چهارشنبه  29  اسفند  1397
يكشنبه , 15 شهریور 1394 ساعت 17:30

در مشهد

بزرگترین پروژه آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما کشور به بهره برداری رسید + تصاویر

بزرگ ترین پروژه آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما کشور با زیربنای 16300 مترمربع در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، پروژه آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما مشهد با زیربنای 16300 متر مربع، بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی در بین آموزشکده‌های سما در سطح کشور است که فاز اول آن با 7000 مترمربع و فاز دوم و سوم با مجموع 9300 مترمربع اجرا شده است. این پروژه در 4 طبقه و یک طبقه زیرزمین احداث شده است و دارای 80 کلاس درس، کتابخانه، سالن آمفی‌تئاتر با 2500 مترمربع فضا، سلف سرویس، کافی‌نت و کارگاه‌های سبک و سنگین است.

این پروژه که در بلوار محمدیه در منطقه الهیه مشهد واقع است، در بهمن ماه 1388 پس از تهیه نقشه‌ها از سوی شرکت مشاوره سازه‌های بلند پایه و تایید سازمان سما، مراحل کلنگ زنی و احداث آن در زمینی به مساحت 11000 متر مربع از سوی شرکت پیمانکاری صعود سازه توس و نظارت حوزه معاونت عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آغاز شد و در مردادماه سال جاری به بهره‌برداری رسید و با بهره‌برداری کامل از این پروژه مشکل فضای آموزشی آموزشکده سما مشهد مرتفع شد. این پروژه ظرفیت پذیرش 10 هزار دانشجو را دارا است. اکنون آموزشکده سما مشهد به این پروژه منتقل شده است و ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود در این فضای آموزشی آغاز شده است.

آموزشکده فنى و حرفه‌اى سماى مشهد در سال 1382 با همت دانشگاه آزاد اسلامى، سازمان سما و مرکز آموزشی و فرهنگی سما مشهد، قدم به عرصه تعلیم و تربیت فنی حرفه‌ای کشور گذاشت. اکنون بیش از 3000 دانشجوی دختر و پسر در 13 رشته در مقطع کاردانی در این آموزشکده مشغول به تحصیل هستند. این آموزشکده دارای کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی در گروه برق (کارگاه‌های الکترونیک عمومی، برق و آزمایشگاه‌های ماشین، کنترل صنعتی، هیدرولیک و پنوماتیک، سیم‌پیچی، PLC، مدار فرمان، مدار، الکترونیک صنعتی و اندازه‌گیری)، گروه مکانیک خودرو، گروه نقشه‌برداری، گروه ساختمان (آزمایشگاه‌های بتن و خاک)، آتلیه‌های گروه معماری و گروه گرافیک و کارگاه‌های رسم است.

همچنین این آموزشکده دارای سایت‌های مجهز کامپیوتر و کتابخانه‌ای مشتمل بر 20000 جلد کتاب است. در این آموزشکده تعداد 32 استاد هیات علمی و بیش از 280 استاد مهمان، به‌ کار علم آموزی و تربیت تکنیسین می‌پردازند.

5 طرح عمرانی و توسعه‌ای مجتمع فولاد خراسان به بهره‌برداری رسید

5 طرح عمرانی و توسعه‌ای مجتمع فولاد خراسان به بهره‌برداری رسید