چهارشنبه  29  خرداد  1398
دوشنبه , 17 دی 1397 ساعت 16:56

فرماندار تربت‌حیدریه:

دانشگاه و دانشجو اساس توسعه کشور هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: دانشگاه و دانشجو از اجزای اساسی موتور محرکه و توسعه کشور هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تربت حیدریه، علی رستمی ظهر امروز در حاشیه بازدید از خوابگاه دانشجویی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حيدريه در جمع رؤسای دانشگاه‌ها و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه و دانشجو اساس توسعه مملکت هستند و تأثیر ژرفی بر معادلات و فضاهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور در برهه های مختلف تاریخ ایران داشته و دارند.

وی با انتقاد از انفعال و نقش کمرنگ تشکل‌های دانشجویی در فضای این شهرستان افزود: هرگاه دانشگاه خاموش بود و حرکت نکرد، کشور هم رو به سکوت، رکود و خمودگی پیش خواهد رفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه تأکید کرد: جنبش‌های دانشجویی در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی به موازات جنبش‌های علمی و فکری از لازمه‌های تحرک دانشگاه بوده و انتظار می‌رود مسئولان دانشگاه‌ها در هر مقام و موقعیتی این مهم را درک کرده و فضای لازم برای تحرک دانشجویان در فضای دانشگاه‌ها را فراهم کنند تا دانشجویان بتوانند آزادانه و به دور از نگاه‌های امنیتی در چارچوب قانون منصفانه مطالبه‌گری کنند.

رستمی بیان کرد: امید دارم دانشجویان دانشگاه‌ها و شایستگان صاحب ایده و خلاقیت، ظرفیت دانشگاه‌های را درک کنند و در کنار مسئولان و مردم به‌عنوان یار اصلی، مطالبه‌گر توسعه متوازن و همه‌جانبه باشند.

وی افزود: مسئولان دانشگاه‌ها از تلاش‌های خود برای ارتقای شاخص‌های مختلف دانشجویی دریغ نکنند و با ارتباط صحیح با بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و بخش‌های مختلف کارشناسی دولت و حمایت و معرفی دانشجویان به این بخش‌ها، به تسریع این روند کمک کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه نیز با ارائه گزارش جامع از عملکرد واحد به حاضران در این بازدید گفت: خوابگاه دانشجویی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه در سال 1377 با 170 اتاق در سه طبقه و گنجایش یک‌هزار نفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محمدعلی علیزاده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه در سال‌های اخیر قدم‌های مثبتی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و دانش بنیان برداشته است و اکنون شاهد اتفاقات خوبی در این موضوع در واحد تربت حیدریه هستیم.

وی اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه  با بیش از 100 رشته فعال تحصیلی بزرگ‌ترین مرکز علمی شهرستان بوده ودارای 58رشته درمقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، 32 رشته کارشناسی ارشد و 11 رشته دکتری تخصصی فعال است.

این بازدید با همراهی معاون امنیتی و سیاسی فرماندار، رئیس دانشگاه تربت حیدریه،  رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای و جمعی از مسئولان، رئيس دانشگاه آزاد اسلامی تربت حيدريه و معاونان دانشگاه‌ها  پس از حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه و تجدید میثاق و ذکر فاتحه در مزار پنج شهید گمنام از امکانات و فضاهای خوابگاه این واحد دانشگاهی انجام شد.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/350436
آغاز کار مجمع خیّرین دانشگاه آزاد تربت‌حیدریه با هدف کارآفرینی

آغاز کار مجمع خیّرین دانشگاه آزاد تربت‌حیدریه با هدف کارآفرینی

دانشجویان نقش‌آفرینی در معادلات سیاسی را افزایش دهند

دانشجویان نقش‌آفرینی در معادلات سیاسی را افزایش دهند

دانشجویان نیروی پویای جامعه و بازوان توانمند علمی کشور هستند

دانشجویان نیروی پویای جامعه و بازوان توانمند علمی کشور هستند

بالا بردن دانش سیاسی در زندگی و انتخاب مردم اثرگذار است

بالا بردن دانش سیاسی در زندگی و انتخاب مردم اثرگذار است

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر