شنبه  02  شهریور  1398
جمعه , 18 آبان 1397 ساعت 14:12

درخطبه نماز جمعه مطرح شد؛

2 سؤال امام جمعه مشهد از وزرای جدید و مجلس

امام‌جمعه مشهد با طرح دو سؤال از وزرای جدید و مجلس تأکید کرد: وزرا به اجرای مطالبات مردم بپردازند؛ چند وزیر عوض شده، اما مطالبات مردم هنوز برآورده نشده است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه مشهد از مجموعه خدمات، عشق و ارادت‌های مردم و زائران در اقامه سوگ و عزای سیدالشهدا و اهل بیت پیغمبر در ماه‌های محرم و صفر تشکر کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین امسال و زائران حضرت رضا (علیه‌السلام)، نمادی از عشق و ارادت به اهل بیت پیغمبر (ص) و توسعه تبار عترت رسول‌الله(ص) بود.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای هم یزیدی و مأمونی شدند؛ کسانی که زیارت این زائران را ابزار کاسبی کردند و کسانی که حمل‌و‌نقل را در برگشت از مشهد به چند برابر قیمت انجام دادند، اینها تبار مأمون و بنی‌عباس هستند.

امام‌جمعه مشهد افزود: امام رضا(ع) این‌ افراد را نفرین می‌کند؛ چون می‌خواهند زائر پیاده را وسیله کاسبی و پول درآوردن کنند. متأسفانه دستگاه‌های نظارتی ما هم کوتاهی می‌کنند و بر این امور نظارت ندارند. همان‌طور که امام حسین(ع) در کربلا یک عده کربلایی درست کرد، در آن طرف هم عده‌ای اموی و یزیدی شدند.

علم‌الهدی با توجه به پایمردی، ایستادگی و مقاومت مردم در جنگ‌ها، 40 سال توطئه آمریکا و تحریم‌ها تأکید کرد: حق این مردم خدمت است؛ عزیزان مسئول باید مطالبات این مردم را ادا کنند.

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه وزرای جدید به اجرای مطالبات مردم بپردازند، یادآور شد: چند وزیر عوض شده، اما مطالبات مردم سر جایش هست. در وزارت راه و شهرسازی، از نظر مسکن، در طول این مدت مسکن مهر تعطیل شد؛ گفتید به جایش مسکن اجتماعی درست می‌کنید. مردم بدون خانه زیر فشار اجاره خانه وضع خوبی ندارند. وضع بی‌نظمی جریان ناوگان هوایی هم در مقام پرکردن جیب شرکت‌های بی‌رحم قرار دارد.

وی خطاب به مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز اظهار کرد: مردم در بازگشت از زیارت اربعین می‌گویند از کاهش ارزش پول ملی در مقابل دیگران خجالت‌زده بودیم. تورم حدود 40 درصد، آن هم تورم رکودی، اقتصاد را به‌صورت ویرانه درآورده است.

علم‌الهدی مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت را هم مورد خطاب قرار داد و گفت: هرکسی هر جنسی را به هر قیمتی بخواهد می‌فروشد، کسی مقابله و پیگیری نمی‌کند. معدن‌ها به خام‌فروشی تبدیل شد و به‌دست عده‌ای معدن‌خوار و سرمایه‌دار زالوصفت افتاده است.

امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در جریان فعالیت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، کارگران بیکار شده‌اند و حقوق روزمره آنان را نمی‌دهند. مهم‌ترین هلدینگ اقتصادی کشور «شستا» در اختیار این‌هاست، نه ساماندهی و نه شفاف‌سازی شده است.

وی با اعلام اینکه اکنون دو سؤال دارم، گفت: آنان که قبول کردند وزیر شوند، می‌دانستند این مشکلات هست؟ اگر نمی‌دانستند که نباید می‌آمدند، اگر می‌دانستند، برنامه‌شان چیست؟ دوم؛ مجلسی که به وزرا رأی اعتماد داد، مشکلات مردم را می‌دانست؟ اگر نمی‌دانست، مردم نماینده‌ای فرستادند که دردشان را نمی‌داند، اگر می‌دانست، آیا برنامه این وزرا را دیدند که می‌توانند مشکلات را حل کنند یا چشم بسته رأی دادند؟

 علم‌الهدی در ادامه مبحث شیطان‌شناسی در نهج‌البلاغه اظهار کرد: شیطان در جایگاه خواسته‌ها، استعدادها و اندیشه‌ها که دل هست، تخم‌ریزی و جوجه‌گذاری می‌کند و این تولید اندیشه‌های عقلانی و گرایش‌های فکری شیطانی در انسان است و دیگر در دل این انسان‌ها گرایش انسانی و اندیشه عقلانی وجود ندارد و همه گرایش‌ها به شیطنت تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: تحلیل امام علی(ع) در نهج‌البلاغه، بسیاری از انسان‌ها و جریانات سیاسی و اجتماعی ضد خدا و دین را به ما معرفی می‌کند. این تعبیر در وجود بسیاری انسان‌های امروز ما مشاهده می‌شود که مغز و اندیشه و گرایش‌هایشان فقط شیطنت است تا قدرت را از دین و حاکمیت و اسلام بگیرند و مردم را کنار زده و دین را بر‌اندازی کنند.

انتهای پیام/4062/خ

http://ana.ir/i/323070
دشمن ما استکبار جهانی و عوامل نفوذی آن در داخل کشور است

دشمن ما استکبار جهانی و عوامل نفوذی آن در داخل کشور است

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

حجاب و عفت هدف استحاله دشمن

حجاب و عفت هدف استحاله دشمن

فتنه جدید را دریابیم/ 3 خصوصیت فتنه 88

فتنه جدید را دریابیم/ 3 خصوصیت فتنه 88

مدیران زمینه‌ساز فساد اقتصادی، حداقل محاکمه شوند

مدیران زمینه‌ساز فساد اقتصادی، حداقل محاکمه شوند

دولت و مجلس برنامه مقابله با جنگ اقتصادی را به مردم بگویند

دولت و مجلس برنامه مقابله با جنگ اقتصادی را به مردم بگویند

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری

دشمن خیال کرده می‌تواند با تهاجم فرهنگی سفره دین را از زیر پای مردم بردارد/ با 1800 میلیارد تومان نقدینگی در کشور چه کارها که نمی‌شود کرد

افتتاح مجتمع آبی چندمنظوره گلشن مشهد که با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران

جزئیات برگزاری همایش نوستالژی 30 ساله در دانشگاه آزاد اسلامی قوچان

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی سال تحصیلی جدید هزار دانشجوی خارجی جذب می‌کند

آغاز رایزنی میراث فرهنگی خراسان‌رضوی برای جذب گردشگر از اندونزی

برنامه‌های حوزه خانواده باید متناسب با تنوع تهدیدها طراحی شود

پیاده‌روی اربعین حرکتی با حداقل امکانات است

فریب برجام را دوباره در اینستکس نخورید

لزوم دستیابی به فناوری‌های فرهنگی با حفظ اصالت‌ها

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

دانشگاه آزاد اسلامی قوچان درمانگاه عمومی مامایی و مرکز مشاوره راه‌اندازی می‌کند

پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان‌رضوی به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد

انتشار 13 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای اجرای خطوط قطار شهری در کشور

جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب می‌خواهند جامعه را دوقطبی کنند

افتتاح ایستگاه پایانی خط ۲ و آغاز عملیات اجرایی خط ۴ قطار شهری مشهد

بهره‌برداری از واحد تولیدی گاوداری شیری در شهرستان چناران

3 پروژه تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی چناران به بهره‌برداری رسید

۶ مدیر ستادی و 3 مشاور استاندار خراسان‌رضوی منصوب شدند

ثبت‌نام بدون کنکور بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی است

حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه + تصویر