156543
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 05 خرداد 1397 ساعت 15:49

اخبار کوتاه از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نفرات برتر بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در بهار قرآن و ماه مبارک رمضان، طی محفل انس با قرآنی از نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن و عترت واحد بروجن قدردانی شد.

دکتر احمد بهرامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجن در حاشیه این برنامه گفت: «برگزاری این مراسم نشان توجه ویژه به جایگاه قرآن و کلام نورانی وحی در سطح دانشگاه آزاد اسلامی دارد.»

در این مراسم از نفرات برتر دوره بیست و سوم مسابقات قرآن و عترت واحد قدردانی شد.

دو نفر از این افراد به نامهای غلامعباس ابراهیمی و عبداله صمدی در مرحله استانی به مقام اول دست یافته و راهی مرحله کشوری شده اند.

آیین تجلیل از برگزیدگان بیست وسومین دوره مسابقات شفاهی و کتبی قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد.

در این آیین که از سوی حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد از رتبه های اول تا سوم رشته های قرائت، حفظ ، ترتیل و اذان در بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان قدردانی شد و به رسم یادبود هدایایی به نفرات ممتاز اهدا شد.

از برگزیدگان بیست و دومین جشنواره هنر، ادبیات و پژوهش های دینی و فرهنگی نیز تجلیل شد.

با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و آموزه‌های قرآن و عترت (ع) هر روز در ماه مبارک رمضان از ساعت 7:30 تا 8:30 کارگاه تفسیر سوره نور ویژه کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار می شود.

در این دوره آموزشی، حجت‌الاسلام حسینی مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه لرستان به بیان تفسیر و ارائه نکات اخلاقی سوره مبارکه نور می‌پردازد و به سئولات شرکت کنندگان پاسخ می دهد.همچنین به همین مناسبت کارگاه روخوانی و روانخوانی قرآن مجید نیز برای اعضای هیأت رئیسه واحد خرم آباد هر روز ساعت 12 به مدت یک ساعت برگزار می شود و شرکت کنندگان با تجوید وروخوانی و روانخوانی قرآن مجید بیشتر آشنا می شوند.

حجت‌الاسلام رحیم محمدی مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در جلسه تفسیر سوره نور که به مناسبت ماه مبارک رمضان ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان در این واحد دانشگاهی برگزاری شد، گفت: انسان باید در درجه نخست فضیلت، جایگاه و حرمت این ماه را بشناسد؛ به همین دلیل امام سجاد(ع) در دعاهایشان می‌فرمایند: «خدایا معرفت و فضیلت ماه مبارک رمضان را برای ما عنایت فرما.»

محمدی درباره تفسیر نور اظهار کرد: «سوره نور معروف است به منشور حجاب، عفاف و غیرت و این مباحث در کشور ما و کانون‌های خانواده جایگاه اساسی دارد.»

وی افزود: «سوره نور مشتمل بر 64 آیه است که یک سلسله احکام حدود، واجبات، اعتقادات و مسائل اخلاقی در آن مطرح شده است و با توجه به وجود مشکلات فراوان جامعه وجود دارند، پیاده کردن معانی آن باعث حفظ نفوس می‌شود.»

جلسه تفسیر نور تا پایان ماه مبارک رمضان از سوی حجت‌الاسلام رحیم محمدی مدیر فرهنگی واحد خوی در مسجد بقیه‌الله اعظم این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

جلسه‌ای به مناسبت سی و ششمین سالگرد راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی به همت و تلاش دفتر فرهنگ اسلامی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر برگزار شد در این مراسم کارکنان، اعضای هیأت علمی، مدیران و معاونان حضور داشتند رئیس واحد ایرانشهر به سخنرانی پرداخت.

دکتر احمد ابراهیمی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی 31 اردیبهشت 1361 با حمایت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آغاز و رهنمودهای مقام معظم رهبری به کار کرد و توفیقات چشمگیری در توسعه آموزش عالی کشور در زمینه های علمی- فرهنگی و کسب افتخارات ورزشی کشوری در زمینه‌های تولید علم، جنبش نرم افزاری، ستاد اقامه نماز، مسابقات قرآن و عترت، ایجاد و راه‌اندازی مراکز رشد و دانش بنیان واحدهای دانشگاهی را می توان برشمرد.

با راه‌اندازی 360 واحد دانشگاهی در سراسر نقاط ایران اسلامی تمامی جوانان و جویندگان علم و دانش به تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با کمترین هزینه و بدون هیچگونه دغدغه و نگرانی در کنار خانواده ادامه دادند و بار سنگین هزینه های ادامه تحصیل از روی دوش خانواده ها برداشته شد.

میهمان ویژه این مراسم سرهنگ پودینه فرماندهی سپاه پاسداران ایرانشهر بود که از دانشگاه و پیشرفت های چشمگیر و موفقیت های روزافزون این واحد دانشگاهی بازدید کرد.

سخنران پیش از خطبه‌

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر، درباره اهمیت و جایگاه دانشگاه و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای علمی و فرهنگی شهرهای مختلف در جمع نمازگزاران ایرانشهری سخنرانی کرد.

دکتر احمد ابراهیمی به مناسبت سالروز راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایرانشهر (چهارم خرداد) سخنرانی کرد.

محور اصلی سخنرانی رئیس دانشگاه درباره دانشگاه آزاد اسلامی و جایگاه دانشگاه در افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بود.

افضلی تبار رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد ایرانشهر به عنوان سخنران پیش از نماز در نماز جمعه اهل تسنن نیز حضور داشت و سخنرانی کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ سی و یک اردیبهشت سال 1361 راه‌اندازی شده است.

برگزاری جشنواره ورزشی

مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل دردو بخش آقایان و بانوان به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با اعلام نفرات و تیمهای برتر به پایان رسید.

در راستای حفظ نشاط و همچنین بالا بردن روحیه ورزشی و کار جمعی در بین کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل، جشنواره ورزشی به مناسبت سوم خرداد و هفته مقاومت در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مسابقات تیراندازی، دارت، تنیس روی میز در دو بخش بانوان و آقایان و مسابقات فوتبال و والیبال در بخش آقایان و با حضور 43 نفر از کارکنان و اعضای هیات علمی، در چند روز به صورت دوره ای برگزار شد که در پایان افراد برتر این رشته‌ها معرفی شدند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات