713231
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 05 خرداد 1397 ساعت 12:09

گرامیداشت آزادسازی خرمشهر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد مراسم گرامیداشت روز سوم خرداد آزادسازی خرمشهر را با حضور همه کارکنان و استادان و دانشجویان و شورای اسلامی شهر ارومیه برپا کرد.

فرمانده تیپ364 پیاده شهید نصیرزاده مهاباد با این جمله که تمام نخبگان و جامعه دانشگاهی درباره تاریخ کشورمان اطلاعات دارند، اظهار کرد: بعد از گذشت دهه‌ها هنوز جنگ وجود دارد در قالب توطئه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و...ما با کشورهایی که 4مشخصه مسلمان، دوست، همسایه و همسو را دارند؛ هیچ درگیری و مشکلی نداریم. ما با همسایه هایمان دوست هستیم. هیچ کشوری در منطقه توان حمله به ایران را ندارد. ایران را اگر با نام کلی ایران بشناسیم در طول تاریخ هیچوقت در دنیا سرافکنده نبوده است.

سرهنگ دکتر محمود محمودی افزود: امیدواریم همگی پیرو راه شهدا باشیم و هرکس در حیطه خود وظایفش را به خوبی انجام دهد و همه باید در خدمت ملت ایران که مستحق بهترینها هستند؛ باشیم و روز به روز به اقتدار ایران سرافرازمان بی‌افزاییم و اعلام همکاری با اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد کرد تا در بحثهای سیاسی و اجتماعی تیپ ارتش ازآنها استفاده کنند.

در پایان، دانشگاه به نمایندگی همه از نظامیان کشورمان تشکر کردند که باعث می‌شوند فرزندان این مرز و بوم در آسایش باشند و در نهایت با اهدای لوح از دانشجویان برتر شاهد قدردانی شد.

حجت الاسلام حشمتیان به عنوان سخنران در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر روز مقاومت، ایثار و پیروزی که به همت دفتر فرهنگ و بسیج دانشجویی در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سنقر و کلیایی برگزار شد بر لزوم افزایش آشنایی نسل‌ جوان با وقایع و خاطرات دفاع مقدس تاکید کرد.

وی تصریح کرد: «سوم خرداد یادآور رشادت‌های بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است، حماسه عظیم بیت‌المقدس نگین درخشانی از صفحات تاریخ هشت سال ایثار و جانفشانی دلاورمردانی است که در سایه رهبری داهیانه امام خمینی(ره) و وحدت و همدلی مردم و نیروهای مسلح، اراده خود را بر دشمنان تحمیل و عزت و شکوه و سربلندی را برای مردم قدرشناس ایران اسلامی به ارمغان آوردند.»

حشمتیان افزود: «ملت ایران توانست با دستان خالی پیروزی که هیچگاه برای دشمنان قابل تصور نبود، محقق کرده و دشمن را در رسیدن به اهداف خود یعنی تجزیه کشور، سقوط نظام اسلامی، محبوس کردن انقلاب اسلامی در جغرافیای ایران، استحاله نظام، مخدوش کردن اسلامیت نظام و استقلال کشور و جدایی مردم و مسئولان ناکام بگذارد.»

وی گفت: «دفاع مقدس بزرگترین برگ زرین انقلاب اسلامی ماست که درس استقامت، شجاعت، غیرت، مرادنگی و ایستادگی در برابر دشمنان و زورگویان را به ما داد.»

مراسم باشکوهی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور استادان، دانشجویان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون و شهر داریون برگزار و از جانبازان، ایثارگران، آزادگان و یادگاران 8 سال دفاع مقدس تجلیل شد.

رئیس واحد داریون در این مراسم که همزمان با حماسه سوم خرداد در سالن شهید چمران با حضور فرمانده سپاه، مسئولان شهر و استادان و دانشجویان دانشگاه داریون برگزار شد، ماه رمضان را ماه بندگی به درگاه خداوند مهربان دانست و بیان کرد: «همه ما وظیفه داریم یاد و خاطره شهدایی که در 8 سال دفاع مقدس حماسه آفریدند را زنده نگه داریم و باید الگوی جوانان و دانشجویان، شهدا، این سجاده نشینان عشق و ایثار باشند.»

دکتر امیر قائدی افزود: «شهدای مدافع حرم در عراق و سوریه همین جوانان و دانشجویان امروز ایران هستند که ثابت کرده اند راه شهدا همچنان ادامه دارد و ملت ایران همواره در مسیر حفظ ارزشهای خود گام برداشته و از نثارکردن جان خود ابایی ندارند. »

رمضان رستگار از دانشجویان واحد داریون که 9 سال از عمر خود را در اسارت به سر برده است و امین زارعی دیگر دانشجوی جانباز 50 درصد این واحد که در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه به مقام جانبازی نائل شده بود به بیان خاطره پرداختند و در پایان نیز از این عزیزان و سایر یادگاران دفاع مقدس تجلیل شد.

همزمان با فرارسیدن سالروز حماسه فتح خرمشهر، نشست معرفتی، بصیرتی با حضور 40 دانشجوی فعال عضو تشکل های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد

دکتر موسی مولوی وردنجانی معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزایش معرفت و بصیرت دانشجویان نسبت به مبانی و ارزش های دفاع مقدس، یادآوری حماسه ها و رشادت های جوانان آن دوران و حفظ آرمان های سال های پر خاطره جنگ، را از اهداف نشست معرفتی، بصیرتی عنوان کرد.»

سرهنگ ایوب زمانی یکی از رزمندگان و فرماندهان تیپ 44 قمر بنی هاشم (ع) در این نشست معرفتی، دلایل تحمیل جنگ علیه ایران، چگونگی برتری یافتن نظامی ایران بعد از حدود یک سال و چرایی ادامه جنگ بعد از خروج عراق از مرزهای ایران و مبانی فکری حضرت امام خمینی (ره) برای ادلمه جنگ مطالبی را برای دانشجویان بیان کرد.

در این برنامه معرفتی، بصیرتی که به همت معاونت دانشجویی، فرهنگی واحد شهرکرد برگزار شد، سرهنگ زمانی به سوالات دبیران و اعضای فعال تشکل های دانشجویی پاسخ داد.

غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام از سوی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن برگزار شد.

امروز همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر جمعی از مسئولان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن با حضور در یادمان شهدای گمنام شهر نقنه از توابع شهرستان بروجن یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

به‌مناسبت سوم خرداد، روز مقاومت و ایثار، رئیس، معاونان و پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن با نثار گل و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشته و بر ادامه راه این شهدای والامقام تاکید کردند.

به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی مراسمی با عنوان گرامیداشت سوم خرداد و آزاد‌سازی خرمشهر در سالن مسجد بقیه الله العظم(عج) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا، جعفر حیدری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد به بیان خاطراتی ازدفاع مقدس و رشادت های رزمندگان اسلام و چگونگی فتح خرمشهر پرداخت و بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تأکید کرد.

در این مراسم که بعد از قرائت زیارت عاشورا در مسجد دانشگاه برگزار شد کلیپی نیز از چگونگی آزادسازی خرمشهر به نمایش در آمد و حاضران با حضور بر مقبره شهدای گمنام دانشگاه، علاوه بر غبارروبی و عطرافشانی مقبره شهدای با آرمانهای آنان تجدید میثاق کردند.

مزار سه تن از شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو به مناسبت سوم خرداد غبارروبی و عطرافشانی شد.

به مناسبت سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر مراسم مختلف در واحد بین الملل ماکو برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن سوم خرداد گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار، مزار سه تن از شهدای دفن شده در واحد بین الملل ماکو غبارروبی و عطرافشانی شد.

دکتر حسین قویدل از استادان واحد بین الملل ماکو و از رزمندگان دفاع مقدس ،به بازگویی از خاطرات دفاع مقدس، رشادتهای رزمندگان پرداخت.

تجلیل از برندگان مسابقه قرآن و عترت، غبارروبی مزار شهدا از سایر برنامه‌های این مراسم بود.

همزمان با سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تاریخ سوم خرداد 1397جمعی از مسئولان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه با حضور در مراسم غبارروبی گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام با این عزیزان تجدیدمیثاق کرده و به مقام شامخ آنان ادای احترام کردند.

در این مراسم رئیسی واحد به اتفاق معاونان دانشگاه و مسئولان بسیج استادان و واحد فرهنگی و کارکنان این واحد دانشگاهی حضور داشتند.

نمایشگاه محیطی عکس شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک برپا شد.

به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان دومین نمایشگاه محیطی عکس و پوستر شهدا به همت اداره امور فرهنگی واجتماعی، بسیج دانشجویی و کانون‌ها دانشجویی واحد اندیمشک در راهروه‌ها ،سالن‌ها و محیط های ورودی این واحد دانشگاهی بر پا شده است همچنین دانشجویان هنرمند رشته‌های معماری وگرافیک نمایشگاه از آثار زیبای گرافیکی خود را نیز به نمایش گذاشته‌اند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از تصاویر این نمایشگاه دیدن کنند.

مراسم عطرافشانی و گل افشانی مزار شهدا با حضور هیات رئیسه، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی در گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد.

بمناسبت گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر، هیات رئیسه و کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی و جمعی از مسئولان نظامی و انتظامی در کنار روحانیت معظم و امام جماعت بخش ایلخچی با آرمان های شهدا گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدای گمنام، تجدید پیمان کرده و مزار ملکوتی این عزیزان را گل افشانی و عطر افشانی کردند.

به مناسبت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت جانفشانی‌های شهدای انقلاب اسلامی در عملیات بیت‌المقدس، حجت الاسلام فضیلتی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج کارکنان به همراه تنی چند از معاونان،مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور بر مزار شهدای گمنام شهرستان با غبارروبی و عطرافشانی قبور این عزیزان با آرمانهای شهدا و امام راحل تجدید میثاق کردند.

همچنین در نشستی که با حضور دکتر فضل الله موسوی نسب رئیس واحد و چند تن از از کارکنان ایثارگر و مدیران به همین مناسبت در دفتر رئیس واحد برگزار شد، ابراهیم معتقد دانش آموخته واحد بهبهان و رزمنده سال‌های دفاع مقدس به بیان خاطراتی از رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس و عملیات غرورآفرین بیت المقدس که به آزادسازی خرمشهر قهرمان منجر شد پرداخت.

به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان قبور مطهر شهدای گمنام را زیارت و گل‌افشانی کردند.

دکتر داوود یحیایی با توجه به رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس خون شهدا را روشنگر راه هدایت انسان دانست و گفت: «در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما از ارزش ها و وانقلاب خویش جانانه دفاع کردند و برخی از آنان راه شهادت را برگزیدند و برخی دیگر بدون نام و نشانی روح خود را تقدیم به خدای خویش کردند، شهیدان گمنامی که در هر شهر و دیاری که باشند عطر وجودشان همه جا را فرا می گیرد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با مهم خواندن گرامیداشت مناسبت های مرتبط با دفاع مقدس اظهار کرد: «خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی مناسبت های فرهنگی را مد نظر قرار می دهد و واحد دشتستان نیز در این راستا با برگزاری مراسم ها و سالروزهای مختلف فرهنگی سعی در گسترش فرهنگ دفاع مقدس دارد که برگزاری نشست های فرهنگی، کرسی های آزاد اندیشی و غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا بخشی از فعالیت های این واحد دانشگاهی در این راستاست.»

یحیایی ادامه داد: «شهدا نماد و اسوه ایثار و فداکاری برای همه ما هستند و ما امیدواریم که بتوانیم با گسترش فرهنگ شهادت و ایثار رهرو خوبی در راه آنان باشیم.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی + اسامی

خودسازی و معرفت‌افزایی زائران دانشجو در راهپیمایی اربعین

خودسازی و معرفت‌افزایی زائران دانشجو در راهپیمایی اربعین

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی + اسامی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه