چهارشنبه  05  تیر  1398
شنبه , 15 دی 1397 ساعت 11:56

حجت‌الاسلام رئیسی:

رهبری به وضع موجود قانع نیستند/ رویارویی فرهنگی دشمن با جوانان

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر حرکت تحولی و طبق فرمایش رهبر انقلاب، اندیشه و عمل انقلابی را دنبال نکنیم، روز مرگ ماست، معظم‌له هرگز به وضع موجود قانع نیستند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در مراسم معارفه قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در دوران زندگی ما فرصت‌های اندکی وجود دارد که باید از آنها در جهت ارتقای خودمان به سوی پروردگار، عبودت خداوند، خدمتگزاری و گره‌گشایی از مشکلات مردم نهایت بهره را ببریم، اظهار کرد: امانت‌داری می‌تواند به این صورت باشد که آنچه به دست آوردیم به دیگری و آیندگان برسانیم، اما امانت‌داری برای یک انسان سالک کف است نه سقف؛ سقف اهداف انسان سالک این است که جز به خدا نیندیشد، جز برای خدا حرکت نکند و از غیرخدا نترسد.

وی افزود: در مجموعه فرهنگ و معارف دینی هیچ مفهومی گسترده‌تر و فراگیرتر از عدالت وجود ندارد، انبیا هم آمده‌اند تا عدالت را اجرا کنند، ما هم اگر عدالت انفسی داشته باشیم، می‌توانیم عدالت آفاقی ایجاد کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه فرهنگ رضوی می‌تواند در زندگی انسان معاصر تحول ایجاد کند که تا رسیدن به این جایگاه فاصله زیادی داریم، تأکید کرد: توسعه ساختار، ساختمان و ابزارها لازم است، اما باید قله و نقطه هدف را ببینیم.

رئیسی گفت: هر روز زندگی بشر نیازمند قرآن کریم است و فیض این کتاب نورانی بر زندگی بشر می‌تابد که باید از آن بهره‌مند شویم.

وی عنوان کرد: توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم جلوه کوچکی است از آنچه می‌تواند انسان‌های بسیاری را به نام امام رضا(ع) فعال کند تا میلیون‌ها خدمت بی‌منت انجام دهند، هنر ما تنها این است که از این عشق و دلدادگی به امام رضا(ع) در جهت گره‌گشایی مشکلات جامعه اسلامی بهره‌برداری کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد: بهره‌برداری و افزایش بهره‌وری از 30 میلیون زائر که سالانه به مشهد مقدس سفر می‌کنند چگونه انجام می‌شود؟ با این زائران می‌توان بسیاری از اخلاق‌های نادرست جامعه، سوءجریان‌های جامعه، روندهای غلط و روش‌های نادرست را اصلاح کرد.

رئیسی با بیان اینکه زیارت پسینه و پیشینه زندگی زائر را به هم متصل می‌کند؛ زیارت یک پروسه است نه پروژه، خاطرنشان کرد: کشوری که محور آن امام رضا(ع) است، همه رفتارهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم آن باید متأثر از پایتخت فرهنگی‌اش باشد.

وی متذکر شد: سازمان در محضر امام رضا(ع) وظیفه بسیار مهمی برعهده دارد و تلاش مضاعفی را می‌طلبد. داشتن نگاه تحولی بسیار مهم است، حق نداریم متوقف شویم و باید در نوع نگرش، فعالیت و اقدام نگاهی پویا داشته باشیم و یقین داریم این حرکت دستگیر ما خواهد شد؛ جلوه‌های این حرکت را دیده‌ایم که خداوند متعال گشایش ایجاد کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید از وجب به وجب فضاهای متعلق به امام رضا(ع) در جهت بصیرت‌افزایی و معرفت‌آفرینی استفاده کنیم و تمام این زمین‌ها تبدیل به حرم دوم شود که فعالیت‌های تربیتی صورت گرفته در باغ اردوگاه بیلدر، خاتون و خوردین نمادی از این حرکت جدید است.

رئیسی با بیان اینکه ما می‌توانیم تمام ظرفیت‌های کشور را برای حل مشکلات متمرکز کنیم، توضیح داد: ایجاد معاونت علمی و حرکاتی از این دست در راستای شکل گرفتن کاری جدید در محضر عالم آل‌محمد(ص) است.

وی اظهار کرد: با حفظ مالکیت بر اراضی می‌توانیم به نوعی برنامه‌ریزی کنیم تا کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند از منافع بهره ببرد، اما اصل زمین در اختیار آستان قدس باقی بماند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در ارتباط با مسائل اقتصادی کارها با تدبیر پیش می‌رود و هیچ مشکل اقتصادی نداریم، با برنامه‌ریزی هیچ سرمایه‌ای هم از دست نخواهد رفت.

وی اظهار کرد: همه همکاران باید در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی فعالیت بیشتری انجام دهند، به کار فعلی قانع نشوید و کار را مضاعف کنید.

رئیسی عنوان کرد: تلاش کنید کارهای صورت نگرفته در 9 ماه قبلی را تا پایان سال به نتیجه برسانید تا شاهد رشد و تعالی در ابعاد مختلف باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر حرکت تحولی و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، اندیشه و عمل انقلابی را دنبال نکنیم، روز مرگ ماست، امام خمینی(ره) هرگز به وضع موجود قانع نمی‌شدند و رهبر معظم انقلاب هم همین نگاه را دارند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: فعالان فرهنگی ببینند که در تهاجم فرهنگی چه بلایی بر سر جوانان ما می‌آید، باید برای استفاده از ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم. زائران، جوانان و نوجوانان مشتاق سرمایه‌های امام رضا(ع) هستند و با کمک این سرمایه می‌توانیم از مشکلات اجتماعی پیشگیری کنیم.

رئیسی در پایان با بیان اینکه مدیران به آنچه امروز انجام می‌دهند، بسنده نکنند و حرکت نو و نگاه تحولی داشته باشند و به کارهای موجود قانع نشوند، یادآور شد: هجرت تمدن‌ساز جامعه بشری که پرچم آن در دست امام رضا(ع) است که از مدینه تا مرو اتفاق افتاده، مدعی آن است که می‌تواند زندگی انسان را متحول کند؛ ما چنین زمینه‌ای داریم و با وجودکارهای انجام شده باز هم باید گام‌های بلندی در این راستا برداریم.

انتهای پیام/4078/4103/

http://ana.ir/i/349704
صهیونیست‌ها رؤیای خبیثانه نیل تا فرات را با خود به گور می‌برند

صهیونیست‌ها رؤیای خبیثانه نیل تا فرات را با خود به گور می‌برند

طرح «معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

طرح «معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

 جوانان گره‌گشای مشکلات کشور هستند

جوانان گره‌گشای مشکلات کشور هستند

سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو

سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو

روحانی تفاوت جایگاه دادستان و قاضی را نمی‌داند

روحانی تفاوت جایگاه دادستان و قاضی را نمی‌داند

دستور حجت‌الاسلام رئیسی به استمرار خدمات رایگان به زوار اربعین

دستور حجت‌الاسلام رئیسی به استمرار خدمات رایگان به زوار اربعین

دشمن برای از بین بردن اتحاد ملت ایران و عراق توطئه می‌کند

دشمن برای از بین بردن اتحاد ملت ایران و عراق توطئه می‌کند

بازدید حجت‌الاسلام رئیسی از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان

بازدید حجت‌الاسلام رئیسی از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان

حجت‌الاسلام رئیسی درگذشت امام جمعه اسبق زابل را تسلیت گفت

حجت‌الاسلام رئیسی درگذشت امام جمعه اسبق زابل را تسلیت گفت

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر