430444
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 16:32

دانشگاه آزاد اسلامی با آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به منظور گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت علیهم السلام در دانشگاه و استفاده از ظرفیت عظیم معنوی مضجع منور حضرت رضا علیه السلام و امکانات آستان قدس رضوی و ارتقای فرهنگ زیارت بین دانشگاهیان و مشارکت در اجرای طرح های موثر و ماندگار فرهنگی، علمی و اجتماعی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه امضای این تفاهم نامه که با حضور حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در سالن جلسات دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد؛ گفت: فرهنگ در کشور مظلوم واقع شده و تمام دولت‌ها و گروه ها اسم فرهنگ را یدک کشیدند به طوری که از این فرهنگ غنی بهره ای نبرده ایم.

دکتر مهدی ملک نژاد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی موجودیت خود را مدیون فرهنگ دینی است، اظهار کرد: مسئولان و برنامه ریزان باید برای توسعه و گسترش این فرهنگ از فکر و اندیشه دانشگاهی و نخبگان جامعه استفاده کنند.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی از جنس علم است و آستان قدس رضوی هم مراکز علمی خوبی دارد که می‌توانند هم‌افزایی خوبی داشته باشند، تأکید کرد: با توجه به رویکرد فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، در این زمینه با تمام ظرفیت‌ با آستان قدس رضوی همکاری خواهیم کرد.

ملک نژاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی می تواند پایلوت این تفاهم نامه باشد، ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه سرآغاز کار پربار و مثمر ثمر در حوزه فرهنگی بوده و بتواند الگویی برای مراکز آموزشی از مقطع ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی واحد مشهد هم مضجع شریف امام رضا (ع) را مامن و مبنا معنوی و الهی شیعیان جهان دانست و گفت: وجود مضجع امام رضا (ع) خود یک پتانسیل فرهنگی معنوی عظیم است که مشهد را به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام معرفی کرده است.

دکتر نوید حبیبی از شروع بکار کانون های رضوی از نیمه شعبان در دانشگاه خبر داد و گفت: محافل قرآنی و معنوی بویژه در ماه مبارک رمضان با فعالیت کانون های رضوی تقویت می شود.

حبیبی بر گسترش طرح خورشید در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با محوریت کانون های رضوی تاکید کرد و افزود: همزمان با میلاد امام رضا(ع) اولین گروه خادمان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود در حرم مطهر رضوی آغاز می کنند.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد مشهد اظهار کرد: برگزاری اردوهای یک روزه ویژه استان خراسان و اردوی زیارت اولی ها را برنامه ریزی کرده ایم که در آینده نزدیک انجام خواهد پذیرفت.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز با بیان اینکه امروز یکی از فعالیت های آستان قدس رضوی تعامل با ادیان و مذاهب است، گفت: تببین معارف اسلامی و امور فرهنگی در پرتوی سیره رضوی اولویت اصلی آستان قدس رضوی است.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد بر تعالی و ارتقای خدمت زیر پرچم عصمت و طهارت(ع) به آحاد مردم را از دیگر فعالیت های آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاهیان، نخبگان ، هنرمندان و... کاهش آسیب اجتماعی را در بردارد و می تواند گره گشای مشکلات مردم باشد.

گنابادی با اشاره به تبیین مبانی نظری توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم از سوی آیت الله رئیسی تصریح کرد: اکنون 70 هزار نفر از قشرهای مختلف جامعه برای خادمی امام رضا (ع) ثبت نام کرده اند که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت برای خدمت به آحاد مردم استفاده کنیم.

در پایان این جلسه، تفاهم نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد ، توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد و رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به امضا رسید.


بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد استفاده از توانایی های علمی، فرهنگی، خدماتی و توسعه همکار های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی طرفین در جهت استمرار ارتباط بین سازمان و دانشگاه به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل و اجرای طرح های مشترک در حوزه فرهنگی در راستای ارتقاء فرهنگ و معارف و سیره اهل بیت علیهم السلام در بین دانشگاهیان آزاد اسلامی و توسعه خدمات معنوی آستان قدس رضوی به دانشجویان و عموم مردم در شهرستان ها با استفاده از ظرفیت نیروها و منابع انسانی دانشگاه برای بهره مندی بیشتر فرهنگی مردم و تقویت ارتباط با ساحت قدسی امام رضا(ع) صورت پذیرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات