بار علمی این همایش، برگزاری این رویداد علمی در زنجان را برای پاسخ به سؤالات و ابهامات افراد و علاقه‌مندان به مباحث مربوط به بهداشت محیط اعلام کرد.

قزلباش با اعلام اینکه باید خروجی این جشنواره در تحقیقات علمی نمود پیدا کند، خاطرنشان کرد: استمرار برگزاری این قبیل همایش‌ها در استان زنجان در روشن‌شدن افکار عمومی درباره آلاینده‌های محیطی مرکز استان تأثیرگذار خواهد بود. 

نخستین میزبانی زنجان

دبیر علمی سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط نیز در این نشست خبری با اشاره به برگزاری این رویداد مهم علمی از سال76 در کشور بیان کرد: این همایش به صورت سالانه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها به شکل کشور برگزار می‌شد که از سه سال قبل رنگ بین‌المللی به خود گرفت. در این مدت این همایش در برخی مراکز دانشگاهی دو تا سه بار برگزار شده و نخستین بار امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار خواهد شد.

محمدرضا مهراسبی دعوت از 10 تن از استادان نام آشنای علم بهداشت محیط و نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی را با هدف بالا بردن سطح علمی همایش متذکر شد و ادامه داد: در حاشیه این همایش کارگاه های مهم علمی با حضور این اساتید و سایر شرکت کنندگان به شکل تخصصی برگزار می شود و تلاش داریم، خروجی این کارگاه ها مطلوب باشد.

وی با اشاره به تأثیری که آلاینده‌ها بر محیط زیست در سطح جهان گذشته تصریح کرد: آلودگی‌ها در اشکال مختلف تأثیر خود را بر شهرها، کشور و حتی منطقه گذاشته و امروزه با پدیده‌های زیست محیطی مانند تغییر اقلیم و گرمایش زمین دست به گریبان هستیم و شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که با تأثیر برخی آلودگی‌ها تخریب لایه ازن را شاهد هستیم.

مهراسبی باران‌های اسیدی و ریزگردها را از دستاوردهای بی‌تفاوتی به مباحثی مانند محیط زیست اعلام کرد و گفت: حرکت آلودگی‌ها شکل منطقه‌ای به خود گرفته و امروزه شاهد ورود انواع ریزگردها به کشورها در فصول خاصی از سال هستیم.

دبیر علمی سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط با اعلام اینکه زنجان نیز جزء استان‌هایی از کشور است که از آلودگی‌های زیست محیطی بی‌نصیب نبوده است، اضافه کرد: با توجه به این در سال‌های اخیر با این چالش جدی دست به گریبان هستیم، توجه در ابعاد وسیع‌تر نیازمند برگزاری چنین رویدادهای علمی است تا صاحب نظران از سایر کشورها را نیز درگیر این مباحث کنیم.

وی به اشتراک گذاشتن مباحث علمی و آموزش‌های تخصصی حوزه بهداشت محیط را یادآور شد و ادامه داد: انجمن علمی بهداشت محیط به‌عنوان پشتوانه این رویداد مهم علمی تلاش کرده تا در کنار دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر بالا بردن سطح علمی همایش تاکید کند.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/362245
نخستین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی در زنجان برگزار شد

نخستین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی در زنجان برگزار شد

طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود

طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود

تشریح ایده‌های علمی دانشگاهیان برای مقابله با سیل و سیلاب

تشریح ایده‌های علمی دانشگاهیان برای مقابله با سیل و سیلاب

پذیرش مقاله عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد در ژورنال اپتیک آمریکا

پذیرش مقاله عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد در ژورنال اپتیک آمریکا

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ملکان در ژورنال ISI آمریکا

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ملکان در ژورنال ISI آمریکا

تلاش برای تحریم علمی قوت گرفته است

تلاش برای تحریم علمی قوت گرفته است

هشدار درباره استفاده از ظروف پلیمری/ وزارت بهداشت تخلف کرده است؟

هشدار درباره استفاده از ظروف پلیمری/ وزارت بهداشت تخلف کرده است؟

حفظ سلامت شاغلان بیمارستانی، معضل جهانی/ فرهنگ حفظ محیط زیست، سلامت و ایمنی باید نهادینه شود

حفظ سلامت شاغلان بیمارستانی، معضل جهانی/ فرهنگ حفظ محیط زیست، سلامت و ایمنی باید نهادینه شود

واحد علوم و تحقیقات تنها دانشگاهی که HSE در حوزه شهروندی را اجرا می‌کند

واحد علوم و تحقیقات تنها دانشگاهی که HSE در حوزه شهروندی را اجرا می‌کند

11 شهر به برنامه ایمنی آب اضافه می‌شوند

11 شهر به برنامه ایمنی آب اضافه می‌شوند

آغاز عملیات اجرایی طرح آبراهه چرگر ابهر/ افتتاح؛ همزمان با دهه مبارک فجر

افتتاح 4 طرح آبخیزداری زنجان از محل صندوق توسعه ملی در هفته دولت

پايان عمليات بازگشت حجاج در سه فرودگاه کشور

افتتاح ۱۶ پروژه توسعه مهارت‌آموزی در 7 استان

راه‌اندازی 16 رشته تحصیلی جدید در استان زنجان  

کشف اشیای عتیقه 3 هزار ساله در ایجرود

پرداختن به الگوی معماری ایرانی ـ اسلامی از ضرورت‌های حوزه شهرسازی است

اعزام 15 سفیر انفال به روستاهای استان زنجان

فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه استان زنجان است

کشف 2 قبضه اسلحه قاچاق از متخلفان در زنجان

تولید سالانه یک میلیون اصله نهال در نهالستان کوشکن زنجان

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

تولید سدیم سیانید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

نخستین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی در زنجان برگزار شد

معرفی توانایی روستاییان استان زنجان در جشنواره روستا

جشنواره آش ایرانی به مطالبه مردمی تبدیل شده است

اجرای طرح کشوری جنگل‌کاری در 122 هزار هکتار زمین

آموزش عالی در کاهش نرخ جرائم موفق عمل کرده است

نخبگان نباید از سرعت تحولات تکنولوژی غافل شوند

چوب‌های قاچاق به منزل نرسید