سه شنبه  01  مرداد  1398
يكشنبه , 16 دی 1397 ساعت 14:02

با حضور مسئولان انجام شد؛

رونمایی از ربات پرنده صنعتی «UAV» در دانشگاه آزاد اسلامی ایذه

ربات پرنده صنعتی UAV محصول تولیدی پروژه برون‌دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه، برای استفاده در سد و نیروگاه شهید عباسپور در سازمان آب و برق خوزستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ایذه، ظهر امروز ربات پرنده صنعتی UAV محصول تولیدی پروژه برون‌دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه برای استفاده در سد و نیروگاه شهید عباسپور رونمایی و آزمایش شد.

این مراسم با حضور مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی  سازمان آب و برق خوزستان و همکاران، مدیرعامل سد و نیروگاه مسجدسلیمان، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه، مجری و پژوهشگران طرح در سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد.

در همین راستا دلاور اسمعیل‌وندی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه با اشاره به امکانات پیشرفته سخت‌افزاری و هیئت علمی مجرب در واحد ایذه به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: تحقیقات و پژوهش زیربنای توسعه کشور به شمار می‌رود و این از مأموریت‌های دانشگاه است که با کمک به حل مسائل و مشکلات صنعت و جامعه، نقش موثر خود را در رشد، توسعه و بالندگی کشور ایفا کند.

اسمعیل‌وندی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه در راستای اهداف سازمانی خود قابلیت اجرای پژوهش‌های بنیادی،کاربردی، مسئله‌محور و مأموریت‌گرا را دارد که اجرای پروژه پژوهشی ساخت ربات پرنده صنعتیUAV از جمله این طرح‌ها است.

رونمایی از «ربات زیردریایی بازرس»به‌زودی

وی افزود: به‌زودی شاهد رونمایی از مطالعات و طراحی یک ربات زیردریایی بازرس در این دانشگاه خواهیم بود که به سفارش بخش صنعت برای نخستین بار در کشور انجام شده است.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان نیز در این نشست پژوهشی گفت: بازاریابی و تجاری‌سازی این ربات پرنده صنعتی که نتیجه زحمات پژوهشگران استان است، می‌تواند در تولید اشتغال موثر است.

مهرداد حیدری از نگاه مثبت، وسعت دید و دوراندیشی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان را موتور محرکه‌ای برای مسئولان و همکاران سازمان خواند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن از فناوری‌های روز دنیا در راستای پیشبرد اهداف سازمانی استفاده کنند.

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه ظرفیت‌های بالقوه و خوبی دارد، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری یکدیگر کارهای خوب و مؤثری را انجام دهند.

وی با بیان اهمیت نقش پژوهش در دانشگاه، انتظار خود از معاونت پژوهشی دانشگاه ایذه را شناسایی ظرفیت‌های دانشگاه و شهرستان محروم ایذه معرفی کرد.

در ادامه معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه با اشاره به محرومیت‌های ایذه، توانایی جوانان و نخبگان این شهرستان در زمینه‌های علمی و ورزشی را به عنوان ظرفیت‌های بالقوه معرفی کرد.

علی حاتمی، پیمان شیرمردی مجری پروژه با تیم همراهش را از نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ایذه معرفی و ابراز امیدواری کرد تا هرچند مدت یک‌بار، جلسه‌ای برای معرفی و شناسایی توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در صنعت آب و برق برگزار شود.

پیمان شیرمردی به‌عنوان مجری ساخت پرنده صنعتی نیز گفت: با تأکید بر توان پژوهشی و تخصصی مجموعه دانشگاه ایذه، این ربات پرنده صنعتی می‌تواند تجاری‌سازی شود.

وی افزود: اگر بتوانیم به ایده‌های‌مان جامه عمل بپوشانیم، قطعاً می‌توانیم از این ربات به‌عنوان پروژه تحقیقاتی بسیار موفق و کاربردی در صنعت کشور نام ببریم.

شیرمردی گفت: این ربات پرنده اکتاروتور در قرارداد طرح پژوهشی برون‌دانشگاهی به مدت 12 ماه بین دانشگاه آزاد اسلامی ایذه و شرکت مدیریت و بهره‌برداری از سد و نیروگاه شهید عباسپور به‌منظور انجام عملیات تصویربرداری، بازرسی از محوطه میدانی و بدنه سد، نمونه‌برداری از قسمت‌های مختلف آب دریاچه و جابه‌جایی اجسام کوچک طراحی و ساخته شده است.

به گزارش آنا، این ربات پرنده که به همّت پژوهشگران انجمن علمی رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه ساخته و پرداخته شده است، پس از رونمایی در فضای محوطه سازمان آب و برق خوزستان به پرواز درآمد.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/350079
حضور ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در اردوی راهیان نور

حضور ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در اردوی راهیان نور

تحقق ایجاد شغل با پیوند دانشگاه و صنعت

تحقق ایجاد شغل با پیوند دانشگاه و صنعت

بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان از واحد ایذه

بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان از واحد ایذه

پیشرفت 70 درصدی ساخت ربات زیردریایی کارون سه

پیشرفت 70 درصدی ساخت ربات زیردریایی کارون سه

آغاز مأموریت گروه جهادی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده مسجدسلیمان

فرصت تحصیل در 40 رشته برای دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول فراهم شده است

تداوم فعالیت گروه جهادی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی تا 10 مرداد

تولید نانواکسید گرافن در دانشگاه آزاد اسلامی

سلیقه در احراز صلاحیت‌های انتخاباتی تأثیری ندارد

همکاری علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر و شرکت کشت و صنعت امام خمینی

ایجاد 300 فرصت شغلی برای مددجویان خوزستانی

دانشگاه‌ها موظف به تبیین و صیانت از جایگاه شورای نگهبان هستند

جاذبه‎های گردشگری کارون به برند تبدیل شده‎اند

بسیج اساتید با صرف فعل «ما می‌توانیم» در جامعه نقش‌آفرینی کند

تلاش برای تقویت بنیه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

ترویج سبک زندگی در کنار آموزش و پژوهش از وظایف دانشگاه است

نهادینه‌سازی حجاب مستلزم برنامه‌ریزی است

دانشجویان باید در کنار خودسازی به جامعه‌سازی بپردازند

اعتلای صنعت نفت با سوق‌دادن پایان‌نامه دانشجویان کارشناسی‌ارشد به حل مسئله

گروه علوم پایه و هنر اساس همه رشته‌هاست

استقبال از 44 شهید دوران دفاع مقدس در اهواز

برگزاری آزمون صلاحيت بالينی پرستاری به روش آسكی در 6 ایستگاه مهارتی

زمین‌لرزه‌ 5.7 ریشتری مسجدسلیمان را لرزاند

معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با هدف تحول ایجاد شد